Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як правильно підготувати гортензію до зими та вкрити її

Гортензія — прикраса саду і центр тяжіння уваги всіх його відвідувачів. Протягом всього сезону ця культура не тільки радувала своєю яскравою зеленню і розкішними суцвіттями, але й вимагала невсипущої уваги садівника, отримуючи все: від регулювання кислотності ґрунту до якісного підживлення і своєчасного поливу. Щоб витрачені зусилля не були марними, дуже важлива правильна підготовка гортензії до зими. 

Укриття різних видів гортензії на зиму

Не всі гортензії потребують укриття на зиму. Тому, щоб визначитись із захисними заходами, необхідно враховувати кліматичні особливості області вирощування і морозостійкість конкретного виду і сорту рослини. 


Розглянемо характеристики найбільш популярних видів гортензії: 

 1. Метельчаста. Оскільки дорослі рослини цього виду здатні витримати серйозні морози до -35°C, їх не треба вкривати. Але молоді осінні саджанці необхідно поберегти. Незміцнілу кореневу систему прикривають мульчею, перепрілим гноєм або торфом по всій площі пристовбурного кола. Товщина захисту має становити приблизно 15-20 см. 
 2. Деревовидна. Ця гортензія також не замерзне без укриття. Свої суцвіття вона формує на прирості поточного сезону, тому навіть вимерзання верхньої частини гілок ніяк не вплине на цвітіння. Особлива увага потрібна, мабуть, тільки великоквітковим різновидам, котрі були виведені в розплідниках південних областей. Їх кореневу систему краще захистити легким підгортанням. 
 3. Крупнолиста. У процесі вегетації культури цього виду квіткові бруньки закладаються на торішніх приростах. Тому гортензія крупнолиста потребує укриття на зиму. 

Керуйтесь цими підказками, і ви зможете швидко зорієнтуватися і спланувати свою роботу так, щоб не витрачати даремно сили, час і покривний матеріал. 

Способи споруди укриття для гортензії 

Існує безліч способів облаштування надійних укриттів від зимових морозів. Пропонуємо кілька перевірених і найбільш вдалих: 

 # 1. Візьміть широку дошку, довжина якої відповідає висоті гілок рослини. По всьому її периметру набийте цвяхи, а спорудження, що вийшло, розмістіть біля основи куща. Гілки зв'яжіть шпагатом, нахиліть і зафіксуйте на поверхні дошки, використовуючи все той же шпагат і цвяхи на дошці як кріплення. Закріплені гілки засипте тирсою, сухим листям або ялиновим гіллям, укрийте спанбондом і плівкою від дощу. 

 # 2. Оберніть рослину спанбондом і помістіть всередину каркаса з металевої сітки. Каркас має бути на 10 см вищим за кущ і відстояти від нього по всьому периметру на 25 см. Простір між кущем і каркасом заповніть сухим листям. У областях з дощовими та безсніжними зимами всю споруду рекомендується обмотати плівкою. 

 # 3. На лапник, яким утеплені пристовбурні кола чагарнику, укладіть і всі його гілки. Їх бажано розташувати по колу, зафіксувати на землі шпильками з міцного дроту. Щоб гілки не зламалися від різкого переходу від вертикального положення до горизонтального, нахиляйте їх в кілька етапів. Переміщайте фіксатори ближче до основи поступово. Зверху спорудження утепліть ялиновим гіллям. Під пагони в місцях їх згинів для кращої амортизації можна підкласти поліетиленові пакети, наповнені сухим листям. Такі ж пакети розкладіть в місцях верхівок гілочок, щоб надійніше захистити квіткові бруньки. Наступним шаром буде спанбонд і, нарешті, водозахисна плівка. 


Крупнолиста гортензія, що вирощується в контейнерах, також потребує укриття. Добре, якщо є  приміщення, в котрому вона може перечекати морозний час. В іншому випадку горщик разом з рослиною доведеться прикопати на сонячній ділянці саду. Для цього знадобиться досить глибока яма або траншея, якщо контейнерів декілька. У неї має поміститися гортензія з горщиком так, щоб до поверхні землі залишалося іще 15-20 см. 

Надійне збереження рослини в ямі забезпечать повітряні прошарки. Їх створюють за допомогою ящиків з сухим листям, поміщених над рослинами, а також додатковим укриттям нетканих матеріалів і поліетиленом. 

Гортензія: інший догляд і підготовка до зими 

Звичайно, догляд за гортензією восени та підготовка до зими не обмежуються тільки спорудженням надійного укриття. Взагалі-то закривати лапником, нетканим матеріалом і плівками потрібно вже підготовлені до зими рослини. 

Раніше інших готувати до заморозків починають ніжну крупнолисту гортензію. Зазвичай початок цих робіт приходиться на середину вересня. Все нижнє листя аж до середньої частини куща потрібно обрізати. Верхнє листя залишається в недоторканності. Цей захід допоможе паросткам швидше здерев'яніти. 


Наступним етапом є підживлення крупнолистового чагарнику. Не забувайте, що азотовмісні препарати використовувати не можна. Вони провокують ріст пагонів і зеленої маси, які восени зовсім не потрібні. 

Зосередимо свою увагу на фосфорі та калії. Суперфосфат в кількості 30-40 грамів на 1 кв. м ґрунту і калійну сіль (30 грамів) або сульфат калію (25 грамів) закладемо в землю в процесі розпушування пристовбурних кіл. 

Вкривати кущ можна починати за 3-4 тижні після підживлення, навіть в тому випадку, якщо нічні заморозки іще не настали. Ця рослина не випріває, тому поступове утеплення їй не зашкодить. Буде гірше, якщо вона замерзне. 

Деякі фахівці стверджують, що обрізати в очікуванні зими суцвіття деревовидної гортензії не варто. Але в разі рясних снігопадів обліплені снігом великі суцвіття можуть своєю вагою зламати пагони. Якщо кліматичні умови вашої області припускають такі опади, обріжте пізньої осені найбільші шапки й ті частини пагонів, які не встигли здерев'яніти. 

З настанням весни не поспішайте відразу ж знімати захист рослин. Робіть цю роботу поступово, поетапно, орієнтуючись на фактичні погодні умови. Нехай кущі адаптуються до змін, що наступають, у їхньому житті. Вони поступово звикнуть і згодом будуть менше хворіти. І тоді гортензія віддячить вам рясним нарощуванням зеленої маси та розкішним цвітінням. 

Восени гортензію не тільки готують до зими. Кущі можна пересаджувати та розмножувати. Про те, як це краще зробити, ми розповімо вам в одній з наших наступних публікацій.Опубліковано: 04 жов 2021
Переглядів: 1640
(Голосів: 1, Рейтинг: 5.0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • В’юнкі рослини
  • Декоративні дерева
  • Декоративні рослини
  • Декоративні чагарники
  • Новинки 2022
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  • Троянди 2022
  • Троянди флорібунда
  Новинки
  Гортензія крупнолиста Роткелхен зображення 1
  0 відгуків
  Гортензія крупнолиста Роткелхен
  К-сть в упаковці: 1 садж
  299 грн
  Купити
  Гортензія крупнолиста Ред зображення 2
  0 відгуків
  Гортензія крупнолиста Ред
  К-сть в упаковці: 1 садж
  319 грн
  Купити
  Гортензія метельчата Канделайт зображення 3
  0 відгуків
  Гортензія метельчата Канделайт
  К-сть в упаковці: 1 садж
  599 грн
  Купити
  Акція
  Комплект гортензій в рожевих тонах з 3 саджанців зображення 4
  0 відгуків
  Комплект гортензій в рожевих тонах з 3 саджанців
  К-сть в упаковці: 3 садж
  1 299 грн 1 367 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Гортензія крупнолиста Ред Місс Хепберн зображення 5
  1 відгук
  Гортензія крупнолиста Ред Місс Хепберн
  К-сть в упаковці: 1 садж
  269 грн 299 грн
  Купити
  Гортензія крупнолиста Нікко Блю зображення 6
  2 відгуки
  Гортензія крупнолиста Нікко Блю
  К-сть в упаковці: 1 садж
  299 грн
  Купити
  Гортензія крупнолиста Букет Роуз зображення 7
  1 відгук
  Гортензія крупнолиста Букет Роуз
  К-сть в упаковці: 1 садж
  299 грн
  Купити
  Акція
  Гортензія крупнолиста Блю Боденсі зображення 8
  1 відгук
  Гортензія крупнолиста Блю Боденсі
  К-сть в упаковці: 1 садж
  289 грн 319 грн
  Купити
  Акція
  Гортензія деревовидна Анабель зображення 9
  1 відгук
  Гортензія деревовидна Анабель
  К-сть в упаковці: 1 садж
  269 грн 299 грн
  Купити
  Акція
  Гортензія метельчата Сандей Фрайз зображення 10
  1 відгук
  Гортензія метельчата Сандей Фрайз
  К-сть в упаковці: 1 садж
  499 грн 569 грн
  Купити
  Гортензія метельчата Пінк Леді зображення 11
  3 відгуки
  Гортензія метельчата Пінк Леді
  К-сть в упаковці: 1 садж
  299 грн
  Купити
  Гортензія метельчата Ванілла Фрейз зображення 12
  4 відгуки
  Гортензія метельчата Ванілла Фрейз
  К-сть в упаковці: 1 садж
  499 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.