Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як доглядати за газоном влітку, щоб він був красивим та акуратним

Ефектні галявини із зеленої трави вже давно стали невіддільною частиною садового ландшафту, але іноді на них буває боляче дивитися, особливо влітку, – пожовклі ділянки, лисини, поникле листя. Щоб уникнути проблем з газоном, за ним потрібно правильно доглядати в літню пору, а як це зробити – розповімо в цій статті.

Догляд за газоном влітку

Догляд за газоном в літню пору включає цілий комплекс різноманітних робіт: косіння, полив, внесення поживних речовин, підсів трави для ремонту покриття, профілактика й лікування захворювань, прополювання. Кожен етап робіт необхідно виконати професійно, інакше красивого газону не бачити. Почнемо по черзі.


Підживлення газону влітку

Літо – найкращий час для внесення поживних речовин, адже газонна трава за теплий період має сформувати міцну наземну частину і розвинуту кореневу систему, що допоможе рослинам пережити зиму.

Важливо! Влітку основний упор при підживленні робиться на внесення азотних та калійних добрив, частка фосфору в загальному обсязі живлення рослин зовсім незначна.

Як правильно організувати підживлення газону влітку? Все просто – потрібно вивчити дію певних добрив на неї та застосовувати склади з урахуванням зовнішнього вигляду газонного килима.

 1. Азотні добрива – при їх внесенні підвищується інтенсивність росту трави; рослини набувають насиченого забарвлення, здорового вигляду. При азотному голодуванні спостерігається уповільнення зростання трави, втрата кольору, ущільнення газону, виникнення ділянок із лисинами. Рослини гірше реагують на стресові ситуації. Внесення азотних добрив влітку проводиться після другої та наступних стрижок (через одну), останнє підживлення азотом проводиться на початку вересня. З азотних сполук для підживлень можна використовувати аміачну селітру або сечовину – від 15 до 20 г на 1 м².
 2. Фосфорні добрива – їх внесення допомагає рослинам підготуватися до зимового періоду, впливає на коренеутворення. При передозуванні фосфору трава набуває фіолетового забарвлення, листя й стебла стають ламкими, ріст рослин припиняється, тому фосфорні добрива вносяться лише один раз на сезон – від 15 до 20 г на 1 м² трав'яного покриття.
 3. Калійні склади – допомагають траві адаптуватися до високої температури повітря та посухи, з недоліків підживлення калієм можна назвати опіки листя й коренів, відмирання пагонів при передозуванні добрив. Для підживлення газону калійні солі вносять 2 рази на сезон в дозуванні від 15 до 20 г на 1 м².

Підживлення газону справа клопітка. Щоб не помилитися в термінах і дозуванні, рекомендується використовувати комплексні збалансовані склади, підібрані фахівцями. Можна використовувати гранульовані добрива пролонгованої дії.

Увага! Підживлення газону проводять після косіння. Гранульовані склади вносять на ділянку за добу після поливу, важливо, щоб листя трави добре просохло, після чого проводять другий полив. Рідкі поживні речовини можна вносити на газон під час поливу.


Як поливати газон

У літню спеку газони не можна залишати без поливу, адже тоді зелений килим швидко тьмяніє, листя трави починає засихати, що призводить до появи потворних галявин. Чим вище температура повітря влітку і рідше проводиться полив, тим більша ймовірність отримання проблем із трав'яним килимом.

Передозування води також призведе до стресових ситуацій, тому дуже важливо дотримуватися певних правил при зволоженні газонів:

 1. Полив газону не рекомендується проводити в середині дня, коли палюче сонце викличе опіки трави. Найкращий час для поливних робіт на газоні – ранок або вечірні часи.
 2. Перед зволоженням необхідно перевірити, що дернина просохла, тільки в цьому випадку газону дійсно необхідний наступний полив.
 3. Не припиняйте зволоження до тих пір, доки ґрунт не насититься вологою на глибину 10-15 см.
 4. Середня кількість поливів влітку – через кожні 3-5 діб.
 5. При поливі газону використовуйте розбризкувачі води – спрямований струмінь легко вимиває ґрунт, та оголює коріння рослин.
Важливо! Перелив води може легко спровокувати грибкові захворювання трави.

Стрижка газону: робимо все за правилами

Косити або не косити газон? Все залежить від його призначення, якщо у садівника немає часу на догляд за зеленим килимом, рекомендуємо висадити мавританський газон із чарівними квіточками, косіння якого виконується один раз наприкінці сезону. У всіх інших випадках без стрижки трави не обійтися.

Важливо! Для косіння газонної трави використовуйте тільки гостро наточений інструмент.

Висота стрижки газону залежить від безлічі умов:

 1. У холодних областях України траву зрізують низько, залишаючи 1-2 мм від поверхні ґрунту.
 2. На півдні – слід пам'ятати, що низьке зрізання травостою (до 3 см) може спровокувати загибель рослин, а косіння трави на висоті 8 см викличе бурхливе розростання бур'янів.

Оптимальна висота стрижки газону – від 5 до 7 см.


При проведенні стрижки за допомогою косарки рекомендується дотримуватися рівномірності, інакше газон буде виглядати неакуратно.

Що робити зі скошеною травою? Багато садівників залишають її на газоні для захисту від сонячного випромінювання, підвищення родючості ґрунту й поліпшення його структури. Звичайно, перегниваючи, скошені залишки збагачують землю органікою, але такі газони виглядають неохайно, а іще – залучають дощових черв'яків і кротів на ділянку.

Боротьба з бур'янами на газоні: наскільки актуальна

Згодом навіть на самому ідеальному газоні можуть з'явитися бур'яни. Відомо два основних різновиди бур'янів, що заселяють газон:

 1. Перший тип (сорти однодольних рослин) – плоскуха, пирій.
 2. Другий тип (дводольні бур'яни на газоні) – кульбаба, жовтець, польова берізка, горець, подорожник.

Боротьба з бур'янами, що належать до дводольних рослин, не викликає ускладнень. Рекомендується проводити їх ручне видалення й обробку газону гербіцидами щадної дії (Гольф, Діален, Лінтур), що не знищують трав'яний килим. Боротьбу з бур'янами можна починати за деякий час після внесення добрив.

Від однодольних бур'янів позбутися набагато важче, буде потрібно кілька ручних виполювань. При сильному засміченні площі газону однодольними бур'янами може знадобитися застосування Рауандапа, але така операція негативно позначиться на стані трав'яного килима, може знадобитися наступний ремонт газону.

Зелена трава на газоні – догляд необхідний за всіма правилами, тільки в цьому випадку можна буде пишатися своєю галявиною і ландшафтом саду в цілому.

Опубліковано: 14 чер 2021
Переглядів: 1502
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіння багаторічних квітів
  • Насіння квітів
  Акція
  Газонна травосуміш Гольф Seedera зображення 1
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Гольф Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  24 грн 31 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Англійський Сад Seedera зображення 2
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Англійський Сад Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  24 грн 31 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Повільне зростання Seedera зображення 3
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Повільне зростання Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  18 грн 24 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Швидкий ремонт Seedera зображення 4
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Швидкий ремонт Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  19 грн 25 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Спортивна Seedera зображення 5
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Спортивна Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  21 грн 27 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Світлолюбна Seedera зображення 6
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Світлолюбна Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  19 грн 25 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Дитячий майданчик Seedera зображення 7
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Дитячий майданчик Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  20 грн 26 грн
  Купити
  Акція
  Газон Класичний Садиба центр зображення 8
  0 відгуків
  Газон Класичний Садиба центр
  К-сть в упаковці: 100 г
  53 грн 106 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.