Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Календар садівника-городника на квітень

З настанням тепла прокидається природа, і дачники відкривають сезон активних робіт безпосередньо на землі. Добре, якщо погода дасть можливість попрацювати в квітні в повну силу. Адже саме в цьому місяці можна отримати і перші дачні задоволення: насолодиться ароматною зеленою цибулькою і весняними квітами, першою ніжною редискою і навіть огірочками з теплиці. Хочеться вкласти накопичені за зиму сили в роботу на своїй ділянці.

Що потрібно зробити в квітні для квітника

Загальний план робіт на квітень

Щоб правильно зорієнтуватися в загальному обсязі робіт і не пропустити головне, потрібно скласти власний план квітневих заходів і визначити першочергові завдання.

У квітні необхідно:

 1. Обробити ґрунт і підготувати ділянки під майбутні посіви.
 2. Провести профілактичну обробку дерев і кущів від хвороб і шкідників.
 3. Підлікувати і відновити рослини, які постраждали від заморозків, гризунів, шкідників, хвороб і сонячних опіків.
 4. Підготувати посадковий матеріал для городу, саду та квітника, і братися до його висадки.
 5. Пересадити і розмножити ягідні і плодові культури.

До основних клопотів додається перевірка і оновлення садово-городнього інвентарю, укриттів, запасів органічного і мінерального підживлення і захисту рослин.

Підготовка садової ділянки

Коли денна температура встановлюється на позначках від +5 до +10 °C, настає час часткового звільнення теплолюбних троянд і винограду від зимового захисту. Цей процес повинен зайняти деякий час: відкриваючи доступ повітря до гілок, залишайте коріння якийсь час прикритим. Остаточно рослини звільняють тільки, коли небезпека поворотних заморозків остаточно мине.

Щоб підготувати ділянку для нових рослин, необхідно:

 • видалити з території все неприбране торік сміття і обрізки;

 • звільнити грядки і доріжки від торішнього листя і інших рослинних залишків;

 • теплиці і парники слід обробити бордоською рідиною, щоб запобігти грибковим захворюванням;

 • водостоки прочистити і спорудити дренажні канавки, якщо необхідно відвести надлишки води;

 • провапнувати і перекопати кислі ґрунти;

 • ґрунт у пристовбурних кругах дерев і кущів ретельно розпушити.

До перекопування ґрунту та внесення добрив слід братися, якщо нічна температура почне перевищувати 0 градусів. Щоб перевірити готовність ґрунту до обробки, потрібно стиснути грудку ґрунту в долоні. Якщо земля не розсипалася на порох, коли долоні розтулилась, значить, вологи достатньо і можна почати перекопування.

Весняна підгодівля рослин

Навесні завдання рослин полягає в тому, щоб швидше набрати зелену масу. В його рішенні їм допоможуть азотовмісні добрива і органіка. Оптимальним часом для внесення добрива можна вважати саме початок квітня, коли земля тільки звільнилася від снігу. У цей період в пристовбурні кола кущів і дерев вносять сечовину, а на скопаних ділянках підгодівлю розкидають прямо по вологому ґрунту.

Водночас слід підгодувати і хвойні рослини. В якості підгодівлі для них використовують спеціальні комплексні препарати. Одночасно проводять обприскування стимуляторами росту.

Виснажені ґрунти слід підгодувати комплексними добривами, що містять калій і фосфор. Препаратами з азотом до 15 квітня необхідно підгодувати малину, аґрус, смородину і обліпиху.

Коли і як виконувати обрізку і щеплення

Якщо нічна температура стійко перевищує 0 °С, а середньоденна встановлюється на позначці + 5 °С, настав час щеплень і обрізки дерев і кущів. Завершити ці роботи необхідно до моменту бутонізації.

Перевірте, чи добре заточені ваші інструменти - секатор і пила. Їхні робочі поверхні перед виконанням робіт потрібно продезінфікувати. Підготуйте садовий вар і товчене деревне вугілля для обробки зрізів.

Спочатку обрізають морозостійкі дерева, потім кущі і, нарешті, теплолюбні рослини. Початок квітня - час обробки пошкоджених сонцем і гризунами ділянок п'ятипроцентним мідним купоросом.

Якщо після огляду смородини виявлені гілки з роздутими бруньками, їх слід видалити, обрізавши під корінь. У таких бруньках знаходиться шкідник - бруньковий кліщ. Якщо верхня частина гілок смородини викривлена ​​борошнистою росою, її обрізають із захопленням двох здорових бруньок. Видаляють і всі гілки, які старші 4 років. Заражені обрізки потрібно спалити, щоб зараза не поширювалася.

У квітні вирізують уражені і слабкі гілки малини. Вишню і сливу обрізають тільки тоді, коли стає досить тепло, щоб підмерзлі гілки відрізнялися від здорових. Підрізати і підгорнути троянди найкраще в середині квітня. Одночасно їх можна підгодувати селітрою або сечовиною.

Коли і як виконувати обрізку і щеплення

Квітнева посадка і пересадка рослин

Квітень - прекрасна пора для посадки, пересадки, живцювання рослин. У цей період саджанці добре приймаються, а до осені вони напевно добре укореняться і адаптуються на місці посадки.

Найкраще приживаються саджанці, яким рік або два. До розпускання бруньок їх поміщають в ями з дренажем і живильним ґрунтом, які можна викопати ще з осені. Після посадки рослину рясно поливають і мульчують її прикореневу область.

Аґрус, малину і смородину з порічками теж краще пересаджувати в квітні. Саме в цю пору прохолода квітневих ночей допомагає довше зберігати в ґрунті і коренях вологу, одночасно утримуючи рослину від прискореного зростання. Щоб до кінця сезону отримати рослину з кореневою системою, яка повністю сформувалася, можна використовувати відведення, коли гілку рослини пришпилюють до землі і присипають землею.

Смородину розмножують живцями саме в другій половині квітня. Для цього:

 • торішній приріст розрізають на живці по 16 см в довжину. Нижній зріз роблять у самій бруньці, а верхній на 1,5 см вище, ніж брунька;

 • живці висаджують в пухкий і добре удобрений ґрунт, закопуючи до верхньої бруньки;

 • накривають посадки плівкою до проростання бруньки живця.

Квітневі городні клопоти

Щоб перевірити готовність ґрунту до нового сезону, досить вирити ямку глибиною 10 см і зачерпнути жменю з дна. Якщо при стисканні ґрунту вода не капає, то це говорить про те, що ґрунт готовий. До початку посадок його слід обробити хоча б розчином марганцівки, але ефективніше від хвороб і шкідників захистять Бактофіт, Фітоспорін і Триходермін. Поліпшити стан ґрунту можуть сидерати, які після скошування йдуть на мульчу.

Для грядок найкраще підійде органіка: перепрілий компост або гній. На 1м знадобиться відро підгодівлі, яку вносять в ґрунт за 4 тижні до висадки овочів. Перед посадкою рослин або замість органіки можна використовувати мінеральні добрива.

Якщо ваша розсада перебувала в квартирі, в квітні пора перевозити її на дачу і готувати до висадки, проводячи загартовування. Для цього розсаду виносять на свіже повітря в теплі дні, але притіняють, захищаючи від активного весняного сонця.

У разі теплої погоди можна висадити під плівку ярий часник, зелень, горох, редис і цибулю, а також ранню капусту, буряк і моркву. Якщо ви вирощуєте в умовах закритого ґрунту баклажани, перці і томати, висаджувати їх розсаду краще тільки при прогріванні ґрунту на глибині знаходження коренів до 10-15 °С.

Готуючи картоплю до посадки, її пора пророщувати в теплому і добре освітленому приміщенні при денній температурі 12-15 °С і нічний не нижче 7-8 °С.

Квітнева посадка і пересадка рослин

Що потрібно зробити в квітні для квітника

З середини квітня можна садити багаторічні квіти: астильби, іриси, флокси, півонії та хризантеми. З зимової закладки дістають бульби бегонії і коренебульби жоржин, щоб почати пророщувати їх в теплиці.

Після остаточного видалення укриття, троянди слід обрізати, а потім розпушити ґрунт навколо куща. Обприскуючи рослину трипроцентним розчином мідного купоросу, ви захистите її від шкідників і хвороб. Не забудьте підгодувати троянди мінеральними добривами та органікою.

Нарциси, тюльпани та інші багаторічники підгодовують аміачною селітрою з розрахунку 20 г на 1 м². Різноманітні квіти на розсаду можна посіяти навіть в парнику. У квітні висівають наступні однорічники: запашний горошок, чорнобривці, космеи, календули, левиний зів, бальзаміни, жоржини. Можна посадити і багаторічники: іпомеї, кніфофіі, дельфиниуми.

Перед посадкою цибулини гладіолусів потрібно обробити Фітоспоріном або аналогічним препаратом захисту. Просушений посадковий матеріал найкраще висаджувати в добре прогрітий ґрунт. А таким він буде тільки в кінці квітня.

Всім відомо, що ефектне цвітіння і рясне плодоношення - це результат систематичної роботи, яка в квітні тільки набирає обертів.


Опубліковано: 18 лис 2017
Переглядів: 5665
(Голосів: 1, Рейтинг: 5.0)
Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.