Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

7 незвичайних способів посадки картоплі

Картопля

Який же город обійдеться без картоплі? Нехай на грядках є звичні буряк і морква, солодкий горошок і запашний базилік, і навіть екзотичні спаржа і артишок, але якщо немає картопельки – це не справжній город! Як приємно приготувати ранню картоплю вже в червні, притрусити її кропом, зібрати родину за столом, і загадати бажання (ви ж знаєте, що з'ївши перший плід у сезоні, треба загадати бажання – воно неодмінно збудеться). А восени зібрати друзів на збирання багатого врожаю, влаштувати вогнище, і засидітися біля нього до пізньої ночі, підживлюючи спогади печеною картоплею.

Раніше ми розповідали про те, як виростити картоплю за голландською технологією. А тут ми покажемо 7 інших незвичайних способів посадки картоплі, щоб вирощування смачного й корисного овочу не перетворилося на тягар для всієї родини, щоб при мінімальній затраті сил урожай радував вас.

Посадка в солому

Посадка в соломуВиявляється, цьому способу скоро 100 років, але для нас він може вважатися новим, тому що зовсім недавно набув популярності. Його застосовують все нові й нові ентузіасти, можливо, і ви поповните їх ряди, адже відгуки про рясні врожаї надихають!

Зробіть грядку шириною 70 см, злегка ущільніть ґрунт і укладайте пророщені бульби на відстані 30 см між ними, у вас вийде 2 рядки. Якщо цього мало, для влаштування наступної грядки відступіть на 70 см від попередньої. Тепер засипте бульби попередньо подрібненою соломою так, щоб після поливу шар був не менше 25 см завтовшки. З цього моменту можете забути про лопату чи сапу – вам залишається тільки періодично поливати картоплю і у випадку необхідності додавати солому. Восени, прибравши її, ви зберете чисту і велику картоплю.

Картопля

Чим хороший такий спосіб:

  • не потрібно рити ями або траншеї;
  • немає необхідності в підгортанні;
  • не ростуть бур'яни;
  • не потрібне викопування картоплі;
  • картопля чиста і велика.

Посадка на гребінь

Посадка на гребіньЩо робити, якщо у вас в саду щільний, вологоємний ґрунт, який навесні довго залишається під шаром талої води, висихає і прогрівається дуже пізно? Не впадайте у відчай – і у вас є можливість посадити ранню картоплю, потрібно тільки зробити це на гребінь.

Влаштуйте на грядці гребені висотою 15-20 см і шириною 60 см. Відстань між гребенями витримуйте близько 70 см – в цих місцях буде збиратися зайва вода. Бульби висаджують пророщеними на глибину 8-10 см з відстанню 30 см між ними. В подальшому вам необхідно стежити за вологістю ґрунту – у посушливий період доведеться поливати картоплю, тому що підняті посадки пересихають швидше ніж звичайні. Поливайте обережно, щоб не зруйнувати гребінь. Видаляйте бур'яни, захищайте картоплю від шкідників, і легко, без традиційної копки, збирайте врожай.

Для кого підійде такий спосіб:

  • для власників городу в низинах, з важким глинистим грунтом;
  • для тих, хто не готовий мобілізувати сили всіх родичів на осіннє викопування картоплі.

Посадка в траншею

Цей спосіб тільки на перший погляд здається традиційним, але придивіться уважніше – є суттєві відмінності.

Копаємо не ямки під кожну бульбу, а загальну траншею – це заощадить ваші сили. Траншеї потрібні глибиною 25 і шириною 30 см, відстань між ними – 70 см.

На дно укладаємо будь-яку органіку, яка є в саду – бур'яни, солому, листя, дрібні гілки. Потім потрібен шар легкого ґрунту (додайте у нього добриво для картоплі). Співвідношення товщини шарів приблизно 1:1.

Укладіть пророщені бульби і присипте землею, що залишилася від копання траншеї, – у вас утворюється невисокий гребінь. Укрийте грядки темною плівкою до тих пір, поки не з'являться перші паростки.

Переваги посадки в траншеї

Таким способом можна виростити дуже ранній урожай, тому що шар органіки під бульбами прогріває грядки за рахунок виділення тепла при гнитті. Неоціненним він є і для вирощування в північних регіонах. А ще є бонус – урожай у півтора рази більший, ніж при звичайній посадці.

Посадка в бочку

Посадка в бочкуЦей спосіб до того незвичайний, що його варто спробувати, навіть якщо ви не отримаєте промислових врожаїв. Він підійде допитливим садівникам, що чекають від саду не лише овочів та фруктів, але й нових вражень і досвіду. А якщо ваш город зовсім маленький, і для картоплі зовсім не залишилося місця, грядка в бочці подарує вам овоч, без якого і город – не город.

Бочку можна поставити і на краю ділянки, і в саду біля невеликого дерева, і біля гаража – та де завгодно, лише б там було достатньо сонця. Про вологу потрібно подбати самим: у бочку встановіть трубу для капілярного поливу, в яку будете заливати воду в міру підсихання ґрунту.

Перед висаджуванням бульб зробіть багато отворів в бічних стінках для доступу повітря, дно видаліть зовсім. Насипте шар легкої родючої землі товщиною не менше 10 см і покладіть в нього картоплини, залишаючи відстань між ними 20 см. Після появи зелених паростків присипте їх новим шаром товщиною 10 см. Повторюйте так до тих пір, поки бочка повністю не заповниться землею (оптимальна глибина бочки близько 60 см, діаметр – 50 см). Коли закінчиться вегетація (в залежності від терміну дозрівання посадженого сорту), перекиньте бочку – на вас чекає ціле відро добірної картоплі.

Посадка в чорний поліетиленовий мішок

Посадка у чорний поліетиленовий мішокНа перший погляд здається, що цей спосіб аналогічний посадці в бочку, але це не так, адже картопля розвивається в мішку точно так само, як на традиційній грядці – вона не витрачає сили на ріст високих паростків, що пробиваються до світла через 60 см товщу землі. Купіть міцні поліетиленові мішки об'ємом 60 л, заповніть їх легкою родючою землею. З боків зробіть хрестоподібні надрізи гострим ножем і заглибте в прорізи пророщені бульби. У темних мішках картопля отримує багато тепла, вона не конкурує  з бур'янами, і при помірному поливі ви отримаєте урожай, що вдвічі перевищує врожай зі звичайної грядки. Збирати його одне задоволення – потрібно всього лише розрізати мішок і витрусити з нього картоплини.

Посадка на конус

Цей спосіб виручить вас, якщо часу на город зовсім мало, а картоплі хочеться багато. На городі потрібно перекопати ділянку діаметром 2 м, внести в грунт 3-4 відра перепрілого гною і по склянці золи на кожний кв. м. По периметру круглої грядки бульби розкладають на відстані 20-25 см одна від одної. Як тільки з'являться паростки, їх потрібно підгорнути, нагрібаючи загальний пагорб висотою 40 см. На вершині пагорба потрібно зробити воронку приблизно на половину своєї висоти, щоб воду отримували всі рослини.

При такому способі формується дуже потужне коріння з безліччю бульб. З однієї сотки досвідчені садівники отримують центнер картоплі, варто спробувати і вам!

Посадка у вазон

Ну не можемо ми обійти такий спосіб увагою, адже серед вас чимало тих, які знають, що картопля була завезена Колумбом саме через незвичайну красу квітки. Напевно ви й самі не раз милувалися її граціозною формою і ніжним забарвленням.

Посадка у вазон

Посадивши бульбу в красивий вазон на терасі або балконі, ви зможете спостерігати весь цикл росту такої звичної і такої несподіваної в якості декоративної прикраси культури. Радійте першим сходам з великим, злегка гофрованим листям, слідкуйте за розкриттям квіток, і, нарешті, поласуйте красивими картоплинами.

Тепер ви знаєте 7 незвичайних способів виростити чисту, велику, красиву картоплю. І зробити це тепер легко, без традиційних зборів всіх вільних родичів і вічно зайнятих дітей на весняно-осінні картопляні жнива.

Опубліковано: 24 лют 2020
Переглядів: 9525
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.