Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Сосна, ялиця, ялівець, туя – посадка і догляд восени

Хвойні дерева і чагарники ефектно прикрашають ділянку, причому на відміну від листопадних культур, вони прекрасні навіть взимку, коли інші рослини або приховує сніг, або вони втрачають свою привабливість. Термін життя хвойників обчислюється століттями. Більшість рослин перші кілька років розвиваються повільно, і лише потім набирають силу, починають активно рости. Щоб саджанці якомога швидше перетворилися на повноцінні об'єкти ландшафтного дизайну, їм потрібно створити оптимальні умови для росту. 

Терміни посадки 

Саджанці хвойних культур із закритою кореневою системою добре приживаються упродовж всього теплого періоду року. Їх висаджують навіть влітку, але тут є певні обмеження: в сухі спекотні дні від посадки слід відмовитися. Краще дочекатися, коли нічні температури будуть становити 5-10 градусів, а вдень – не вище 20 градусів. Зазвичай така погода стоїть наприкінці серпня – у вересні. Хвойникам потрібно багато часу на вкорінення, тому посадка має завершитися мінімум за місяць до настання морозів. Якщо саджанці куплені пізніше – не обійтися без надійного укриття і підгортання коренів. Безпосередньо перед настанням морозів від посадки варто зовсім відмовитися, саджанці прикопують на тимчасовому місці в похилому положенні, зверху укривають товстим шаром сухого листя, торфу або тирси, поверх встановлюють парник. 


Туя: посадка і догляд 

Туя може рости у півтіні й навіть у тіні, але в таких умовах її крона стає пухкою, пагони тягнуться до сонця, декоративні якості знижуються. Саме тому для неї вибирають сонячну ділянку. До ґрунту рослина невибаглива, але внесення органіки при посадці робить хвою яскравішою. Розмір посадкової ями 70 х 70 х 60 см. На важкій глинистій землі яму потрібно збільшити до 90 х 90 см. Для заповнення лунки найкраще підійде ґрунтосуміш з 2 частин листової землі, однієї частини перегною, однієї частини верхового торфу або компосту з додаванням двох відер піску, 0,5 кг золи й 100 грамів суперфосфату. Яма заповнюється так, щоб залишилися бортики 3-5 см для зручності поливу. Посадка туї восени гарантує гарну приживлюваність, забезпечує активне зростання вже наступної весни. 

Сосна: посадка і догляд 

Сосна прекрасно росте в найнесприятливіших умовах, мириться з недоліком поливу і сонячного освітлення. На затінених ділянках вона виростає високою, з рівним прямим стовбуром. На сонячних галявинах, які продуваються вітрами, дерево стає кремезним, а його крона – розлогою. Близьке залягання ґрунтових вод може погубити культуру. Сосна не потребує великої кількості поживних речовин. Для посадки достатньо ями розміром 60 х 60 х 60 см, на дно якої укладений дренаж шаром до 10 см, зверху 1-2 відра компосту, вище –  супісок з додаванням комплексного мінерального добрива. Саме на піщаних ґрунтах це дерево росте найкраще. Мульчувати поверхню землі бажано сухою хвоєю або верховим торфом. За її вологістю потрібно стежити аж до настання морозів. 


Ялівець: посадка і догляд у відкритому ґрунті 

Ялівець росте на сонячних ділянках, затінення допускається в розпал дня і не більше ніж на три години. Рослина невибаглива, швидко пристосовується до місцевих умов, але при посадці необхідно забезпечити «стартовий набір» поживних речовин і добре структуровану землю. На дні ями розміром 100 х 100 х 60 см потрібно укласти дренаж, потім шар верхового торфу, вище поживну ґрунтосуміш. В її складі обов'язково повинні бути наступні компоненти: 2 частини листової землі, одна частина сухої хвої будь-яких дерев, 1 частина компосту. Щоб отримати повноцінний живильний субстрат, достатньо додати мінеральне комплексне добриво за інструкцією. Найкращою мульчею для ялівцю вважається хвоя, кора і тирса хвойних культур. Полив після посадки особливо важливий, але допускати перезволоження не можна. 

Ялиця: посадка і догляд у відкритому ґрунті 

Ялиця мириться з невеликим затіненням, добре росте на сонячній ділянці, але при виборі місця слід врахувати, що їй потрібен особливий догляд і регулярний полив на всьому протязі життя. Можливість надати достатньо вологи є вирішальним фактором при розташуванні. У рослини поверхневі корені, вони розташовані в шарі, який швидко висихає в суху спекотну погоду. Земля для неї потрібна поживна, жирна, багата органікою. До її складу входять в рівних пропорціях дернова або листова земля, хороший перегній, торф і великий пісок. З внесенням золи слід бути обережним. Субстрат має бути помірно кислим, зміщення показників в бік нейтральної реакції сповільнює ріст дерева, робить хвою бляклою. Розмір посадкової ями 80 х 80 х 60 см, для карликових сортів 60 х 60 х 60 см. На дні ями роблять дренаж шаром 8-10 см. Посадка ялиці та догляд у відкритому ґрунті трохи складніший, ніж для інших хвойних культур, тому що потрібно постійно контролювати вологість субстрату. Підтримувати потрібні показники найпростіше при установці крапельної системи поливу. 

Посадка саджанців хвойних рослин 

У нашому магазині продаються саджанці із закритою кореневою системою. Це означає, що деревце виросло в місткості, в якій воно доставляється покупцям. Перед посадкою його поміщають у воду на 6-12 годин, потім виймають з контейнера і переміщують у викопане в центрі посадкової ями поглиблення. Коренева шийка має бути на рівні ґрунту. Якщо після поливу земля сильно осяде, її підсипають.


Увага! Не можна залишати саджанець з оголеною грудкою землі більше ніж на 10 хвилин! Його виймають безпосередньо перед посадкою! 

Відразу після вкорінення деревця обов'язково поливають, на одну рослину потрібно 15 літрів води. Потім поверхню ґрунту мульчують. До настання стабільних холодів полив проводять регулярно. Чим нижче температура повітря, тим рідше і менше рослинам потрібне зволоження. Перед настанням морозів крону обертають агроволокном, щоб молоді пагони не постраждали від великої маси снігу. При необхідності встановлюють захисні конструкції з дощок або брусків. У землі достатньо поживних речовин, необхідності в підживленні немає. Обов'язково перевіряють рівень кислотності, він має становити 5,5-6 pH. Якщо показники відрізняються, ґрунт підкисляють розчином яблучного оцту або лимонної кислоти або вносять золу, в залежності від результатів вимірювання.Опубліковано: 28 сер 2021
Переглядів: 1374
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Декоративні рослини
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  • Хвойні дерева
  • Хвойні рослини
  • Хвойні чагарники
  Новинки
  Ялина колюча Маджестік Блю зображення 1
  0 відгуків
  Ялина колюча Маджестік Блю
  К-сть в упаковці: 1 садж
  299 грн
  Купити
  Акція
  Комплект Хвойний дует із 2 саджанців зображення 2
  0 відгуків
  Комплект Хвойний дует із 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  529 грн 558 грн
  Купити
  Акція
  Комплект хвойних рослин Лісовий куточок із 3 саджанців зображення 3
  0 відгуків
  Комплект хвойних рослин Лісовий куточок із 3 саджанців
  К-сть в упаковці: 3 садж
  799 грн 847 грн
  Купити
  Туя західна Смарагд зображення 4
  2 відгуки
  Туя західна Смарагд
  К-сть в упаковці: 1 садж
  269 грн
  Купити
  Туя західна Колумна зображення 5
  2 відгуки
  Туя західна Колумна
  К-сть в упаковці: 1 садж
  269 грн
  Купити
  Туя західна Брабант зображення 6
  0 відгуків
  Туя західна Брабант
  К-сть в упаковці: 1 садж
  269 грн
  Купити
  Сосна Гімалайська зображення 7
  2 відгуки
  Сосна Гімалайська
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Ялиця корейська зображення 8
  6 відгуків
  Ялиця корейська
  К-сть в упаковці: 1 садж
  289 грн
  Купити
  Ялівець Блю Карпет зображення 9
  1 відгук
  Ялівець Блю Карпет
  К-сть в упаковці: 1 садж
  299 грн
  Купити
  Ялівець Блю Ерроу зображення 10
  1 відгук
  Ялівець Блю Ерроу
  К-сть в упаковці: 1 садж
  349 грн
  Купити
  Ялина колюча блакитна Кейбаб зображення 11
  10 відгуків
  Ялина колюча блакитна Кейбаб
  К-сть в упаковці: 1 садж
  289 грн
  Купити
  Ялівець горизонтальний Блю Чіп зображення 12
  0 відгуків
  Ялівець горизонтальний Блю Чіп
  К-сть в упаковці: 1 садж
  279 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.