Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як захистити рослини від заморозків навесні: сад, город

Як приємно, коли сад прокидається від зимової сплячки, сніг сходить, сонечко пестить теплими променями. Садівники поспішають на ділянку: прибирання, підготовка грядок, посів холодостійких культур. Ну і звичайно парники, посадка огірків та інших культур для отримання надраннього врожаю. На які тільки жертви не йдуть садівники, щоб зігріти землю. Палять багаття в ямах, хоч це і заборонено законом, самовіддано переносять сотні кілограмів гною, соломи, гарячу воду, щоб змусити «горіти» органіку. Поверх неї насипають землю, висівають насіння. Здавалося б все зроблено, з'явилися перші сходи, в саду пахнуть квітучі сливи і вишні, око радіє. І раптом, природа підносить сюрприз. Весняні поворотні заморозки іноді бувають дуже сильними, можуть залишити на рік без врожаю. Як захистити рослини від заморозків, що потрібно робити?


Як передбачити заморозки

На жаль, далеко не завжди метеослужба достовірно надає інформацію про прийдешні зміни температури повітря. Буває так, що в прогнозі +5, а ближче до ранку на ґрунт опускається холодне повітря, вітер стихає, і з'являються іскри інею.

Щоб самостійно визначити, коли можливі заморозки, потрібно уважно спостерігати за погодою, щодня стежити за температурою повітря.


Увага! Першими ознаками можливого зниження температури до критичних цифр вважається повний штиль, ясна погода. Хмари утримують тепле повітря над поверхнею землі, саме тому в той час, коли небо стає чистим, ризик заморозків значно збільшується.


Про те, як уберегти сад від заморозків, досвідчені садівники можуть розповідати годинами. Так, багаторічні спостереження показали, що вечірнє зниження температури повітря до +10 і нижче часто є передвісником морозу.


Якщо графік життя дозволяє, щодня вимірюють температуру повітря о 13 годині 1 о 21 годині. Чим більша різниця між цими показниками, тим імовірніше зниження температури нижче нульової позначки. Цей спосіб досить надійний, але градусник потрібно розташовувати правильно. На пофарбований в білий колір дерев'яний стовп встановлюють термометр на висоту 2 метри. Кріплення обов'язково розташовують з північного боку. Зверху встановлюють козирок від дощу.

Захист саду від заморозків

Плодові дерева можуть постраждати від поворотних заморозків навіть до появи бутонів. Зародки бутонів в бруньках вимерзають вже при температурі -3.5 градуса. Під час цвітіння мороз від -1.5 до 2 градусів може стати згубним для врожаю, а зав'язі підмерзають за незначного зниження температури до -1 градуса.

Старим, перевіреним і дуже дієвим способом є розведення багать. Рух повітря є завжди, розміщуйте багаття так, щоб дим огортав дерева. Матеріали краще заготовити заздалегідь. Насипають купи зі старої соломи, тирси, гілок, сухого перегною або сушеного коров'яку. Підпалити таку купу найпростіше сухим пальним. Щоб відкрите полум'я було мінімальним, а диму було багато, купи накривають свіжою травою або мокрою соломою, злегка присипають землею або піском.

Час горіння не менше двох годин, якщо заморозок тривалий, багаття палять, поки повітря не прогріється до 0 градусів. В диму зазвичай створюється власний мікроклімат, нижче +2 градусів практично не опускається.

Низькорослі кущі і дерева можна вкрити агроволокном таким чином, щоб воно не торкалося гілок.

Як зробити безпечну димову купу

Сад зазвичай розташовується в безпосередній близькості від будівель, огорож та інших конструкцій на ділянці. Щоб захист рослин від заморозків не призвів до біди, обов'язково беруть протипожежні заходи.

Купу роблять розміром 120 см в ширину і 50-75 у висоту. Найбільш займисті матеріали розташовують в центрі, на поверхні укладають сирі і слабкогорючі матеріали. Фінішним шаром повинна бути земля або пісок. Щоб легко підпалити купу, з одного краю у поверхні землі залишають отвір, який забивають соломою або сухою травою. Навколо купи мінімум на 50 см землю перекопують. Якщо все зроблено завчасно, конструкцію накривають поліетиленовою плівкою, щоб не промокла під час дощу.


Захист рослин від заморозків

Томати, огірки, баштан у травні завжди вже красуються на грядках, особливо скоростиглі сорти і вирощені через розсаду рослини вже зацвітають, здається, що зовсім скоро можна буде потішити себе молоденьким цукіні або салатом зі свіженьких огірочків, але що робити, якщо температура на градуснику почала опускатися до нуля?

 1. Найефективнішим і надійнішим способом вважається укриття. Для цього над рослинами встановлюють дуги, а поверх них настилають агроволокно. Зараз існують матеріали, здатні захистити рослини навіть від серйозних заморозків до -6 градусів. Краї агроволокна притискають до землі товстими дошками, цеглою або будь-якими іншими важкими предметами, щоб укриття не зірвало вітром. Якщо город великий, і немає можливості заховати всі рослини під куплений покривний матеріал, в хід ідуть підручні засоби. Між рослинами встромляють кілочки на 10-15 см вище листя, на них розстеляють старі простирадла, клейонки, штори і килимки, все, що можна використовувати. Якщо тканина дуже тонка, її краще намочити. Лід стане надійним бар'єром на шляху холоду.
 2. Зрошення водою менш поширений спосіб, але в боротьбі за порятунок урожаю всі засоби хороші. Рослини просто рясно змочують з усіх боків з розпилювача, крижана кірка дає можливість зберегти всередині листя і стебел температуру на 1.5-2 градуси вище, ніж температура навколишнього середовища. А від короткочасного падіння на 2-3 градуси захищає повністю. Кущики просто не встигають промерзнути.
 3. Звичайний полив може допомогти врятувати урожай, але тільки за незначного зниження температури до -2 градусів. Річ у тім, що вода починає випаровуватися, утворюючи невеликий туман навколо рослин, який стримує перепади температур. Між листям створюється парниковий ефект, при насиченні повітря вологою вдається зберегти власний мікроклімат.

Якщо через певні обставини заходів вжито не було або мороз виявився занадто сильним, врятувати рослини допоможе обробка препаратом «Епін». Біостимулятор допоможе швидко наростити нове листя, стебла і пагони, якщо збереглася хоча б невелика частина стебла.


Опубліковано: 19 кві 2021
Переглядів: 1828
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Колоновидні дерева
  • Насіння Балконна грядка
  • Насіння Кулінарна лінійка
  • Насіння новинки 2022
  • Насіння овочів
  • Новинки 2022
  • Плодові дерева
  • Розпродаж насіння
  • Сад Здоров’я
  • Суперпропозиції!
  Акція
  Новинки
  Комплект Урожайна парочка з 2 саджанців зображення 1
  0 відгуків
  Комплект Урожайна парочка з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  389 грн 608 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців зображення 2
  0 відгуків
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  349 грн 548 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Солодка парочка з 2 саджанців зображення 3
  0 відгуків
  Комплект Солодка парочка з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  339 грн 548 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Фруктовий мікс з 2 саджанців зображення 4
  0 відгуків
  Комплект Фруктовий мікс з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  259 грн 428 грн
  Купити
  Новинки
  Баклажан Мобі Дік F1 Імперія насіння зображення 5
  0 відгуків
  Баклажан Мобі Дік F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 10 шт
  33 грн
  Купити
  Новинки
  Баклажан Прадо F1 Імперія насіння зображення 6
  0 відгуків
  Баклажан Прадо F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  42 грн
  Купити
  Новинки
  Баклажан Честер F1 Імперія насіння зображення 7
  0 відгуків
  Баклажан Честер F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  45 грн
  Купити
  Новинки
  Баклажан Чівас F1 Імперія насіння зображення 8
  0 відгуків
  Баклажан Чівас F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  65 грн
  Купити
  Баклажан Алмаз Vinel seeds зображення 9
  0 відгуків
  Баклажан Алмаз Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.3 г
  7 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Баклажан Геліос Vinel seeds зображення 10
  0 відгуків
  Баклажан Геліос Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.3 г
  7 грн 8 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Баклажан Довгий пурпуровий Vinel seeds зображення 11
  0 відгуків
  Баклажан Довгий пурпуровий Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.3 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Баклажан Фіолетове диво Яскрава зображення 12
  0 відгуків
  Баклажан Фіолетове диво Яскрава
  К-сть в упаковці: 0.3 г
  7 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.