Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Хто псує вашу капусту: огляд шкідників і заходи боротьби з ними

КапустаЗахист овочів від шкідників - актуальна тема для городників. Якщо на огірках і томатах шкідників видно неозброєним оком, то виявити їх на капусті дуже важко, адже часто жуки і гусениці заповзають всередину качанів, де виїдають ніжну серцевину. В цій статті - все про боротьбу зі шкідниками капусти. 

Хто шкодить капусті

Серед шкідників капусти можна зустріти тих, хто уражає інші городні рослини: тля, білокрилка, галпова нематода, медведка. Окрім того, культурі шкодять комахи, які віддають перевагу харчуватись куьтурними рослинами сіейства Хрестоцвітні, до якого відносяться всі види капусти.

Загальні шкідники

Ці шкідники наносять збитки не тільки на капустяних грядках.

Тля

ТляВсім видам городних культур сильно шкодить тля. Ці маленькі комахи заселяють молоді стебла і листки, висмокчуючи сік з рослин. Тля виділяє цукрові речовини, що приваблюють мурах. В свою чергу мурахи разносять тлю на здорові рослини, сприяючи росту колоній шкідників. Медяна долина приваблює не тільки мурах, на липких частинах швидко розмножується сажистий гриб, погіршуючи і без того плачевний стан розсади або дорослих рослин.

Боротися з тлею потрібно зразу, як тільки виявлено шкідника. Переважно капустяна тля зимує на качанах і старому листі, які недбайливі господарі не знищили восени. Ранньою весною личинки перетворюються на безкрилі особини, котрі здатні відкладати нові личинки. До середини літа з'являється крилата форма тлі, з появою якої збільшується кількість прожерливих личинок (кожна крилата особина здатна відкласти до 40 личинок). Саме до середини літа на капусту обвалюється удар від тлі, що вилупилась, і котра висмоктує соки, висушуючи рослину повністю. 

Міри боротьби зі шкідниками - обприскування рослин спеціальними інсектицидами від тлі. Боротьба на капустяних грядках з мурахами за допомогою препаратів: Мурацид, Мурав'їд, Грім - 2. Відлякати мурах від заражених рослин допоможе порошок звичайної гірчиці, яким густо посипають входи в мурашники і доріжки мурах.

Варто пам'ятати про те, що осіннє прибирання городу вбереже від появи осередків заражень шкідниками і інфекційими захворюваннями, тому гички необхідно спалювати або вчасно закладати в компостні купи.

Білокрилка

БілокрилкаВелику шкоду посівам наносить маленька біла комаха - білокрилка. Цей мікроскопічний шкідник густо заселяє нижнюповерхню листків капустяної розсади, не даючи рослині нормально розвиватись. Велика колонія білокрилки здіймається вгору при найменшосу дотику до листків.

Міри боротьби зі шкідником зводяться до обприскування капусти препаратами Беатлін, Фосберцид, Фітоверм, Циперметрин, Талстар, Арріво, Ф'юрі. Якщо шкідник розселився в теплиці, можна на ніч включити кілька фумігаторів, а також розвісити в приміщенні жовту липку стрічку - шкідники воліють жовтий колір, летять на нього і прилипають до клейкої поверхні.

Медведка

МедведкаНавесні активізується капустянка, яка підгризає коріння капустяної розсади, іноді приводячи до жалюгідного стану цілі грядки. Боротися з Медведкою важко, з осені на грядках влаштовують пастки з гною, куди шкідники збираються холодною зимою. Гній, перегниваючи, виділяє тепло, капустянці тепло і комфортно в таких умовах, шкідник може відмінно перезимувати в гнойових купах. Ранньою весною необхідно розворушити все пастки і бурти гною, вручну вибрати шкідників і їх гнізда, після чого - спалити.

Хімічні засоби для знищення капустянки: Грізлі, Гром, Медветокс. Велику популярність набули ультразвукові відлякувачі медведки - sititek. Варто встановити на ділянці кілька таких пристроїв, і капустянка покине захищені ділянка.

Галлова нематода

Галлова нематодаНематоди - мікроскопічні черв'яки, які вигризають ходи в коренях і стеблах культурних рослин. Харчуються нематоди м'якоттю і соком рослини господаря, виділяючи токсичні речовини. На коренях заражених рослин спостерігаються круглі здуття, схожі на намистинки, нанизані на нитку.

Лікування від шкідника немає, заражені рослини знищують, грунт на грядках слід замінити (виймається шар мінімум 0,5 метра).

Шкідники капусти

Крім загальних шкідників розсаді і дорослим рослинам капусти завдають шкоди особливі комахи, які віддають перевагу капустяному листю. Варто зауважити, що це досить великий загін шкідників, боротьба з якими представляє особливу складність - адже часто не вдається своєчасно виявити пошкодження, божучки і блішки забираються всередину качана.

Бабануха (капустяний листоїд)

Бабануха (капустяний листоїд)Округле тіло цього жучка покрите хітиновим панциром темного кольору з смарагдовим відливом. Бабануха шкодить не тільки всім видам капусти, а й редису, редьці, листовій гірчиці. Після зимівлі жучки прокидаються на початку літа, виходячи з укриттів, розташованих в садовому смітті, гної, земляних купах. Самки бабанухи підіймаються на капустяну розсаду, відкладають яйця. Одна самка може відкласти до 400 яєць, з яких незабаром вилупляться нові шкідники. Жуки дуже сильно пошкоджують листя капусти, сповільнюючи ріст рослин.

Заходи боротьби: своєчасне видалення бур'янів (особливо дикої редьки і гірчиці), раннє перекопування грунту навесні, очищення восени городу від сміття і рослинних залишків.

Капустяна муха

Капустяна муха

Сіра муха має зовсім невеликі розміри - всього 6 мм, але її ненажерливі личинки, які вилуплюються в землі з відкладених самками яєць, здатні повністю знищити кореневу систему капустяної розсади та молодих рослин. Самка спеціально влаштовує кладку біля коренів капусти, як нащадки потомство відразу приступає до поїдання молодих коренів, в результаті чого рослини гинуть.

Допомагає відігнати шкідників настій зі свіжого листя лопуха.

Хвиляста блошка

Хвиляста блошка

Мініатюрний жучок з чорними надкрильцями за якими проходять дві кремові смуги. Шкідник має невеликі розміри - довжина тіла дорослої особини всього 3-5 мм. Самки відкладають яйця на поверхні грунту біля капустяних стебел. Личинки, що вилупилися приступають до трапези, у них в меню - молоде коріння і листя капусти. В середині літа з'являється друге потомство хвилястих блішок, які шкодять вже дорослим капустяним рослинам.

Відлякати шкідників з капустяних грядок допомагає настій пижма.

Капустяна білянка

Дрібний непоказний метелик сіро-білого кольору, який відкладає яйця на нижньому боці листків капусти, називається капустяною білявкою. Листю рослин шкодять не самі метелики, а їх личинки, які вилуплюються з яєць. Вони настільки ненажерливі, що можуть залишити від листя одні грубі жилки.

Заходи боротьби: обприскування заражених рослин настоєм полину, періодичні огляди капусти і знищення кладок вручну. Обсаджування грядок з капустою морквою і кропом, що приверне комах, що поїдають яйця і личинок капустяної білянки.

Капустяна вогнівка

Капустяна вогнівкаЩе однин метелик, чиї личинки шкодять розсаді і молодим рослинам капусти. Тіло метелика невелике, колір крил - сірий з неясним малюнком. Метелик відкладає яйця на листя капусти, після чого їх починають з апетитом поїдати гусениці, що з'явилися з яєць. Приблизно через місяць гусениці перетворюються на лялечок, але до цього часу капустяне листя перетворюються на решето - шкідники вигризають наскрізні діри в тілі капустяного листа.

Заходи попередження: раннє висаджування розсади, своєчасне прибирання сміття та прополка бур'янів. Можна механічно знищити капустяну вогнівку, приманити шкідника на світло.

Капустяна совка

Капустяна совкаСірий метелик з поперечними більш темними смугами на крилах. З відкладених яєць вилуплюються ненажерливі гусениці білого кольору, які об'їдають капустяні і бурякові листя, салат, горох.

Заходи попередження поширення шкідника ідентичні боротьбі з капустяною вогнівкою. Допомагає обприскування городніх рослин настоєм червоного пекучого перцю.

У капусти багато шкідників, але попередити їх розселення по грядках допоможе чистота городу і своєчасне знищення рослинних залишків, а також видалення бур'янів з городу.

Опубліковано: 08 чер 2017
Переглядів: 19673
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Женя
14 лис 2017

Давно хотели разобраться с этой темой. Прочли вредителей капусты и борьбу с ними, узнали больше информации, какие именно вредители есть в нашем случае. Тлю оказалось не так просто вывести.

ДНаталья
15 лис 2017

Благодарим за отзыв!

Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.