Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Календар посадки овочів: терміни посіву та висадки розсади за місяцями

Більшість овочів — однорічні рослини. Вони швидко дозрівають і потрапляють на стіл або вирушають у підвал на зберігання. Городнику важливо дотримуватись усіх термінів — тільки у цьому випадку можна розраховувати на хороший урожай. Календар посадки та збирання овочів — до ваших послуг.

Посадка овочів на території України здійснюється майже цілий рік. Огородні культури можна висаджувати під зиму, напровесні і протягом літа. Щоб нічого не проґавити, корисно звірятися з календарем посадки овочів. Тоді кожна культура буде посаджена своєчасно і дасть чудовий урожай. Рекомендовані терміни наведені для орієнтиру. Точний час посадки залежить від клімату місцевості, погодних умов у конкретному сезоні, умов вирощування.


Які овочі сіяти у березні та квітні

Перші два місяці весни городники повністю присвячують розсаді. Зміцнілі в теплі на підвіконні сіянці потраплять у відкритий ґрунт, коли земля прогріється.

Томати

У березні висаджують томати для теплиць та плівкових укриттів. Квітень — час посіву помідорів, яким належить рости у відкритому ґрунті. Насіння висівають на глибину 2 см. Відстань при висадженні розсади залежить від сорту.

Баклажани

Баклажани висівають за 70 днів до посадки на грядки. Глибина сівби 1,5-2 см. Схема посадки залежить від сорту. Баклажани не виносять загущення посадки, тому навіть низькорослі сорти краще розсаджувати просторо, розташовуючи рослини в ряду не ближче ніж через 40 см і роблячи борозни через кожні 60 см.


Солодкий та гострий перець

Перець вирощують у теплицях, весняних тимчасових укриттях та відкритому ґрунті. Чим раніше висаджуватиметься розсада, тим раніше потрібно висівати насіння. У різних регіонах України це відбувається з початку березня до початку квітня. Насіння висівають на глибину 0,5-1 см. Рекомендована схема посадки — 40 на 35 см.

Коренева селера

Коренева селера росте дуже довго. ЇЇ культивують лише через розсаду. Насіння висівають якомога раніше. Глибина загортання невелика, так як насіння дрібне. Схема посадки у відкритий ґрунт — 30 на 50 см.

Зелена цибуля

Від посіву до збирання врожаю цибулі-порею минає 120 днів. Тому її вирощують через розсаду. Насіння висівають на глибину 1 см. На грядці відстань між рослинами має бути 20 см, міжряддя — 40 см.

Однорічна цибуля ріпка

При вирощуванні цибулі розсадним методом із насіння до осені можна отримувати головки пристойного розміру. Посів закінчують за 50-60 днів до пересадки розсади у ґрунт. Насіння опускають на глибину 1-1,5 см. Розсаду висаджують, залишаючи відстань між рослинами 10 см, між борознами — 30 см.

Картопля з насіння

Ботанічне насіння картоплі — це завжди доступний посівний матеріал. Отримані восени бульби будуть без хвороб. На наступний рік вони дадуть найвищий урожай. Насіння висівають наприкінці квітня на глибину 0,5 см. Розсаду пересаджують у ґрунт у теплу погоду. Схема посадки: 20 см у ряду, 70 см міжряддя.

Капуста білокачанна

Качанна капуста — королева городу. Терміни її посіву залежать від скоростиглості сорту. Ранні сорти висаджують із кінця лютого. Середньостиглі та пізні — у березні. Глибина посіву 1 см. Схема посадки у відкритий ґрунт залежить від сорту. Зазвичай капусту вирощують, залишаючи у ряду 40 см, між борознами — 60 см.

Капуста цвітна та броколі

Ці овочі схожі та й агротехніка у них однакова. Вони теплолюбні, їх вирощують лише розсадним методом. Насіння висівають за 40 днів до пересадки розсади. Глибина загортання близько сантиметра, схема посадки на грядку: 70х60 см.

Картопля

Посадку бульб розпочинають, коли ґрунт прогріється. Залежно від регіону це відбувається у першій, другій чи третій декаді квітня. Глибина посадки залежить від розміру картоплин. Великі закладають на штик лопати, дрібні — на пів штика. Схема висадки: 70х50 см.


Морква, буряк, редис, ріпа

Насіння заглиблюють на 1,5-2 см. Схема посадки після проріджування: 5-10 см у ряду, 20-30 см між борознами.

Квасоля, горох, боби

Першими сіють боби — вони не бояться холодів. Через 2 тижні можна сіяти горох, а ще через 1-2 тижні спаржеву та зернову квасолю — вони найбільш теплолюбні представники сімейства бобових. Глибина загортання зерен 3-5 см, схема: 15-20х40-50 см.

Зелень

Увесь березень та квітень йде посів зелені. Насіння кропу, базиліку, листової селери, латуку, шпинату, петрушки, крес-салату насипають у борозни, зроблені з відривом 15-20 см одна від одної. Сходи проріджують у фазі 1-2 справжніх листочків.

Які овочі сіяти у травні

У травні вже тепло. Розсаду масово висівають на постійне місце, сіють у відкритий ґрунт теплолюбні овочі та баштанні.


Глибина посіву, см

Схема посадки, см

Огірки

2-4

20х60

Гарбузи, кабачки, патисони, цукіні

3-5

90х90

Кавуни, дині

3-5

100х100

Кукурудза

3

45х35


Які овочі сіяти у червні

Продовжується посадка зелені та скоростиглих овочів, висадка розсади на город. Настав час сіяти томати для зимових теплиць.

Які овочі сіють у серпні

Серпень — час не посадки, а збирання. Згідно з календарем збору врожаю овочів цього місяця збирають огірки, цвітну капусту та броколі, помідори, перець, баклажани. Пора ласувати першими динями та кавунами, підкопувати ранню картоплю. На місця, що звільнилися, можна посіяти зелень та скоростиглі коренеплоди.

Які овочі садити у вересні

Час, коли можна садити овочі на городі, триває. У вересні можна висівати багаторічну зелень: батун, щавель, спаржу. У молодих рослин буде час укорінитися, зміцніти і добре перезимувати. Навесні вони дадуть ранній урожай соковитого листя. Продовжується посів редиски.

Тепер ви знаєте, коли садити овочі та не пропустите важливі терміни. Напишіть у коментарях, чи саджаєте ви за календарем або ж покладаєтеся на інтуїцію городника.

Опубліковано: 10 бер 2022
Переглядів: 3107
(Голосів: 1, Рейтинг: 5.0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіння Балконна грядка
  • Насіння квітів
  • Насіння Кулінарна лінійка
  • Насіння новинки 2022
  • Насіння овочів
  • Розпродаж насіння
  Новинки
  Перець солодкий Піщаль F1 Імперія насіння зображення 1
  0 відгуків
  Перець солодкий Піщаль F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  43 грн
  Купити
  Новинки
  Перець солодкий Політ Імперія насіння зображення 2
  0 відгуків
  Перець солодкий Політ Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 100 шт
  25 грн
  Купити
  Новинки
  Перець солодкий Цинтія F1 Імперія насіння зображення 3
  0 відгуків
  Перець солодкий Цинтія F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  39 грн
  Купити
  Новинки
  Перець солодкий Брюс F1 Імперія насіння зображення 4
  0 відгуків
  Перець солодкий Брюс F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 10 шт
  59 грн
  Купити
  Новинки
  Перець солодкий Гранова Імперія насіння зображення 5
  0 відгуків
  Перець солодкий Гранова Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 5 г
  76 грн
  Купити
  Новинки
  Перець солодкий Корал Імперія насіння зображення 6
  0 відгуків
  Перець солодкий Корал Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  19 грн
  Купити
  Новинки
  Перець солодкий Любов F1 Імперія насіння зображення 7
  0 відгуків
  Перець солодкий Любов F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 15 шт
  45 грн
  Купити
  Новинки
  Перець солодкий Олексій Імперія насіння зображення 8
  0 відгуків
  Перець солодкий Олексій Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 100 шт
  33 грн
  Купити
  Новинки
  Перець солодкий Онтара Імперія насіння зображення 9
  0 відгуків
  Перець солодкий Онтара Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  19 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Перець Олексій Vinel seeds зображення 10
  0 відгуків
  Перець Олексій Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 15 шт
  7 грн 8 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Перець Подарунок Молдови Vinel seeds зображення 11
  0 відгуків
  Перець Подарунок Молдови Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.3 г
  8 грн 10 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Перець Польот Vinel seeds зображення 12
  0 відгуків
  Перець Польот Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.3 г
  8 грн 10 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.