Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як виростити гливи на городі: докладна інструкція

На городі можна виростити будь-які овочі, фрукти і ягоди, яскраві оригінальні квіти, але це не все. Є іще один дуже цікавий напрямок – розведення грибів. Гливи на городі неодмінно виростуть, якщо виконати деякі нескладні правила, і тоді не доведеться довго блукати по лісу, вишукуючи гриби для засолювання.

Гливи у мішках – перший спосіб вирощування грибів на городі

Отже, для вирощування глив можна використовувати звичайні мішки, в яких продають борошно або цукор. Від залишків продуктів їх необхідно звільнити, потім випрати й висушити.

Наступний етап – підготовка субстрату для заповнення мішка. Для цієї мети не рекомендується використовувати городню або лісову землю, компост, перегній. Найкращий наповнювач при вирощуванні глив – різана солома, тирса й обрізки деревини.


Потрібно порізати житню або пшеничну солому, змішати її з обрізками деревини й тирсою дерев листяних порід, зволожити та додати міцелій – ось «земля» для глив і готова. Залишилося набити цим субстратом просушені мішки. Можна іще додати висівки, крейду, гіпс.

У стінках мішка роблять надрізи для проростання грибниці. Наприклад, якщо мішок має висоту 0,6 м, то по сторонах достатньо акуратно прорізати 12 отворів із діаметром приблизно 1,5 см кожен. Для проростання грибниці такого отвору вистачить, але на період дозрівання грибів його слід дещо розширити.

Увага! Посів міцелію глив у мішки можна починати у квітні-травні, при вирощуванні грибів в парниках або теплицях можна приступати до посіву раніше.

Вирощування глив на дачі у мішках не надто складна справа, але для повноцінного розвитку грибниці, успішної реалізації грандіозних планів і отримання високих врожаїв необхідно знайти відповідне місце. Проростання грибів відбувається при температурі від +10°C до +30°C та високій вологості повітря. Створити такі умови легше в теплиці або парнику, але можна тримати мішки й на відкритому повітрі в тіні під деревами.


Оптимальний температурний режим для росту – від +13 до +17°C. При нижчих показниках формування грибів сповільниться, але вони виростуть великими та м'ясистими. При підвищенні рекомендованих температурних норм тіло грибів формується швидше, але страждає його якість.

Величезне значення при вирощуванні глив має вологість повітря. Оптимальне значення становить від 80 до 95%. Для того щоб підтримувати цей показник на належному рівні, доведеться кілька разів на день проводити обприскування мішків з субстратом. Зазвичай потрібно від 3 до 6 зволожень на добу.

Увага! Приступати до обприскування можна тільки тоді, коли гриби почнуть формувати капелюшки.

Гливам на дачі не потрібне яскраве освітлення, за умови вирощування грибів в приміщенні достатньо однієї лампи 60 Вт на 15 м² площі. В саду гливам достатньо природного світла, за умови, що мішки з субстратом встановлені у тіні.

Плодоношення відбувається хвилями, при цьому вимоги до збереження вологості й температурного режиму зберігаються.

Урожай грибів першої хвилі можна збирати протягом 3-5 місяців.

Увага! Гриби гливи на дачі в мішках вирощують з розрахунку: з 10 кг сухої соломи вдається отримати до 7 кг повноцінних грибів.

Догляд за гливами у мішках

Для вирощування глив недостатньо правильно скласти субстрат та знайти відповідне місце, треба іще проводити своєчасний догляд за розвитком грибниці.

На 3-8 добу розвитку грибниці відбувається формування плодових тіл. Збір грибів можна починати, коли розмір сформованих капелюшків перебільшить 6 см. Перезрівання плодів допускати не рекомендується, особливо небезпечний момент, коли вони починають розсипати спори, які викликають у людей сильні алергічні реакції.

Після першого збору грибів у мішках треба заклеїти отвори, через які вони проростали, та дати субстрату відстоятися у спокої. В цей період необхідно забезпечити грибниці такі умови:

 • Температура – до +20°C.

 • Вологість – до 80%.

 • Освітлення – не потрібне.

Вирощування глив на городі після короткого відпочинку триває. В мішках вирізають нові отвори, звідки будуть з'являтися нові плодові тіла. За сезон можна отримати 3-4 хвилі, при цьому 75% врожаю припадає на першу і другу хвилю плодоношення.

Як виростити гливи на дачі на пнях

Для дачі більше підходить перевірений часом спосіб вирощування – на пнях листяних порід дерев. Для цього ідеально підходять наступні породи: тополя, береза, дуб, осика, акація, горіх та горобина.

Увага! Найвищий врожай глив можна зібрати з пнів дуба або бука.

З колоди листяного дерева відпилюють невеликі чурбаки, висотою не більше 30 см, які укладають в місткість з водою для розмочування і насичення вологою. Якщо живе дерево було спиляне безпосередньо перед днем, коли планується засівання грибниці, процес замочування у воді можна пропустити, що заощадить майже тиждень часу.


Міцелій вносять у пні в спеціально просвердлені отвори, після чого колоди переносять в закрите тепле приміщення. Заростання грибниці триває до 10 тижнів, при цьому важливо підтримувати оптимальну температуру і високу вологість – до 90%.

Як тільки на верхніх зрізах пнів почне з'являтися пух, їх виставляють в сад в тіні дерев, вкопуючи у землю на 2/3.

Гливи на дачі на пнях ростуть тільки при високій вологості, тому не забувайте поливати ділянки, де вкопані колоди з міцелієм або грибницею. Масовий врожай в перший рік можна зібрати восени, коли настане час дощів.

Від часу вирощування також залежить кількість зібраних грибів, найвищі врожаї вдається отримати з третього року вирощування глив на пнях.

Існує іще декілька способів зараження деревини грибницею:

 • Конструювання вежі з дерев'яних брусків, кожен з яких обсипаний міцелієм (від 120 до 150 г).

 • Засипка міцелію на тонкий дерев'яний диск, на котрому потім починає розвиватися грибниця.

Але більшість любителів вирощування глив засівають міцелій у просвердлені отвори в верхній частині пня.

Всі основні знання про те, як виростити гливи в саду, ми розглянули в цій статті, тепер можна без остраху розпочати вирощування смачних і корисних грибів на своїй дачній або садовій ділянці.

Опубліковано: 30 чер 2021
Переглядів: 2489
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Міцелій грибів
  • Новинки 2022
  • Розпродаж насіння
  Новинки
  Глива рожева зображення 1
  1 відгук
  Глива рожева
  К-сть в упаковці: 10 г
  49 грн
  Купити
  Новинки
  Глива лимонна зображення 2
  0 відгуків
  Глива лимонна
  К-сть в упаковці: 10 г
  49 грн
  Купити
  Новинки
  Глива королівська зображення 3
  1 відгук
  Глива королівська
  К-сть в упаковці: 10 г
  53 грн
  Купити
  Новинки
  Глива звичайна зображення 4
  0 відгуків
  Глива звичайна
  К-сть в упаковці: 10 г
  49 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.