Особливості економічного вирощування полуниці

Особливості економічного вирощування полуниці

В Україні полуниця завжди користувалася популярністю. Ще у давнину люди ходили в ліс за ароматними ягодами. Говорили: «Назбираєш у долоні стиглі ягідки червоні», звариш варення – і буде воно взимку нагадувати про літо. Напевно, тому зараз практично на кожній ділянці можна знайти грядки з полуницею.

Біологічні особливості полуниці

Полуниця є трав'янистою багаторічною рослиною. Завдяки постійному оновленню листя, вона здатна зберігати зелень упродовж довгого періоду часу.

Найінтенсивніше листя полуниці росте у весняний період, коли починається вегетація, і влітку, коли рослини відплодоносять.

Кожен сорт полуниці має свої характеристики, з урахуванням яких поділяється: за часом дозрівання ягід, розміру плодів, стійкості до температурних перепадів, захищеності від хвороб і шкідників. Також враховуються й інші показники.

Соковита і ароматна ягода, яка за формою і кольором нагадує серце, – улюблениця багатьох, і її сміливо можна назвати царицею серед своїх сестер.

Переваги ягоди

бізнес на вирощуванні полуниціПорівняно з іншими культурами, полуниця має цілий ряд переваг:

 • стиглі ягоди одними з перших потрапляють на стіл;
 • на полуниці можна побудувати бізнес, завдяки високій вартості ягід;
 • полуниця здатна добре адаптуватися до будь-якого клімату;
 • витрати на вирощування дуже швидко окупаються.

Відмінності вирощування в Україні і за кордоном

Промисловим вирощуванням полуниці у нас займаються небагато господарств. В основному полуниця потрапляє на прилавки наших магазинів з-за кордону. На присадибних грядках неможливо отримати велику кількість урожаю.

Світова практика показує, що для отримання урожаю на продаж необхідно виділити велику площу для посадки полуниці. За кордоном цим займаються фермерські господарства. Фермери не просто вирощують полуницю в масштабних кількостях, але і придбавають перспективні новинки, використовують технологічні знахідки. Завдяки цьому у фермерів є можливість не лише забезпечувати ринок своєї країни, але також і експортувати ягоди.

Процес вирощування полуниці зачіпає декілька економічних галузей:

 • компанії по транспортуванню;
 • продуктові магазини і супермаркети;
 • агентства по підбору персоналу;
 • фермерські господарства, що займаються розведенням саджанців.

Процес проходить чітко, оскільки кожен з ланцюжка забезпечує дотримання термінів і несе відповідальність за виконання своїх зобов'язань.

Особливості вирощування

трапецієподібні грядкиВирощування полуниці припускає наявність декількох умов :

 • правильне сусідство і сприятливі попередні культури;
 • комфортна ділянка з відповідним ґрунтом;
 • вибір бажаного сорту і придбання саджанців;
 • посадка полуниці, правильний догляд і захист від бур'янів, шкідників і хвороб;
 • збір урожаю, реалізація його або створення умов для зберігання.

Способи вирощування

Існує декілька способів вирощування полуниці.

Спосіб №1

Цей спосіб є одним з традиційних. Грядкам надають трапецієподібну форму, мульчують плівкою і висаджують кущі полуниці. Ширина між грядами повинна бути не менше 80см. Кількість рядів у борозенці може бути від двох до чотирьох. Для посадки таким способом необхідно мати спеціальне знаряддя праці, щоб сформувати гребінь, а також плівку для мульчування.

Спосіб №2

Високі або низькі плівкові тунелі є вдосконаленим способом вирощування садової суниці. Цей метод дозволяє отримати ранній весняний урожай або пізній осінній. При цьому варто використовувати сорти, які є нейтральними до світлового дня. Вирощування під плівкою добре тим, що садівникові не варто турбуватися про опади або перепади температури.

полуниця в мішкахСпосіб №3

Якщо ґрунт не надто підходить для вирощування полуниці, то краще скористатися невеликими пластиковими мішками. Їх заповнюють субстратом штучного походження (як варіант можна використовувати торф і перліт). В субстрат поміщаються крапельниці, через які буде подаватися вода і розчинені в ній добрива. Мішки розташовують на грядках, висаджують в них рослини і підводять полив. Фермери деяких країн відмовилися від такого способу, тому що після збирання врожаю залишається багато відходів, таких як пластикові мішки, які не переробляються в ґрунті, що шкодить довкіллю.

Кілька інших способів

Численні дослідження і багаторічна практика дозволили розробити креативні способи вирощування полуниці.

 • Використання різних конструкцій, на яких розміщують кущі, допомагають збирати ягоди без особливих зусиль.
 • Вирощування в пластикових контейнерах дозволяє отримувати ягоди навіть у кімнатних умовах або на балконах.
 • Створення багатоярусних або вертикальних грядок допомагає не тільки отримати високий урожай, але й економить простір.

Неважливо, який спосіб ви виберете, головне пам'ятати, що вирощування полуниці – це прекрасний варіант додаткового заробітку. А ще – гарантія того, що ваші засіки завжди будуть заповнені смачними заготовками з полуниці.

 (Голосів: 2452, Рейтинг: 4.7)

2019-01-16
Коментарі

 

Алексей - 2017-11-20
Выращивание клубники - дело непростое и новичку его осилить будет достаточно сложно. Я бы рекомендовал сначала максимум информации в интернете найти, понять как это делается вообще, а только потом постепенно начинать выращивать клубнику самостоятельно. Лично у меня с первого раза не получилось вырастить достойный урожай, но свои ошибки я понял и опыта набрался.
Алексей, спасибо за отзыв!

Наталья

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-11-20

Елена - 2017-11-20
Одним из главных факторов получения хорошего урожая, являются мешки для выращивания клубники купить которые можно в специализированных магазинах. Стоят они не так дорого, а увеличить прибыльность вашего бизнеса могу значительно. По поводу остальной информации изложенной в статье, полностью согласна со всем. Полная и подробная инструкция из серии бери и делай.
Елена, спасибо за отзыв!

Наталья

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-11-20

Елена - 2017-11-17
На сегодняшний день выращивание клубники в Украине стал достаточно перспективным видом домашнего бизнеса. Занялась этим чуть более года назад и уже вышла на хорошие объемы продаж. Часто захожу на данный сайт за новой информацией и реально полезными советами. Благодаря внедрению в жизнь некоторых статей смогла значительно снизить затраты в расчете на килограмм готовой продукции.
Елена, спасибо за отзыв!

Наталья

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-11-20

Ангелина - 2017-11-17
А что идеи интересные, я даже задумалась, как их можно применить на своем дачном участке, особенно впечатлила меня клубника в мешках, конечно потом их придется куда-то утилизировать, но у нас такой народ находчивый, что я уже подумываю, как их можно будет повторно использовать потом. Клубнику мое семейство любит, но очень большую площадь засадить не можем, земли не так много, а тут реально можно сэкономить немало места. И что мне нравится, она будет чистой, а то у нас почва песчаная, и отмывать ее постоянно приходится. Ознакомлюсь внимательно с технологией, и думаю, что на следующий год реализую эту идею.
Ангелина, спасибо за отзыв!

Наталья

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-11-20

Виктория - 2017-11-17
Этой осенью решила заняться таким бизнесом, как выращивание клубники в контейнерах. Благодаря статье поняла, что делала неправильно и изменив подход получила значительный прирост в урожайности. Теперь могу с уверенностью сказать, что вышла в хороший плюс. Нашла постоянных покупателей, которых интересуют большие объемы. Еще раз примите мои благодарности.
Виктория, благодарим Вас за то, что поделились с нами вашими впечатлениями и за приятный отзыв!

Наталья

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-11-20

Марина - 2017-11-16
Оказывается выращивание земляники садовой довольно хлопотное дело, если заниматься этим на продажу. Но мне нужно посадить небольшой участок у себя на даче, очень любим мы эту ягоду. Больше всего заинтересовала посадка в пластиковых контейнерах, и ягоды будут чистыми и места они буду занимать меньше чем грядки. Нужно будет подробней ознакомится с этой технологией.
Марина, спасибо за отзыв!

Наталья

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-11-20

Виталина - 2017-11-15
Прочла эту информацию про экономичного выращивание, Клубника садовая выращивание оказалось не таким сложным, как я ожидала, у нас только появилась дача, буду в сезон пробовать.
Виталина, спасибо за отзыв!

Наталья

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-11-20

Юля - 2017-11-13
Хорошо расписаны все особенности и пункты, которые нудно знать, чтобы выращивание клубники прошло максимально удачно. Не все способы выращивания были мне ранее известны, хорошая информация.
Юлия, спасибо за отзыв!

Наталья

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-11-14

Марк - 2017-11-10
Cпособы посадки клубники у нас в Украине очень разные, для выращивания на продажу, подойдет практически любой способ. Самое главное, это то, что клубника очень любит воду, особенно перед сбором на продажу ее нужно хорошо полить, что бы она выглядела очень красиво, ну естественно имела хорошую прибавку в весе благодаря воде. Я делал так, на ночь хорошо ее поливал, прямо заливал. Потом в пять утра собирал ее, и уже к семи утра вывозил ее продавцам, ну те кто продают, я ее продавал оптом, что бы не стоять на рынке. При продаже оптом ее стоимость ровняется восьмидесяти гривнам, торгаши продавали ее по 100 грн за килограмм.
Марк, спасибо за отзыв!

Наталья

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-11-10

Мария - 2017-11-09
Согласна, что описанные в статье способы выращивания клубники позволят вам добиться хорошего урожая. Лично я бы не стала использовать третий, потому что считаю, что использовать пластик при выращивании продуктов питания просто недопустимо. Если действительно хочется увеличить урожай при ограниченном земельном участке, то отлично подойдет многоуровневая посадка. Лично практиковала такой способ с помощью размещения на разной высоте старых деревянных ящиков. Все отлично растет и можно быть на сто процентов уверенным в экологичности собственного продукта. Можно будет без сомнения угостить детей.
Мария, спасибо за отзыв!

Наталья

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-11-10

Показати все Приховати

Спасибі за коментар!

Рекомендовані товари
Топ продажів
Полуниця Гігантський делікатес -Goods from the article
К-сть в упаковці: 5 садж
99 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
К-сть в упаковці: 5 садж
129 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
К-сть в упаковці: 5 садж
129 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Полуниця ремонтантна Монтерей -Goods from the article
К-сть в упаковці: 5 садж
129 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Полуниця ремонтантна Світ Мері XXL -Goods from the article
К-сть в упаковці: 5 садж
129 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Розпродаж -40%
Полуниця Гігант -Goods from the article
К-сть в упаковці: 5 шт
99 грн
59 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Рекомендованні сттаті

Реєстрація на сайті

Реєструючись, Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку своїх персональних даних Докладніше про це

Зареєструватися, використавши соціальні мережі

Вже реєструвалися? Увійти в особистий кабінет тут

Ми відправили Вам лист із підтвердженням реєстрації
Перевірте Вашу пошту

Попередження!

Вхід в особистий кабінет

Увійти як користувач соціальної мережі

У Вас ще немає власного профіля?
Зареєструватися

Забули пароль?

Введіть адресу своєї електронної пошти
і ми надішлемо Вам новий пароль для входу

Пароль висланий на пошту

Повідомити про наявність

На жаль цей продукт розпроданий або його немає в наявності на даний момент.
Залиште свою електронну пошту, ми відразу повідомимо Вас, коли товар з’явиться в продажу.

Какие товары вы ищите?

Перед відправкою даних ознайомтеся з умовами конфіденційності

Товар доданий до Вашого замовлення!

Вы уже купили акционный товар

Ви успішно підписалися

Спасибі, ви вже підписані на нашу розсилку

У кошику немає доданих товарів

Немає доданих товарів в Мій сад

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати товари в "Мій сад"

Товар доданий в "Ваш сад"

Немає доданих статей

Стаття успішно додана!

Ваше повідомлення прийнято!

Термін обробки вхідних звернень 1-2 робочих дня
Чекайте відповідь на зазначену пошту

×

Тільки для підписників:

1. Корисні поради садівникам

2. Акції та закриті розпродажі

-10%
На перше
замовлення
Підпишіться на розсилку, підтвердіть її та отримайте знижку на першу покупку.
×
Отримайте промокод на 10% за підписку: