Прийом замовлень
0 (800) 60-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 60-32-42
0

Секрети вирощування і догляду за тюльпанами

Величезна кількість дачників вирощує на своїй ділянці тюльпани. Це й не дивно, адже цибулинні говорять про те, що весна вже прийшла і скоро вся природа одягне яскраве барвисте вбрання, оточить все навкруги чудовим ароматом і подарує всім нам довгоочікуване тепло.

Секрети вирощування і догляду за тюльпанами

Тому, дивлячись на перші гострі піки сходів, дачники вже передчувають, як будуть насолоджуватися розкішним цвітінням протягом трьох тижнів, а то й місяця. Щоб полегшити вирощування квітки, потрібно дотримуватися нескладних правил.

1. Правильна посадка

Тюльпани краще за все ростуть на легкому та дренованому ґрунті. За правилами, їх викопують щорічно, проте якщо посадити цибулини трохи глибше, вчасно їх підживлювати й поливати, то вони можуть рости на одному місці і кілька років.

2. Моніторинг стану квітів

Якщо багаторічникам не вистачає якихось речовин, вони відразу подадуть вам «сигнал». Наприклад, при нестачі азоту листя стає вузьким і не може стояти вертикально, а відгинається до землі. Якщо ситуацію не змінити, вся зелень, включаючи стебла, поступово стане червонуватою. Про нестачу калію та фосфору скаже синьо-зелена облямівка по краях листових пластин.

3. Підживлення

Секрети вирощування і догляду за тюльпанами

В ідеалі цибулинні бажано підживлювати тричі: перший раз – коли ще лежить сніг, другий – на стадії формування бутонів і третій раз за 7 днів після їх в'янення. Для цих цілей можна вибрати нітроамофоску або добриво для садових квітів. Втім слід пам'ятати, що культура не любить високої концентрації солей в землі, тому бажано брати лише половину від тієї норми, що вказана на упаковці. Так, наприклад, доза першого весняного підживлення – не більше 15-30 г мінеральної речовини на кожен квадратний метр.

4. Поливи

Тюльпани швидко розвиваються, нарощують зелень, формують бутони й дочірні цибулини, тому у них короткий термін життя. Для всіх процесів потрібні поживні речовини (ми вже говорили про підживлення) і волога в ґрунті. Під час бутонізації та цвітіння полив має бути регулярним, але помірним. Коли рослини відцвітуть поливати їх потрібно іще два тижні, тоді сформується велика дочірня цибулина.

5. Своєчасне видалення зів'ялих квіток

Щоб цибулинний багаторічник квітнув із року в рік, формував великі бутони й дочірні цибулини, не допускайте формування насіння. Зів'ялі квіти необхідно відразу видаляти, а от листя краще не чіпати, на стеблі має бути не менше пари листочків, за рахунок яких буде харчуватися цибулина.

6. Правильне зберігання цибулин

Посадковий матеріал викопують у червні, коли листя пожовкне. Його просушують в тіні (він не виносить відкритого сонця) і зберігають в ящиках у прохолодній кімнаті з інтенсивною вентиляцією до посадки. На тарі бажано вказати назву сорту, щоб не забути де що лежить.

Ці правила допоможуть вам виростити сильні й здорові тюльпани. Проте окремо хочеться розповісти про симптоми захворювань квітки.

Секрети вирощування і догляду за тюльпанами

Захворювання тюльпанів

Квіти починають хворіти при механічних пошкодженнях, нашестя капустянки, цибульного кліща та інших комах-шкідників, грибкових та вірусних інфекціях.

Фузаріоз або фузаріозна гниль виражається в пожовтінні й засиханні надземної частини квітки. Цибулини набувають бурий відтінок і теж висихають, виникає сизо-сірий наліт – це грибниця.

При пеніцильозній плісняві цибулинні лусочки жовтіють, а після виникає зелено-блакитне ущільнення-грибниця. Першими починають гнити квіткові бруньки й квітконоси, а цибулини часто згнивають повністю.

Бактеріальна гнилизна або бактеріоз проявляється після пошкодження культури цибульним кліщем або нематодами. Комахи харчуються молодими корінцями, пошкоджують донце. Цибулинки при цьому буріють і гниють з неприємним запахом.

Найбільш небезпечний для тюльпанів вірус строкатості. На пелюстках з'являються незвичайні смуги й плями. Захворювання вражає всю квітку, уповільнює цвітіння й розвиток в цілому, листя рано жовтіє.

Не пропускайте небезпечні симптоми, якщо тюльпан захворів – його необхідно видалити повністю, разом з цибулиною і ґрунтом навколо неї. Саму ямку варто залити міцним розчином марганцівки, який для більшого ефекту можна підігріти до 70-100˚С.

Всі заходи по догляду намагайтеся проводити якомога акуратніше, щоб не пошкодити листя, кореневу систему й цибулини здорових рослин-сусідів.

Оригінальні поради від садівників з величезним досвідом роботи в саду читайте в нашій рубриці «Дачні Лайфхаки».

Опубліковано: 06 сер 2020
Переглядів: 1057
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.