Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Клематіси навесні: правила посадки та догляду

Клематіс — рослина для тих, хто звик отримувати задоволення, прикрашаючи свій сад і створюючи квіткові композиції. Ця квітуча ліана різноманітна і нетривіальна. Її можна використовувати для вертикального озеленення та декорування різних куточків саду. Сучасні сорти клематісів здатні грати роль ґрунтопокривних рослин. Посадіть ці рослини в саду один раз і ви завжди будете їх берегти і плекати.

посадка клематиса весна чи осінь

Посадка клематіса: навесні або восени?

Як і багато інших рослин, клематіси можна садити і навесні, і восени. Але якщо говорити про оптимальний час для висадки цих чудових рослин, то приходиться він на другу половину весни, а саме на період з початку квітня до кінця травня.

Клематіс — ліана, якій необхідно дати час, щоб обжилася на новому місці, вкоренилася і зустріла осінні і зимові заморозки у всеозброєнні. Якщо цей багаторічник до зими встигне сформувати досить потужну кореневу систему, то буде тішити свого власника ще років 20.

Як вибрати і зберегти клематіс до посадки навесні

Якщо ви отримали саджанці для весняної посадки, але погода ще не балує теплом, то звертайте увагу на їх зовнішній вигляд і упаковку. Від цього залежать способи їх перетримки.

 1. Бруньки знаходяться в сплячому стані. До посадки клематісів навесні в ґрунт такі саджанці мають зберігатися на нижній полиці холодильника разом з упаковкою і ґрунтом, додатково обгорнуті у вологу газету з отворами.
 2. З пагонами і листочками. Такі ліани зберігають у прохолоді та на світлі, щоб не витягнулися і не ослабли. Пагони можна прищипувати, відкладіть цю задачу на "потім", коли рослини укореняться в саду.

При виборі клематіса обов'язково враховуйте групу обрізки. Це допоможе правильно доглядати за ним. Якщо в картці товару на нашому сайті ви не можете знайти інформацію про обрізку - напишіть нам у чат і службу підтримки. Ми дамо консультацію.

Правила посадки клематісів навесні в ґрунт

Від правильного вибору місця для посадки клематіса на ділянці багато що залежить. Важливо, щоб рослина не тільки успішно виконувала покладені на неї функції з озеленення та декорування. Вона має почуватися комфортно в запропонованих умовах життя.

Місце для клематіса має бути:

 • добре освітленим, за умови перебування кореневої системи рослини в тіні;
 • захищеним від поривів вітру і протягів, які можуть пошкодити тендітні паростки і бутони;
 • на височині, щоб уникнути затоплення після дощу і застою вологи;
 • дренованим, якщо ґрунтові води підходять близько до поверхні ґрунту.

Рослині знадобиться опора, щоб вона могла повною мірою проявити свою красу. Відстань від опори до стіни найближчої будівлі не повинна бути менш як 50 см.

правила посадки клематисів навесні в ґрунт

Ґрунт у місці, обраному для посадкових робіт, має бути родючим і структурованим, тобто досить пухким, щоб добре пропускати і утримувати кисень і вологу. Клематіси надають перевагу лужним ґрунтам.

Яма для посадки повинна мати параметри 60х60х60 см. Якщо планується посадка кількох рослин, краще прокопати траншею 60 см глибиною і 60 см шириною. Посадку виконують з дистанцією в 1,5 м.

 1. На дно ями поміщають 15 см дренажу (щебінь, керамзит).
 2. Поверх дренажу насипають субстрат (торф, річковий пісок, дерновий ґрунт, перегній і 150 г мінерального добрива) так, щоб заповнити 2/3 ями.
 3. Рослину розміщують зверху на субстраті та акуратно розправляють її коріння.
 4. Коренева шийка ліани повинна розташовуватися на рівні землі.
 5. Яму засипають ґрунтом, ущільнюючи його.
 6. Рослину добре поливають і притіняють, щоб активне весняне сонце їй не зашкодило.

Перед посадкою відкрите коріння рослини можна на 2 години замочити в будь-якому стимуляторі зростання («Корневін», «Епін»).

Коли навесні відкривати клематіси

Весна — пора, коли потрібно встигнути посадити нові рослини і подбати про ті, що вже ростуть у вашому саду. Зокрема, навесні ми відкриваємо клематіси, звільняючи їх від необхідного зимового захисту. Зробити це потрібно вчасно, щоб ліана не почала давати кволі і бліді відростки в невідповідних для цього умовах.

 1. Легке насипне укриття. Якщо рослина була прихована листям, торфом або піском, руйнувати горбок укриття слід поступово, коли денна температура стабілізується на відмітках +7-+10°С. Горбок розворушують, даючи ґрунту прогрітися поступово. Остаточно видаляють його, коли мине загроза нічних морозів.
 2. Ялинове гілля або каркасне укриття. Знімати таке укриття можна почати раніше, але видаляють його теж поступово. Верхній шар знімають при денних плюсових температурах і нічному стабільному мінусі від -2 до -3°С. Остаточна ліквідація захисту відбувається при денних +7- +10°С і нічній відсутності заморозків.

У процесі зняття укриття постарайтеся не пошкодити кореневу систему рослини, яка може випирати після зими. Дбайливо окучте рослину, досипте відсутній ґрунт.

коли навесні відкривати клематиси

Клематіси: навесні необхідний особливий догляд

Правильний весняний догляд за клематісами, як і посадка в ґрунт, повинні виконуватися максимально ретельно. Саме від цього залежить подальше ефектне цвітіння рослин.

Негайно після зняття укриття, клематіси слід обробити від грибкових захворювань розчином «Фундазолу» і підгодувати аміачною селітрою.

Клематіси поливають помірно: 2-3 рази на тиждень по 3-5 літрів достатньо, щоб не перезволожити ґрунт і не дати ліані страждати від спраги. Розпушування ґрунту біля коріння рослини виконують протягом 3-4 місяців після посадки. Потім тільки видаляють бур'яни, щоб не пошкоджувати корені.

Помірну підгодівлю рослини азотними добривами виконують, починаючи з другого року від посадки. Перед цвітінням ліану підгодовують фосфорно-калієвим комплексом добрив. За необхідності ґрунт розкислюють вапняним молочком.

Обрізка рослини не має бути безсистемною. Її виконують відповідно до групової приналежності кожного конкретного клематіса.

Ліана потребує підв'язки. З цією метою в саду встановлюють спеціальні опори. Нижня частина стовбура закріплюється ближче до землі, щоб усунути можливість механічного пошкодження лози. З набуттям певних навичок садівник може регулювати інтенсивність цвітіння і розвитку ліани за допомогою нахилу її відростків.

Посадка клематіса навесні у відкритий ґрунт, а також подальший догляд за цією рослиною вам цілком під силу. Цю ефектну рослину можна вирощувати самостійно, добиваючись неймовірно красивого цвітіння.

І хоч клематіси невибагливі у догляді рослини, що дозволяє милуватися ними з ранньої весни до початку осені, але варто пам'ятати, що ці ліани, крім правильної обрізки, потребують і в іншому догляді та підготовці до зимівлі. Як зробити так, щоб рослина радувала око якомога довше? Ми розповімо про три типи підводних каменів в догляді за чудо-ліанами.

Опубліковано: 05 бер 2021
Переглядів: 1985
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • В’юнкі рослини
  • Декоративні дерева
  • Декоративні рослини
  • Декоративні чагарники
  • Насіння Балконна грядка
  • Новинки 2022
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  • Троянди 2022
  • Троянди плетисті
  Акція
  Комплект Квітуча огорожа з 5 саджанців зображення 1
  0 відгуків
  Комплект Квітуча огорожа з 5 саджанців
  К-сть в упаковці: 5 садж
  1 399 грн 1 535 грн
  Купити
  Новинки
  Клематіс Мульти Блю зображення 2
  0 відгуків
  Клематіс Мульти Блю
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Новинки
  Клематіс Піілу зображення 3
  0 відгуків
  Клематіс Піілу
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Новинки
  Клематіс Білокор зображення 4
  0 відгуків
  Клематіс Білокор
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Клематіс Міссіс Н. Томпсон зображення 5
  2 відгуки
  Клематіс Міссіс Н. Томпсон
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Клематіс Місс Бейтман зображення 6
  1 відгук
  Клематіс Місс Бейтман
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Клематіс Мадам Джулія Корревон зображення 7
  0 відгуків
  Клематіс Мадам Джулія Корревон
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Клематіс гірський Елізабет зображення 8
  2 відгуки
  Клематіс гірський Елізабет
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Клематіс Руж Кардинал зображення 9
  1 відгук
  Клематіс Руж Кардинал
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Клематіс гірський Рубенс зображення 10
  1 відгук
  Клематіс гірський Рубенс
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Клематіс Ян Павло II зображення 11
  0 відгуків
  Клематіс Ян Павло II
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Акція
  Комплект плетистих ліан з 4 саджанців зображення 12
  0 відгуків
  Комплект плетистих ліан з 4 саджанців
  К-сть в упаковці: 4 садж
  929 грн 1 017 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.