Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Ефективні підживлення дерев і кущів навесні

Наші заміські ділянки прикрашають найрізноманітніші дерева і кущі: плодові, хвойні, декоративні. Всі ці рослини, як і все живе на Землі, потребують прожитку. Активне споживання поживних речовин із ґрунту призводить до його виснаження. Заповнити необхідні запаси можна, якщо регулярно робити підгодівлю дерев і кущів.

Способи підгодівлі дерев навесні

Саме навесні, коли природа прокидається, кущі і дерева особливо потребують підгодівлі. Адже їм належить рости і розвиватися, а деяким ще й цвісти, і родити. Добрива можна вносити двома способами:

 1. Кореневим. Живильні речовини спочатку вносять у ґрунт, а до рослини вони надходять через її кореневу систему. Всмоктування і засвоєння добрив відбувається протягом тривалого часу.
 2. Некореневим. Живильним розчином обприскують крону, а за насичення відповідає листя або хвоя. Процес годування займає кілька днів: він відбувається швидше, ніж за кореневого способу.

Обидва способи досить ефективні, тому вибір кращого залежить від конкретних умов і параметрів самої рослини.


Швидке насичення: полив пристовбурного кола

Щоб швидко наситити ґрунт поживними речовинами, використовують внесення рідких добрив у пристовбурні кола дерева або куща. Роблять це переважно навесні і восени - на старті і в фіналі вегетації. Рідкі речовини засвоюються краще сухих. Вони легко проникають в рослину через дрібні відгалуження її коренів.

Годування відбувається після поливу на зволожений ґрунт пристовбурного кола. Якщо внести рідку підгодівлю прямо на сухий ґрунт, коренева система може отримати опік. На листя або хвою препарати, призначені для цього типу підгодівлі, потрапляти не повинні.

Підживлення плодових дерев в ямку

Коренева система дерева досить широка. Велика частина її всмоктуючих корінців знаходиться на певній дистанції від стовбура. Якщо відзначити на землі суцільною лінією проєкцію крони дерева, ми отримаємо площу, займану корінням рослини. На окружності, яку ми тільки що окреслили, потрібно викопати 9-10 ямок глибиною на багнет лопати (25-28см). Ямки розташовуються на однаковій відстані одна від одної.

Спочатку в ці лунки потрібно налити води і дочекатися, коли вона вбереться. Тепер норму добрив, належну на все дерево, слід розділити на всі лунки і розкласти за ними, змішавши з землею. Основою цього виду підгодівлі можуть бути як органічні, так і мінеральні добрива.


Підживлення фруктових дерев у канавку

І органічні, і мінеральні добрива можна вносити у канавку. При цьому способі по тій окружності, проєкцію крони якої ми позначили, викопують не ямки, а неглибоку (20 см) канавку. Прямо в канавку насипають половину добрив, розрахованих на одне дерево. Перемішують підгодівлю з ґрунтом за допомогою сапи або лопати. Присипають ґрунтом суміш і поверх цього ґрунту вносять другу частину добрива. Канавку засипають і гарненько поливають.

Метод з використанням труб

За тим же периметром крони можна вкопати пластикові труби діаметром 5-10 см. Для їх установки в двох або чотирьох місцях окружності потрібно пробурити в ґрунті вузькі отвори на глибину 0,5-0,8 м. Відстані між отворами роблять однаковими. Труби вставляють в отвори так, щоб вони виступали над поверхнею землі. Через них добрива у вигляді розчину будуть швидше надходити до коріння.

Ці ж труби можна використовувати для поливу дерев. Після використання отвори труб необхідно закривати щільною тканиною або іншими затичками з підручного матеріалу.

Листова підгодівля плодових дерев і кущів

Рослини підгодовують некореневим способом «по листу» в наступних випадках:

 • коли корисні мікроелементи потрібні рослині якомога швидше;
 • дощової або холодної пори, коли коріння погано вбирає харчування з ґрунту;
 • якщо склад ґрунту ускладнює засвоєння корисних мікроелементів;
 • при активному розвитку рослини, якщо його коренева система не встигає постачати підгодівлю.

Розчин, який готують для позакореневого підживлення, містить в 10 разів менше добрива, ніж при кореневому способі. Якщо не дотримуватися цього правила, листя можна пошкодити.

Обприскують рослину тільки за відсутності сонця: рано вранці, в сутінках або в похмурий день. Найбільший ефект можна досягти в умовах підвищеної вологості і при температурі від +18 до + 25°С. При показаннях термометра понад + 27°С виконувати підгодівлю методом «по листу» вже не можна.


Підживлення хвойних дерев

Підживлення хвойних має деякі особливості, які враховують властивості цих рослин:

 • вони не змінюють листя, і їм не потрібні сили на його відновлення навесні;
 • вони не цвітуть і не родять;
 • азот, який їм потрібен, вони отримують з повітря.

Додатковий азот цим рослинам не потрібен, він може спровокувати бурхливий приріст, який не встигне задерев’яніти і отримати захист до настання морозів. З цієї ж причини хвойні рослини не підживлюють гноєм. Для правильного розвитку і підтримки хвої в чудовому стані потрібні калій і магній.

Навесні для підгодівлі цих рослин використовують органіку, яку розкладають в пристовбурних колах і змішують з ґрунтом. Добре себе зарекомендували біогумус і перепрілий компост, що складається з кухонних відходів і трави.

Чим підгодувати дерева і кущі: список препаратів

Відмінні добрива для плодових, хвойних і декоративних рослин завжди можна знайти, заглянувши в каталог магазину «Дім і Сад». На першій же сторінці ви можете без зусиль знайти популярне добриво Стимовіт для хвойних, а також Агроном Профі для ягідних і плодових культур. Є навіть підгодівля для фікусів і пальм.

Якщо ви захочете дізнатися більше інформації про представлені в каталозі препарати, досить клікнути на зображенні або найменування добрива. Якщо після прочитання відомостей про препарат, у вас ще залишаться запитання, ви можете поставити їх нашим консультантам, які оперативно знайдуть відповіді.

Напевно у вас є власний досвід організації підгодівлі різних рослин вашого саду. Поділіться з нами своїми знаннями і досвідом. Впевнені, що інформація, якою ви вирішите поділитися, буде корисна всім нашим читачам від початківців садівників до майстрів своєї справи.

Опубліковано: 07 тра 2021
Переглядів: 1521
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Декоративні рослини
  • Декоративні чагарники
  • Колоновидні дерева
  • Новинки 2022
  • Плодові дерева
  • Суперпропозиції!
  Новинки
  Айва японська Пінк Квін зображення 1
  0 відгуків
  Айва японська Пінк Квін
  К-сть в упаковці: 1 садж
  279 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Урожайна парочка з 2 саджанців зображення 2
  0 відгуків
  Комплект Урожайна парочка з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  389 грн 608 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців зображення 3
  0 відгуків
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  349 грн 548 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Солодка парочка з 2 саджанців зображення 4
  0 відгуків
  Комплект Солодка парочка з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  339 грн 548 грн
  Купити
  Акція
  Яблуко-груша Голден Делішес зображення 5
  0 відгуків
  Яблуко-груша Голден Делішес
  К-сть в упаковці: 1 садж
  99 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Персик-абрикос Медовий місяць зображення 6
  0 відгуків
  Персик-абрикос Медовий місяць
  К-сть в упаковці: 1 садж
  209 грн 319 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Груша Лада зображення 7
  0 відгуків
  Груша Лада
  К-сть в упаковці: 1 садж
  149 грн 229 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Груша Мраморна зображення 8
  0 відгуків
  Груша Мраморна
  К-сть в упаковці: 1 садж
  149 грн 229 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Груша Чижовська зображення 9
  0 відгуків
  Груша Чижовська
  К-сть в упаковці: 1 садж
  149 грн 229 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Груша Цукрова зображення 10
  1 відгук
  Груша Цукрова
  К-сть в упаковці: 1 садж
  149 грн 229 грн
  Купити
  Акція
  Груша Медова зображення 11
  0 відгуків
  Груша Медова
  К-сть в упаковці: 1 садж
  149 грн 229 грн
  Купити
  Акція
  Груша Осіння солодка зображення 12
  4 відгуки
  Груша Осіння солодка
  К-сть в упаковці: 1 садж
  149 грн 229 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.