Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як зберегти контейнерні рослини взимку

Культивування садових рослин у спеціальних ємностях рік від року приваблює все більше нових прихильників – дачників та садівників. Спосіб і насправді надає безліч переваг, серед яких беззаперечними є простота догляду та мобільність. Контейнери легко переносити, групувати, компонувати щоразу по-іншому. Окремі горщики можна швидко прибирати, замінювати новими, вибудовуючи оригінальні декоративні композиції. Відцвілі культури можна видаляти своєчасно, щоб вони не псували дизайн ділянки.

Сад, що ледь прокидається, за допомогою декоративних багаторічників у діжках легко зробити яскравим та ефектним. Ранньою весною, коли перша зелень ще ніжна та рідка, витончені первоцвіти в горщиках – гордовиті глянцеві тюльпани, чарівні запашні нарциси, димчасто-лілові крокуси – виглядають вже ефектно та романтично. Бордюр із цибулинних культур, що посаджені у горщики, прикрасить ганок або створить канву уздовж доріжок. З колонних різновидів плодових дерев можна запросто сформувати мініатюрний сад будь-якої конфігурації.

Хранение контейнерных растений

Зберігання контейнерних культур взимку: все за правилами

Наближення холодів не лякає дбайливих господарів: у досвідчених садівників усе продумано заздалегідь. У ємностях ростуть різні культури – багаторічні, однорічні, цибулинні. Способи їх зимового зберігання можуть істотно відрізнятися. З однорічниками управлятися простіше всього: разом з ґрунтом їх видаляють із горщиків. Використана ґрунтова суміш змішується з перегноєм і гноєм та складується на ділянці.

Зимові морози позбавлять її від можливих шкідників і збудників хвороб. З приходом тепла ґрунт відтане, придбає необхідну вологість. Досить додати пісок та необхідні добрива – і можна використовувати його знову. Спорожнілі контейнери слід промити та продезінфікувати. Тара чекатиме подальшого використання: її легко компактно скласти у будь-якому зручному приміщенні – підвалі, погребі чи сараї.

Як зберегти хвойні рослини в горщику

Так як висаджені в ємності карликові туї, ялини та сосни не припиняють своє зростання зимою, вони потребують особливого догляду. Для них не підійдуть темні місця: підвали, сараї та гаражі. Світло – одна з необхідних умов життєдіяльності. Крім того, рослинам треба створити оптимальний температурний режим. Умови житлових кімнат їм протипоказані – необхідна температура має становити –3 – +5о C. Якщо стовпчик термометра опуститься нижче, ємності доведеться утеплити – обернути покривним матеріалом, засипати мульчею або спорудити обрешітку, порожнечі в якій слід засипати різаною соломою, хвоєю або сухим листовим опадом. Земляний ком повинен залишатися помірно вологим – його пересихання здатне спровокувати побуріння хвої з подальшим осипання.

Горшечные растения зимой

Екзоти – найніжніші

Відмінною особливістю екзотичних культур є те, що у певних погодних умовах виростити без укриття їх практично неможливо. У горщиках же чудові гліцинії, магнолії і рододендрони досить успішно ростуть на вулиці. Але з настанням холодів важливо створити їм особливі умови для комфортної зимівлі. Рослини слід перенести до світлого і досить теплого приміщення з t 10 – 15 C. Цілком підійде, наприклад, опалювальна теплиця, закрита веранда або зимовий сад. Не забувайте про вологість – земля в горщику не повинна висихати.

Зберігання цибулинних в контейнері

Ці ранньоквітучі культури найпершими прикрашають і пожвавлюють сад, що прокидається після зими. Щоб вони продовжували робити це і далі, важливо грамотно містити їх взимку. По суті, культивування цибулинних в індивідуальній посуді – це фактично їх вигонка. Якщо ви бажаєте милуватися першими розкриваються бутонами уже в березні, слід посадити цибулини у кінці осені.

Температура від 2 до 4 градусів тепла є оптимальною для якісного розвитку цибулинних. Підходящим місцем для горщиків може стати утеплений балкон, капітальний гараж або облаштована теплиця. Кілька разів за весь час (2–3) грунт в горщиках злегка змочують, оберігаючи цибулини від пересихання. Коли паростки проріжуться, ємності зі сформованими бутонами виносять на світло.

Як зберегти плодові культури та багаторічники, що ростуть в контейнері

Для їх збереження існує декілька різних способів, з них можна вибрати оптимальний – для наявних умов та конкретних рослин.

Хранение горшечных растений в холода

Прикопування

Даний метод підходить лише для тих культур, які здатні зимувати у природних погодних умовах, що аналогічні місцям зростання. Викопують спеціальну траншею, дно якої засипають пухким матеріалом: керамзитом, піском або галькою. На дні під невеликим кутом розміщують ємності з рослинами, накривають їх торфом, а потім ґрунтом. Зверху утеплюють шаром сухого листя, торфу або сухих тирси. Місце вибирають з урахуванням близькості ґрунтових вод – якщо вони високо, то рослини ризикують вимкнути і загинути.

Розміщення в підвалі

Це, мабуть, найпростіший спосіб: з першими похолоданнями ємності з культурами переносять до заздалегідь підготовленого приміщення. Якщо воно досить холодне, то горщики утеплюють торфом, піском або іншими матеріалами. Це охоронить коріння від переохолодження. Якщо підвал занадто теплий, для контейнерів вибирається найбільш прохолодне містечко. Така зимівля буде до згоди квітучим багаторічникам, які перебувають в сезонному стані спокою, або листопадним деревам та чагарникам. Більшості хвойних такі умови не підходять.

способы хранения контейнерных растений зимой

Інші способи зберігання контейнерних рослин

Контейнери можна розташувати у теплицях, в яких підтримується постійна, не дуже висока t (від – 3 до + 3 ° С). Ємності розставляють у зручних та доступних місця, якщо потрібно, утеплюють. У стані спокою кущі та деревця не потребують яскравого світла, цибулинні же спокійно переносять темряву.

Окремі контейнерні культури (наприклад, районовані) допустимо залишати взимку на вулиці, біля південних стін будівель. Ємності розміщують компактною групою, для кореневої частини влаштовують загальне укриття. В якості утеплювача використовують товсті панелі з пінопласту: їх же застосовують як підкладку. В таких умовах зимує багато видів хвойників.

Деякі чагарники можна зберігати на вулиці: в дерев'яному ящику, в лежачому положенні. Їх крони обережно пов'язують і загортають утеплювачем, коріння ретельно вкривають. Підготовлені рослини складають у короб, який може мати кришку. Поверх неї часто стелять руберойд. Зверху конструкцію накривають листям, ялиновим гіллям або тирсою.

В кінці сезону культури з ящиків можна витягти та висадити у спеціальну траншею, а навесні повернути вцілілі рослини назад до контейнерів. Спосіб чи не надто вдалий, до того ж – досить травматичний для рослин, але якщо іншого виходу немає, то можна скористатися і їм.

Опубліковано: 19 жов 2020
Переглядів: 10157
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Колоновидні дерева
  • Новинки 2022
  • Плодові дерева
  • Сад Здоров’я
  • Троянди 2022
  • Троянди плетисті
  • Троянди чайно-гібридні
  Акція
  Троянда чайно-гібридна Дольче Віта зображення 1
  7 відгуків
  Троянда чайно-гібридна Дольче Віта
  К-сть в упаковці: 1 садж
  99 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Троянда плетиста Червона зображення 2
  9 відгуків
  Троянда плетиста Червона
  К-сть в упаковці: 1 садж
  119 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Троянда плетиста Помаранчева зображення 3
  17 відгуків
  Троянда плетиста Помаранчева
  К-сть в упаковці: 1 садж
  119 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Яблуня Білий налив зображення 4
  1 відгук
  Яблуня Білий налив
  К-сть в упаковці: 1 садж
  99 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Черевишня (дюк) Нічка зображення 5
  0 відгуків
  Черевишня (дюк) Нічка
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Груша Дюшес літній зображення 6
  6 відгуків
  Груша Дюшес літній
  К-сть в упаковці: 1 садж
  149 грн 229 грн
  Купити
  Акція
  Вишня Норд Стар зображення 7
  0 відгуків
  Вишня Норд Стар
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Персик колоновидний Інжирний зображення 8
  5 відгуків
  Персик колоновидний Інжирний
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Груша колоновидна Декора зображення 9
  0 відгуків
  Груша колоновидна Декора
  К-сть в упаковці: 1 садж
  269 грн
  Купити
  Голубіка (лохина) Бригіта Блю зображення 10
  0 відгуків
  Голубіка (лохина) Бригіта Блю
  К-сть в упаковці: 1 садж
  269 грн
  Купити
  Груша колоновидна біло-червона рання зображення 11
  2 відгуки
  Груша колоновидна біло-червона рання
  К-сть в упаковці: 1 садж
  269 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.