Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Які квіти посадити та посіяти в серпні

Серпень – завершення калейдоскопа літнього цвітіння однорічників і багаторічних рослин. У цьому місяці можна не тільки милуватися яскравими квітами на клумбах, але й формувати нові рабатки та міксбордери. У цій статті більш докладно розглянемо роботи у квітнику наприкінці літнього сезону. 

Серпень: пересадка півоній 

Кущі півоній, які віддали всі сили на буйне цвітіння в травні й червні, анітрохи не стали гірше. Їх зелене вбрання з різьбленого листя освіжає садові клумби, слугує основою для ландшафтних композицій. 

Саме наприкінці літа починається період, коли півонії можна ділити, висаджувати кущі на нове місце в саду. 


Для того щоб викопати дорослий кущ півоній знадобитися чимало зусиль, адже у рослини розгалужене велике коріння. На відстані приблизно 30 см від центру рослини проводять її обкопування по колу, потім за допомогою лопати або вил витягують кущ на поверхню, дають підсохнути, оглядають кореневу систему, видаляють гниле й деформоване коріння, потім розділяють кущ на діленки. 

Оптимальний відрізок кореневища – 15-20 см, на ньому має бути 5 бруньок відновлення. 

Діленку промивають в розчині марганцівки (витримують до 30 хвилин), просушують, після чого можна приступати до посадки півоній на нові клумби. 

Для посадки рослин готують лунки розмірами 60 х 60 см та глибиною від 40 см, які заповнюють живильним пухким ґрунтом. Відстань між лунками – 80-100 см. 

Розділення кущів півоній проводять один раз на п'ять років. 

Клематіс в серпні 

Якщо на ділянці ростуть дорослі клематіси (не старіші 7 років), то такі кущі можна також ділити наприкінці літа для отримання повноцінних нових рослин. 

Існує два способи отримання діленок клематіса для пересадки: 

 1. З повним вилученням материнського куща. Пагони клематіса в серпні вкорочують до 3 бруньок. Кущ обережно викопують, ділять на частини, стежать, щоб кожна мала окрему кореневу систему. При такому способі поділу багаторічника можна відразу отримати велику кількість нових рослин. Надто старі кущі ділити таким способом не рекомендується, бо у них довге коріння, яке при викопуванні може сильно пошкодитися. 
 2. Без викопування материнського куща. Проводиться підкоп з одного боку, витягуються кілька пагонів з корінням, які висаджують на постійне місце в саду. Коріння материнської рослини засипають новою землею.

Клематіси висаджують так, щоб їх кілька годин на день висвітлювало сонце, але коренева система при цьому не перегрівалася. Рослини люблять родючий трохи вологий ґрунт, а ось на низинних ділянках вирощувати ломоніс не рекомендується. Від протягів посадки клематисів необхідно ретельно оберігати, інакше квіти й пагони будуть травмуватися при посиленні вітру. 


Для посадки ломоносу в саду попередньо готують ями розмірами 50 х 50 х 50 см з відстанню між окремими кущами не менше 100 см. На дно посадкової ями укладають шар дренажу з битої цегли або керамзиту товщиною від 10 до 15 см – така подушка зберігає рослину від загнивання кореневої системи. 

Субстрат для заповнення ями готують з перегною, дернової та листової землі, піску, торфу з додаванням деревної золи (до 250-300 г на одну яму) і мінеральних добрив (суперфосфат + калійна сіль). 

Увага! При посадці діленок ломоносу в центрі ями відразу встановлюють опору для молодого куща. 

Які квіти садити в серпні в саду 

У серпні самий час проводити роботи з пересадки багаторічників і дворічників, які були вирощені з насіння. Молоді рослини висаджують на постійне місце на клумбах, в наступному сезоні ці чарівні представники царства богині Флори порадують першим цвітінням. 

Віола – на постійне місце в садові квітники братки висаджують в серпні. Оптимальний вік розсади –  2-3 тижні. На новому місці молоді кущики швидко починають рости, до осені встигають наростити потужну кореневу систему, яка дозволить рослинам перезимувати без втрат. Уже в наступному квітні яскраві бутони віоли порадують своєю пишністю. Між окремими рослинами рекомендується залишати відстань не менше 20 см. 


Аквілегія – після її цвітіння наприкінці літа або на початку осені утворюється багато насіння, яке розноситься вітром по саду. Тому в середини літа можна зустріти самосів орлика в самих небажаних місцях. Але є й хороша новина – ці чарівні рослини можна пересадити на постійне місце з початку серпня по вересень. Якщо посів сортової аквілегії на розсаду був запланований в тимчасові шкілки, то вже з кінця літа молоді рослини рекомендується висадити на постійне місце. Орлик чудово адаптується до життя на сонці та в півтіні, найкраще розвивається на родючих пухких ґрунтах. Між рослинами залишають від 25 до 40 см вільного простору. 

Маргаритки – посіяні в червні насінням у відкриту землю, вони вже на початку серпня формують міцні кущики розсади, яку можна пересаджувати на постійне місце. У серпні молоді маргаритки можна висадити на альпійську гірку. Не рекомендується занадто затягувати цю процедуру, адже до морозів ніжні рослини повинні добре вкоренитися на новому місці. Щоб квіти перенесли зимівлю без проблем, їх кореневу систему вкривають шаром мульчі. 

Турецька гвоздика – насіння цієї рослини можна сіяти у відкритий ґрунт на початку серпня, а щитоподібні строкаті суцвіття на міцних стеблах прикрасять садові квітники на наступний сезон. Посів проводять в пухкий живильний ґрунт на глибину 1 см. Після появи сходів рекомендується провести пікіровку розсади та видалити зайві екземпляри. Невибаглива рослина відмінно переносить зимівлю, але при сильних морозах можна вкрити посадки гвоздики снігом і ялиновим гіллям. 

Які квіти посадити в серпні для весняного цвітіння 

З настанням весни на клумбах панують цибулинні рослини: ефектні яскраві тюльпани, вишукані запашні нарциси, елегантні гіацинти й дрібноцибулинні. Кожна квітка радує око після довгої зими. Закласти старт буйному цвітінню садових клумб навесні можна вже з кінця серпня, але не у всіх кліматичних зонах. 

В центральних та південних областях України цибулинні культури висаджують в кінці вересня-жовтні, а при теплій погоді – навіть на початку листопада. 

При посадці важливо дотримуватися певного заглиблення цибулин в ґрунт. 

 1. Тюльпани – 15 см. 
 2. Гіацинти – 18-20 см. 
 3. Нарциси – від 16 до 20 см. 
 4. Дрібноцибулинні квіти – від 5 до 8 см.

Якщо взимку панує дуже холодна погода, посадки можна вкрити снігом і ялиновим гіллям, але з першими променями сонця додаткове утеплення рекомендується прибрати, а талу воду відвести з клумби.

Опубліковано: 03 сер 2021
Переглядів: 1855
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Олена
20 сер 2021

Дякую! Достатньо корисної інформації...

ДМарія
20 сер 2021

Доброго дня. Ми раді, що наші поради були Вам корисні.

Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Багаторічні квіти
  • В’юнкі рослини
  • Декоративні дерева
  • Декоративні рослини
  • Декоративні чагарники
  • Насіння Балконна грядка
  • Новинки 2022
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  • Троянди 2022
  • Троянди плетисті
  • Цибулини квітів весна
  • Цибулини квітів Глобал Кепперлайн
  • Цибулини квітів Найкраща покупка
  • Цибулини квітів осінь
  • Цибулини квітів Стар Кепперлайн
  Акція
  Комплект Квітуча огорожа з 5 саджанців зображення 1
  0 відгуків
  Комплект Квітуча огорожа з 5 саджанців
  К-сть в упаковці: 5 садж
  1 399 грн 1 535 грн
  Купити
  Новинки
  Клематіс Мульти Блю зображення 2
  0 відгуків
  Клематіс Мульти Блю
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Новинки
  Клематіс Піілу зображення 3
  0 відгуків
  Клематіс Піілу
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Новинки
  Клематіс Білокор зображення 4
  0 відгуків
  Клематіс Білокор
  К-сть в упаковці: 1 садж
  339 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Акція! 1+1
  Півонії махрові, мікс з 3 сортів зображення 5
  0 відгуків
  Півонії махрові, мікс з 3 сортів
  К-сть в упаковці: 1+1 шт
  1 199 грн 1 307 грн
  Купити
  Новинки
  Акція! 1+1
  Півонія Пол М. Уайлд зображення 6
  0 відгуків
  Півонія Пол М. Уайлд
  К-сть в упаковці: 1+1 шт
  529 грн
  Купити
  Новинки
  Акція! 1+1
  Півонія Тафф зображення 7
  0 відгуків
  Півонія Тафф
  К-сть в упаковці: 1+1 шт
  499 грн
  Купити
  Новинки
  Акція! 1+1
  Півонія Лаура Десерт зображення 8
  0 відгуків
  Півонія Лаура Десерт
  К-сть в упаковці: 1+1 шт
  819 грн
  Купити
  Новинки
  Акція! 1+1
  Півонія Селебріті зображення 9
  0 відгуків
  Півонія Селебріті
  К-сть в упаковці: 1+1 шт
  699 грн
  Купити
  Новинки
  Акція! 1+1
  Півонія Єллоу зображення 10
  0 відгуків
  Півонія Єллоу
  К-сть в упаковці: 1+1 шт
  619 грн
  Купити
  Новинки
  Акція! 1+1
  Півонія Пінк зображення 11
  0 відгуків
  Півонія Пінк
  К-сть в упаковці: 1+1 шт
  399 грн
  Купити
  Новинки
  Акція! 1+1
  Півонія Ред зображення 12
  0 відгуків
  Півонія Ред
  К-сть в упаковці: 1+1 шт
  429 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.