Прийом замовлень
0 (800) 60-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 60-32-42
0

Як правильно вибрати і посадити півонії навесні, щоб швидко виросли і зацвіли

Зазвичай в серпні або у вересні півонії викопують і розділяють. Власники рослини відразу «розселяють» розділені кореневища. Але що ж робити тим, хто тільки мріє посадити на своїй ділянці півонії? Адже свіжий саджанець надійде в продаж не раніше лютого. Якщо відразу купити посадковий матеріал, невже доведеться чекати до осені, щоб його посадити? Нічого подібного! Ми навчимо вас посадці півоній навесні.


Вибір кореневища для посадки

Усмоктувальні корінці у півонії можуть з'являтися як восени (у серпні-вересні), так і навесні (з квітня по травень). В цей час саджанці без побоювань можна висаджувати у відкритий ґрунт: вони обов'язково візьмуться. У весняний період конкретну дату посадки потрібно визначити, спираючись на погодні умови. Саджанець повинен вкоренитися до моменту появи пагонів. Значить, садити його треба до стійкого потепління.

Особливу увагу слід звернути на якість посадкового матеріалу. Спочатку подивимося на саме кореневище. Як правило, його упаковують в поліетилен, тому все, що нам потрібно, перевіряється без особливих зусиль.

Саджанець не має бути вологим або засохлим. Принюхайтеся до упаковки: якщо пахне гниллю або цвіллю - товар брати не варто. На кореневищі півонії не повинно бути жодних потовщень, схожих на вузли, або дивних наростів. Такі асоціації можуть бути ознакою раку або зараження кореневою нематодою.

На саджанці мають бути 2 або більше додаткових коренів довжиною не менше 5 см і 2-3 бруньки відновлення. Він не повинен мати ушкоджень або слідів захворювань. Якщо брунька всього одна, а інших істотних пошкоджень не знайдено, то корінь можна брати. Він просто буде рости трохи довше і, швидше за все, зацвіте тільки на наступний рік.

Не зайвим буде придивитися і до етикетки. На ній повинна бути інформація про сорт рослини, його коротка характеристика, кількість одиниць посадкового матеріалу, відмітка про контроль якості і відомості про терміни посадки. Своїм зовнішнім виглядом і повнотою інформації, яка міститься на ній, етикетка розповість вам, чи можна довіряти виробнику посадкового матеріалу.


Весняна посадка півонії у відкритий ґрунт

Осіння і весняна посадка півоній мало чим відрізняються одна від одної. Зазвичай лунку для рослини викопують заздалегідь. ґрунт у цьому випадку встигає осісти. Але взагалі-то це не принципово, тому можна викопати її безпосередньо перед посадкою.

На місці ями під півонії розмічаємо на поверхні ґрунту квадрат зі стороною 60 см. Акуратно знімаємо верхній шар ґрунту і відкладаємо цю родючу землю вбік.

Коли яма буде готова, на її дно укладаємо дренаж, що складається з річкового піску, уламків битої цегли, керамзиту і так далі. Загальний дренажний шар - 10-15 см.

Половину відкладеної раніше родючої землі змішуємо з 200 г суперфосфату, 1-2 відрами перегною або перегнилого компосту. Додаємо 300-400 грам деревної золи і ще раз змішаємо. Щоб ґрунт був не надто пухким і не дуже твердим, вносимо в піщаний ґрунт відро глини, а в глинистий - відро або торфу або піску. Все це засипаємо в яму.

Зверху вносимо половину родючої землі так, щоб вона утворила горбок. До країв ями повинно залишитися ще не менше 10-12 см. Саджанець півонії розміщуємо прямо на пагорбі. Так він виявляється в центрі ями. Його розправлене коріння має бути спрямоване на всі боки або вниз. Щоб правильно розташувати півонію по висоті, докладаємо держак лопати до бортів ями.

Саджанець має бути заглиблений на 5-7 см від місця зростання бруньки. При важкому ґрунті на ділянці заглиблення становить 5 см, при легкому - 7 см. Занадто глибоко зарита півонія не зможе зацвісти. Це найчастіша причина відсутності цвітіння півоній. Занадто близька посадка рослини до поверхні може обернутися її вимерзанням взимку.

Залишилося тільки засипати саджанець, обережно приминаючи землю руками. Важливо в цей момент не пошкодити ростові бруньки. Ногами втоптувати землю категорично заборонено.

Якщо ґрунт ще залишився, робимо з його допомогою валик навколо лунки, а потім рясно поливаємо посадку. Щоб захистити ґрунт від пересихання, можна замульчувати лунку садовою землею і торфом в рівних частках. Мульчування створить кращі умови для приживлюваності і подальшого розвитку саджанця.

Полив весняних посадок повинен бути щоденним. Волога допоможе рослині швидше вкоренитися. Підживлення півоній навесні нічим не відрізняється від осіннього. Вважається, що весняні саджанці відстають у рості, але з них виходять такі ж прекрасні кущі, як і ті, що посаджені восени. Треба лише вчасно їх прополювати, розпушувати ґрунт, поливати і підгодовувати.


Як вибрати півонію для посадки

Рід Півоній складається з 34 видів, що охоплюють 5 тис. різних сортів. Щоб зорієнтуватися, вибираючи рослину для свого саду, потрібно знати хоча б загальну інформацію про півонії.

Велика частина півоній (4,5 тис. сортів) належать до числа трав'янистих рослин. Решта сортів - деревовидні. Це кущі, що виростають на 2 метри у висоту. Вони підрозділяються на три великі групи: європейські, японські та гібриди півоній Жовтої та Делавея. Постачальником деревовидних півоній є Китай. Привозять їх переважно навесні, тому посадка півонії деревовидної навесні - звичайна справа.

До трав'янистих півоній відносять:

 • ті, що ухиляються (Мар’їн корінь);
 • лікарські;
 • вузьколисті;
 • півонії Млокосевича;
 • білоквіткові.

За формою бутонів півонії поділяють на немахрові, напівмахрові, махрові, японські і анемоновидні.

Півонії цвітуть з травня по липень. Найцікавіша для квітникарів - класифікація за термінами цвітіння цих рослин:

 • до 05.06. - надранні;
 • з 05.06. до 10.06. - ранні;
 • з 10.06. до 15.06. - середньоранні;
 • з 15.06. до 20.06. - середні;
 • з 20.06. до 25.06. - середньопізні;
 • з 25.06. по 30.06. - пізні;
 • з 30.06. - дуже пізні.

Півонія - дивовижна рослина, яка, на відміну від троянд, не має шипів, хоча цілком готова зрівнятися красою з королевою саду. Велика кількість сортів рослини дозволяє сподіватися, що кожен поціновувач знайде ту півонію, яка підкорить його серце. А які півонії вирощуєте ви? Поділіться фотографіями улюбленої квітки. Розкажіть про власні секрети догляду за нею.

Опубліковано: 16 кві 2021
Переглядів: 531
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Багаторічні квіти
  • Новинки 2021
  • Суперпропозиції!
  • Цибулини квітів весна
  • Цибулини квітів Глобал Кепперлайн
  • Цибулини квітів Найкраща покупка
  • Цибулини квітів осінь
  • Цибулини квітів Стар Кепперлайн
  Новинки
  Суперпропозиція! Півонії махрові, мікс зображення 1
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Півонії махрові, мікс
  К-сть в упаковці: 3 шт
  929 грн 977 грн
  Купити
  Новинки
  Півонія Пол М Вайлд зображення 2
  0 відгуків
  Півонія Пол М Вайлд
  К-сть в упаковці: 1 шт
  359 грн
  Купити
  Новинки
  Півонія Тафф зображення 3
  0 відгуків
  Півонія Тафф
  К-сть в упаковці: 1 шт
  339 грн
  Купити
  Новинки
  Півонія Гарденія зображення 4
  0 відгуків
  Півонія Гарденія
  К-сть в упаковці: 1 шт
  399 грн
  Купити
  Новинки
  Півонія Лаура Десерт зображення 5
  0 відгуків
  Півонія Лаура Десерт
  К-сть в упаковці: 1 шт
  599 грн
  Купити
  Новинки
  Півонія Прімавера зображення 6
  0 відгуків
  Півонія Прімавера
  К-сть в упаковці: 1 шт
  609 грн
  Купити
  Новинки
  Півонія Вікторі Де Ла Марн зображення 7
  0 відгуків
  Півонія Вікторі Де Ла Марн
  К-сть в упаковці: 1 шт
  439 грн
  Купити
  Новинки
  Півонія Селебріті зображення 8
  0 відгуків
  Півонія Селебріті
  К-сть в упаковці: 1 шт
  439 грн
  Купити
  Новинки
  Півонія Єллоу зображення 9
  0 відгуків
  Півонія Єллоу
  К-сть в упаковці: 1 шт
  479 грн
  Купити
  Новинки
  Півонія Пінк зображення 10
  0 відгуків
  Півонія Пінк
  К-сть в упаковці: 1 шт
  299 грн
  Купити
  Новинки
  Півонія Ред зображення 11
  0 відгуків
  Півонія Ред
  К-сть в упаковці: 1 шт
  319 грн
  Купити
  Новинки
  Півонія Вайт зображення 12
  0 відгуків
  Півонія Вайт
  К-сть в упаковці: 1 шт
  359 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.