Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Золоті правила осінньої обрізки плодових дерев

Обрізка плодових дерев восени допомагає позбавити дерево від хворих, сухих і малопродуктивних гілок. Саме на таких пагонах воліють селитися шкідники, тому від них потрібно позбавитися без жалю. У цій статті розповімо, як все зробити правильно, щоб не нашкодити, а омолодити і оздоровити садові дерева.

Для чого потрібна обрізка

Обрізка плодових дерев не тільки омолоджує рослини, але і допомагає:

 1. Сформувати крону потрібної форми.
 2.  Відрегулювати ріст і висоту дерева.
 3. Поліпшити врожайність.
 4. Стимулювати цвітіння.

Регулярна «стрижка» подовжує життя садових рослин і допомагає щорічно знімати великі врожаї навіть на старих деревах.

Осеняя обрезка плодовых деревьев

Терміни та правила проведення осінньої обрізки

Осінню обрізку можна робити після листопаду. В цей час сповільнюється сокорух і рани не будуть «плакати» і сочиться.

Закінчити цей захід потрібно до настання морозів. Вся справа в тому, що місця зрізів, зроблених взимку, заростають погано. Замерзла деревина стає крихкою і рани і пропили виходять «рваними» і нерівними. Все це, безумовно, тільки шкодить дереву, тому встигайте закінчити роботи протягом вересня-жовтня.

Яка обрізка потрібна восени

Існує кілька видів обрізки: формуюча, санітарна, омолоджуюча, відновна. У кожної з них своє призначення.

Восени потрібно робити виключно санітарну обрізку, яка допоможе звільнити дерево від непродуктивних, сухих і хворих гілок.

 1. Намітьте пагони, які потрібно видалити. Зверніть увагу на зламані, висохлі або ті, що почали сохнути гілки, а також на ділянки з ознаками хвороби.
 2. Акуратно обріжте секатором невеликі гілки. Для гілок великого діаметру використовуйте спеціальну садову пилку.
 3. Місця зрізів обробіть, щоб вони не стали воротами для інфекцій і хвороб.

Мета санітарної обрізки - зберегти здоров'я дерев в нашому саду. А вже навесні, коли розтане перший сніг, можна буде застосувати весь арсенал знань і обстригти рослини за всіма правилами агротехніки.

Зараз же нам важливо, щоб дерева пішли в зимовий сон без зайвого навантаження у вигляді сухих і зламаних гілок.

Золоті правила обрізки

Як і у всякій садовій справі в обрізанні є свої тонкощі і правила. Обов'язково прочитайте їх і використовуйте в роботі з рослинами.

 1.  Використовуйте тільки гостро відточений інструмент. Тупий секатор або пила будуть рвати деревину і кору. Такі рани потім дуже довго заживають, а незагоєна рана - це ворота для будь-якої інфекції.
 2. Обов'язково застосовуйте садовий вар для замазування спилів діаметром більше 3 см і слабкий розчин марганцівки для ранок поменше.
 3. Спалюйте гілки з ознаками захворювань - пускати їх для укриття або відправляти в садовий подрібнювач небезпечно.
 4. Не піддавайте стрижці занадто молоді рослини восени. Перенесіть формування крони на весну.
 5. Вирізуйте гілки, що переплітаються, занадто зближені одна до одної. Взимку під вагою снігу можуть постраждати обидві, тому обрізайте слабшу.
 6. После обрізки треба обов'язково побіліти стовбур. Це захист кори від осушення ультрафіолетом, грибкових інфекцій, паразитуючих комах та морозобоїн.

Ще одна робота, яка проводиться разом з осіннім обрізанням - це захист стовбурів плодових дерев від гризунів. Частково позбутися цієї загрози допомагає побілка - оброблена вапном кора стає несмачною й першу годину зайці й миші не чіпають такі рослини. Але сонце й сніг поступово роблять свою справу й через місяць-другий стовбур можуть знищити.

Рекомендуємо обгородити стовбур металізованої сіткою, а навколо дерев розкидати отруту для гризунів.

Правильно підготовлені дерева йдуть в зиму здоровими і рано прокидаються навесні, поспішаючи рости, цвісти і давати врожай. Не пропускайте терміни осінньої обрізки і обов'язково садіть нові сорти, щоб ваш сад давав урожай по максимуму.

Великий асортимент плодових дерев ви знайдете в нашому магазині. Яблуні, груші, нектарини, горіхи, хурма - садіть все, про що мрієте, а ми допоможемо зберегти і примножити ваш урожай!

 

Автор статті: Оксана Артеменко
Опубліковано: 10 вер 2020
Переглядів: 2109
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.