Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Для чого потрібна обробка картоплі перед посадкою і як її робити

Картопля - це другий хліб. Хочеться отримати рівні, гладкі великі бульби, але шкідники і хвороби підстерігають картоплю скрізь: в погребі, де вона зберігається щороку, в ґрунті, при покупці нових сортів. Найлегше занести заразу з насінням, особливо, якщо воно куплене в звичайному продуктовому магазині, на ринку або новим сортом поділився сусід. Чим обробити насіннєву картоплю перед посадкою, щоб виключити появу хвороб? Існує кілька надійних методів, перевірених часом і досвідченими дачниками.

Для чого потрібна обробка бульб картоплі перед посадкою

Для чого потрібна обробка бульб картоплі перед посадкою

Дуже складно організувати ідеальні умови для зростання і розвитку картоплі. То дротяник підстереже, то фітофтора розгуляється. Ось для цих випадків і потрібна підготовка, правильна обробка допоможе звести до мінімуму ризики втрати врожаю:

 1. Значно підвищується імунітет рослин, здатність протистояти різним захворюванням.
 2. Збільшується продуктивність і повністю розкривається потенціал насіннєвої картоплі.
 3. Ризик пошкодження шкідниками бульб і куща зводиться до мінімуму.
 4. Якість врожаю значно підвищується, знижуються втрати при зберіганні.

Обробка не займає багато часу, всі препарати і народні засоби доступні, безпечні для людини.

Як збільшити врожайність картоплі

Незалежно від того, була проведена яровизація картоплі чи ні, обробка біостимуляторами допоможе значно підвищити врожайність. На сплячих бульбах вічка прокльовуються набагато швидше, корінці проростають за лічені дні. Кращими біостимуляторами для обробки насіннєвої картоплі вважаються «Епін», «Циркон», «Біоглобін», «Байкал» і деякі інші.

Увага! Перед обробкою обов'язково ознайомтесь з інструкцією! Тільки точне дозування і правильне приготування робочого розчину гарантує активізацію біологічних процесів.

Аналогічний результат дає рецепт, який можна приготувати самостійно. Для цього по 40 грамів суперфосфату, калійної солі і азотних добрив потрібно розчинити в 10 літрах води. Цієї суміші достатньо для обробки 50 кг бульб шляхом обприскування.

Стимулююча обробка проводиться за 2-4 дні до посадки картоплі, безпосередньо перед посадкою її проведення не впливає на ріст коренів і пагонів.

Як збільшити врожайність картоплі

Обробка картоплі перед посадкою від хвороб

У місцях зберігання насіннєвої картоплі на поверхню бульб можуть потрапити спори грибків і хвороботворні бактерії. Для того, щоб вони не завдали шкоди і не поширилися на майбутній урожай, картоплю потрібно обробити. Робочий розчин потрібно розпорошувати по поверхні бульб, розклавши їх на поліетиленову плівку або просто «скупати» посадковий матеріал. Існує кілька варіантів розчину для дезінфекції. Вони різні за складом, але їхня дія подібна:

 1. У 10 літрів води потовкти 1 кг часнику, дати настоятися протягом доби, процідити. Розчин придатний для аерозольної обробки і замочування бульб на 15-20 хвилин.
 2. У 10 літрів води всипати 5 грамів мідного купоросу, 0.5 грам марганцівки і 15 грамів борної кислоти. Цей розчин хороший для боротьби з грибковими та бактеріальними захворюваннями.
 3. Не менш ефективний поживно-дезінфікуючий розчин, що складається з 10 літрів води, в якій розчинені 5 грамів мідного купоросу, 10 грамів борної кислоти, 60 грамів суперфосфату, 1 грам марганцівки і 40 грамів сечовини.
 4. Тільки для аерозольної обробки можна приготувати і ось цей ефективний розчин: в 1 літрі води замішують 0.5 грам марганцівки, 1 грам мідного купоросу, 30 грамів сульфату калію, 15 грамів борної кислоти і 40 грамів карбаміду.
Важливо! Мідний купорос дуже повільно розчиняється. Його краще всипати при помішуванні в невелику кількість гарячої води, тільки потім влити в ємність з іншими інгредієнтами.

Всі перераховані розчини можна застосовувати для обробки сплячих бульб або картоплі, що пройшли яровизацію, і на яких уже є зелені паростки. В будь-який дезінфікуючий розчин можна додати борну кислоту, вона є стимулятором росту.

Обробка картоплі перед посадкою від дротяників і колорадського жука

Навала колорадського жука або дротяників може звести всі зусилля з вирощування картоплі до нуля. Ручний збір жуків і личинок довгий і трудомісткий процес, а кілька обробок за сезон по листу істотно забруднюють ґрунт. Кращим виходом із ситуації буде обробка інсектицидними препаратами самих бульб. Відмінно підійдуть «Престиж», «Респект», «Табу», «Командор», які добре зарекомендували себе на практиці. При дотриманні інструкції до збирання врожаю отруйні речовини повністю виводяться з усіх частин рослин.

Увага! Перераховані препарати не можна застосовувати для обробки ультраранніх сортів картоплі. Їх період вегетації 40-50 днів, цього часу недостатньо для повного виведення токсичних речовин з бульб!

Обробка картоплі перед посадкою від фітофтори і парші

Фітофтороз, чорна і звичайна парша можуть завдати величезної шкоди врожаю, при зберіганні втрати можуть скласти до 70%. Захистити або знизити ризик поширення хвороб можна, для цього потрібно використовувати препарати «Престижитатор», «Альбіт», Максим». Ці препарати ефективні. Кількість уражених бульб істотно знижується, навіть у тих ділянках, де немає можливості дотримуватися сівозміни.

Проти менш поширених хворобах грибкового і бактеріального походження допоможуть препарати для обробки картоплі перед посадкою, які абсолютно безпечні для людей «Фітоспориін-М» і «Алірин-Б».

Обробка картоплі перед посадкою

Народні способи підготовки бульб

Обробка картоплі перед посадкою дьогтем, точніше дігтярним милом дає прекрасний результат. Знадобиться всього 40 грамів мила на літр води, розчин потрібно добре розмішати і використовувати за призначенням. Оброблені бульби потрібно просушити і тільки потім висаджувати.

Звичайна марганцівка (5 грамів на 10 літрів води) теж вбиває всіх збудників хвороб на поверхні бульб, головне добре промочити шкірку. Ці засоби можна використовувати для будь-якої картоплі: сплячих бульб, з білими або зеленими паростками.

Для досягнення найкращого результату боротьбу з хворобами потрібно вести по всіх фронтах. Щорічна обробка насіннєвого матеріалу, відбраковування бульб перед закладанням на зберігання, дезінфекція льоху сірчаними шашками і дезрозчинами, обробка ґрунту «Фітоспорином» допоможуть здобути перемогу в битві за врожай.

Опубліковано: 06 кві 2021
Переглядів: 2654
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіннєва картопля
  • Насіння овочів
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  Акція
  Картопля Мілена зображення 1
  0 відгуків
  Картопля Мілена
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Реванш Seedera зображення 2
  0 відгуків
  Картопля Реванш Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Ассоль Seedera зображення 3
  0 відгуків
  Картопля Ассоль Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Діва Seedera зображення 4
  0 відгуків
  Картопля Діва Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Ілона Seedera зображення 5
  0 відгуків
  Картопля Ілона Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Імператриця Seedera зображення 6
  0 відгуків
  Картопля Імператриця Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Краса Seedera зображення 7
  0 відгуків
  Картопля Краса Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.