Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як підготувати рододендрон до зими, щоб зберегти здорову рослину

Клімат змінюється, і традиційно південні рослини поступово з'являються в зовсім нетипових для них областях України. Ми впевнені, що осінній догляд за вічнозеленими, напіввічнозеленими й листопадними рододендронами та підготовка їх до зими цікавлять сьогодні багатьох садівників. Тому що квітникарі, на чиїх ділянках ростуть південні екзоти, намагаються зберегти їх оригінальну і витончену красу. Скористайтеся нашими рекомендаціями щодо збереження рододендронів взимку, щоб насолоджуватися їх красою наступної весни. 

Вологозарядний полив рододендронів 

Рододендрон споживає багато води, тому вологість ґрунту в прикореневому колі цієї рослини потрібно перевіряти й підтримувати. Недостатній полив в серпні та вересні, коли відбувається формування квіткових бруньок на майбутній сезон, може не кращим чином позначитися на якості цвітіння наступної весни. 

В умовах посушливої осені поливи потрібно виконувати з перервою у 3-4 дні. Під кожну рослину виливають не менш ніж 1-1,5 відра води. Коріння цього чагарнику розташоване близько до поверхні. Важливо намагатися не розмивати ґрунт, який його закриває.


Вологозарядний полив рододендрона виконується восени за умови відсутності дощів і при досягненні температури менш ніж 2°C. Норма поливу – 3-4 відра води на кожну дорослу рослину. Поливати необхідно всі види рододендронів, але вічнозелені сорти варто іще й обприскувати. Чагарник, який наситився вологою з усіх боків, легко перенесе зимові холоди. 

Основні види осінньої обрізки 

Як і переважна більшість рослин, цей чагарник також потребує обрізки.

 1. Як тільки цвітіння рослини завершиться, необхідно зрізати секатором або видалити вручну всі насіннєві коробочки. Навряд чи хтось стане розмножувати цю культуру за допомогою насіння, тому рослині не варто витрачати на нього сили.
 2. Восени, з перервами в кілька років рододендрон омолоджують. При цьому вирізають старі гілки, одночасно видаляють засохлі пагони та сучки, які погіршують естетичне сприйняття. 

Доглянута рослина завжди вигідно відрізняється від тієї, що розростається безконтрольно. 

Догляд за рододендроном восени: мульчування

Якщо не захистити мульчею близько розташоване до поверхні коріння рододендрона, воно може замерзнути або висохнути в промерзлій землі. Відповідна мульча для цих рослин:

 1. Торф. Якщо є вибір, то краще вибирати верховий різновид, оскільки рівень кислотності в ньому вище, а рододендрон любить саме кислий ґрунт.
 2. Хвойний опад. Свіжу хвою застосовувати не можна.
 3. Кора дерев хвойних порід, можна використовувати навіть хвойну тирсу. 

Перед мульчуванням пристовбурні кола потрібно очистити від бур'яну і сміття. Опале листя цієї культури можна залишити. Шар мульчі під дорослим кущем варто розподілити по всьому колу. Його товщина має становити не менше 10 см. Молодим рослинам достатньо 4-5-сантиметрового шару мульчі. 

Чим підживити чагарник восени 

Якщо неправильно годувати рододендрон, його весняного цвітіння можна не дочекатися через відсутність квіткових бруньок. Ситуацію виправляють за допомогою калійно-фосфорного добрива. Рослину поливають розчином (1 ст. ложки монофосфату калію на 10 літрів води) прямо поверх мульчі. 


Якщо в осіннє підживлення потрапить азот, зростання чагарнику не зупиниться, рослина не буде готуватися до зими та може загинути. Якщо ж завчасно (з середини серпня) виключити азотовмісні препарати, рододендрон сконцентрує свої зусилля в потрібних напрямках: нарощування коріння і формування квіткових бруньок. 

Як укрити рододендрон на зиму 

Вважається, що рододендрон дуже вибагливий, але фахівці стверджують, що велика кількість його сортів спокійно витримує морози до -30°C. Так чи вкривати рододендрон на зиму? Перерахуємо ситуації, при яких на питання “чи треба вкривати рододендрони” відповідь однозначно позитивна.

 1. Сильні морози не рекомендовані молодим рослинам, які ще не досягли чотирирічного віку: їх коренева система може не витримати випробувань.
 2. Якщо листопадні сорти можуть пережити зиму і без укриття, то вічнозеленим захист просто необхідний.
 3. Укриття може захистити рослину не тільки від морозу, але й від яскравого сонячного світла в лютому і березні, а також від атаки зимового вітру.

Коли вкривають рододендрони, плівку не застосовують, тому що під нею майже завжди утворюється конденсат. Зайва волога в зимовий період може серйозно зашкодити рослині. Перевагу віддають повітропроникним укривним матеріалам: мішковині, спанбонду, лутрасилу. 


Розлогі гілки рододендрона восени стягують шпагатом. Навколо куща споруджують пірамідальний каркас з опор — дерев'яних кілків або арматури. Конструкцію встановлюють так, щоб кущ опинився у її середині та не торкався стінок гілками. Каркас обертають нетканим матеріалом і закріплюють мотузкою або шпагатом. 

Цей захист встановлюють, коли температура повітря коливається в межах від -8 до -10°C. Якщо знехтувати цим правилом, рослина може перегрітися, зіпріти й загинути. 

Коли садити рододендрони: навесні або восени 

Чи можна садити рододендрони восени? Якщо правильно вибрати дату для цієї роботи, повністю узгодити її з кліматичними особливостями вашої області, то чому б і ні. Досвідчені садівники вважають, що садити рододендрон восени можна, починаючи з вересня і до середини листопада. 


Місце для посадки вибирають на сонці або в напівтіні, але неодмінно з захистом від сильного вітру. Рослина віддає перевагу не дуже вологому ґрунту з pH в межах 4,0-5,5. Показник кислотності для культури дуже важливий, але в процесі поливів він може змінюватися. Тому рекомендується відстежувати фактичні значення і при необхідності виконувати коригування кислотності. 

Яму належить викопати вдвічі більшу, ніж земляна грудка на корінні саджанця. У разі близького знаходження ґрунтових вод, на дні ями варто спорудити дренажний шар. Яму заповнюють сумішшю землі та підживлень, саджанець встановлюють вертикально, а потім заповнюють всі порожнечі. Рослину поливають, пристовбурні кола мульчують.

Опубліковано: 18 жов 2021
Переглядів: 1212
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Декоративні рослини
  • Декоративні чагарники
  • Суперпропозиції!
  Акція
  Комплект рододендронів з 3 саджанців зображення 1
  0 відгуків
  Комплект рододендронів з 3 саджанців
  К-сть в упаковці: 3 садж
  899 грн 987 грн
  Купити
  Рододендрон Ред Джек зображення 2
  1 відгук
  Рододендрон Ред Джек
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Рододендрон Розеум Елеганс зображення 3
  1 відгук
  Рододендрон Розеум Елеганс
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Рододендрон Ханя зображення 4
  0 відгуків
  Рододендрон Ханя
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Рододендрон Каннінгемс Вайт зображення 5
  0 відгуків
  Рододендрон Каннінгемс Вайт
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Рододендрон Полярна ніч зображення 6
  0 відгуків
  Рододендрон Полярна ніч
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.