Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Календар садівника-городника на липень

12 справ, які потрібно зробити в саду в липні

1. Полив і підживлення дерев, чагарників і ягідників

На плодових деревах і кущах наливаються соком і зріють яблука, груші, сливи, аґрус і смородина. Продовжують плодоносити малина і полуниця. У цей період важливо давати рослинам досить живлення.

Дерева і чагарники хоча б один раз в липні слід рясно полити. Помилково думати, що дорослим деревам це не потрібно – при відсутності необхідної вологи вони можуть скинути зав'язь. На молоде дерево достатньо 3-5 відер води, на доросле потрібно 12-15.

Важливо поливати нечасто, але рясно, оскільки коріння дерев розташоване на глибині близько 70 см. Після поливу добре засвоїться підживлення комплексним добривом з розрахунку 30-50 г на відро води.

Якщо в саду недостатньо води, виручить дощування крони і підживлення по листу. Використовуйте хелатні форми добрив – вони засвоюються рослинами на 90%. Це мінеральний комплекс, який в поєднанні з водою утворює нові форми добрив з іонною активністю, вони вбудовуються в рідину прямо в клітинах рослин.

Ягідники у спекотну липневу погоду вимагають поливу раз на тиждень. Раз на місяць підгодуйте їх органічним або мінеральним комплексним добривом.

2. Збереження вологи


Щоб дорогоцінна волога не випаровувалася, після поливів обов'язково розпушуйте ґрунт, закривайте пристовбурні круги і міжряддя мульчею. Підійде скошена трава, виполоті бур'яни, подрібнена кора і багато іншого – використовуйте старі газети, шматки картону.

3. Санітарна обрізка та проріджування


Вкоротіть надмірно подовжений річний приріст у дерев і чагарників – залиште тільки 2/3 довжини, щоб рослина заклала максимальну кількість плодових бруньок для наступного врожаю.

Після збору врожаю малини зріжте стебла на пеньок.

У смородини виріжте гілки старші за 5 років, а також уражені склівкою.

Проведіть карбування винограду, щоб прискорити визрівання лоз і грон.

У плодових дерев розвантажте крону – виріжте пагони, що виросли всередину, видаліть частину плодів, якщо гілки надмірно навантажені. Поставте підпірки для запобігання пошкодження дерева.

У полуниці після збору ягід зріжте хворе та сухе листя. Вусики також відріжте і посадіть в живильний субстрат на укорінення. Якщо ягідник росте на одному місці 4 роки – пора закласти нову плантацію.

4. Збір і переробка врожаю


Недарма липень називають в народі приберихою – час зібрати все, що дозріло. Абрикоси, ранні яблука, малину, смородину – весь цей достаток потрібно переробити в ароматні джеми, соки та варення, щоб їх солодкі запахи нагадували про літній сад.

5. Боротьба зі шкідниками і хворобами

Якщо ви правильно обробили сад навесні, йому не загрожують зграї ненажерливих шкідників. Але від попелиці, павутинного кліща і різних видів гусениць все ж доведеться захищатися, адже вони постійно розмножуються. При їх появі необхідно обприскати сад відповідними препаратами. Оскільки важко уникнути попадання шкідливих речовин на дозріваючі ягоди і плоди, зараз краще користуватися природними засобами для захисту саду.

Ефективні також і механічні засоби боротьби зі шкідниками: ручне знищення кладок яєць капустяної білянки, збір гусениць, збивання попелиці струменем води.

Продовжуйте накладати і перевіряти ловчі пояси проти яблуневої плодожерки. З 3-4 шарів щільного обгорткового паперу, мішковини або іншої натуральної тканини зверніть пов'язку шириною близько 20 см і накладіть її на стовбур дерева на висоті 40-50 см від землі. Зверху і знизу прив'яжіть їх шпагатом і відверніть краї, щоб гусениці змогли легко залізти під пояс.

Збирайте опалі плоди з дерев і знищуйте її разом з личинками плодожерок, які живуть там.

6. Окулірування

Сприятливий місяць для щеплення плодових культур методом окулірування – ви зможете створити своїми руками дерево-сад з декількома сортами на одній кроні. Перед роботами обов'язково рясно полийте підщепи.


Роботи на городі в липні

1. Посівна

Пора сіяти чорну і білу редьку дайкон, а також ріпу для зимового використання.

Виберіть притінену ділянку і висівайте кріп, петрушку, крес-салат та інші пряні трави, щоб зелень завжди була на вашому столі.

Ранні сорти капусти, спаржевої квасолі, буряків та картоплі, висаджені в липні, дадуть до осені урожай молодих соковитих овочів.

Сійте шпинат і щавель сортів, стійких до стеблування, – листки, які виросли під осінніми дощами, будуть особливо ніжними.

2. Полив, підживлення і розпушування


Всі городні культури мають потребу в регулярному поливі, особливо перець, огірки, цибуля на зелень. 2 рази на місяць підгодуйте рослини разом з поливом настоєм коров'яку (1 частина гною на 8 частин води) або комплексним мінеральним добривом (30 г на 10 л води).

Розпушуйте міжряддя, не давайте землі ущільнитися. Використовуйте всі підручні матеріали для мульчування – траву, компост, рослинні залишки з городу і кухні.

3. Пасинкування і прищіпка


У липні і томати, і огірки наростили досить зеленої маси, тепер потрібно спрямувати сили на цвітіння рослин і зав'язь плодів. Для цього регулярно видаляйте пасинки з помідорних кущів. У індетермінатних сортів прищипніть верхівку.

Рослі пасинки і верхівки можна поставити у воду, і буквально через кілька днів у вас буде розсада томатів, з якої в теплиці або під осіннім укриттям з агроволокна дозріють помідори.

Пінцируйте центральні лози огірків і кабачків, гарбузів і кавунів, щоб стимулювати розвиток бічних і збільшити врожай.

4. Проріджування

Весняні посадки буряків, корінь петрушки, моркви та інших коренеплодів прорідіть так, щоб залишалася відстань між рослинами 10-15 см.

5. Видалення стрілок

На часнику і цибулі сформувались пагони з насіннєвою головкою. Залиште по 2-3 з них, якщо є плани виростити насіння, в іншому випадку видаліть їх, оскільки рослина витрачає багато сил на продовження роду.

Часникові стрілки не викидайте – з них можна приготувати смачну приправу або використовувати у відварах для боротьби зі шкідниками (наповніть каструльку стрілками, долийте води, щоб вона покрила часник, прокип'ятіть 5 хвилин, дайте настоятися 10-12 годин).

6. Боротьба зі шкідниками


У липні дошкуляє в основному колорадський жук, попелиці та хрестоцвіті блішки на капусті.

З жуком бажано боротися ще на стадії личинок – як тільки помітите помаранчеві крупинки на зворотному боці листя картоплі, баклажанів, а можливо навіть і помідорів – обірвіть листочки і знищте їх. Якщо доводиться звернутися до хімічних засобів – розпорошуйте їх так, щоб вони не потрапили на інші грядки.

Тлю і блішок можна знищити струменем води, якщо не допоможе – беріть в руки розпилювач. Вибирати хімічні або природні засоби доведеться з урахуванням кількості шкідників, близькості ягідників і грядок з зеленими культурами. У будь-якому випадку уважно вивчайте інструкцію до препаратів, особливо строки очікування.

Невідкладні справи в саду і городі не дають розслаблятися – «не сокира годує мужика, а липнева робота». Але, в той же час, яке задоволення зібрати з городу свіжу картоплю і пучок хрусткого салату, а ще й зелену цибульку з огірочком! Намагайтеся планувати роботи так, щоб вони приносили задоволення, і сад-город були в радість.

Опубліковано: 18 лис 2017
Переглядів: 1028
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.