Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Секрети великих врожаїв томатів та як обрати найкращий сорт

бите томати і хотіли б отримувати дійсно великі врожаї? Це не складно, головне знати кілька секретів!

Секрет №1: терміни посіву насіння на розсаду

Кращі сори томатівДля отримання більш сильних і здорових томатних кущів бажано з насіння виростити розсаду. Воно закладається в ґрунт сухим, без попередньої підготовки.

Дуже важливо витримати терміни посіву. На півночі України висівати насіння раніше 20 лютого сенсу немає, оскільки вам буде важко забезпечити для них належний світловий режим. У південних регіонах посів можна проводити і раніше, але поспішати не варто, так як з перерослої розсади виростають кволі рослини, які будуть мало плодоносити.

Секрет №2: дотримуємося температурного режиму

На кожному етапі вирощування необхідно дотримуватися індивідуального температурного режиму. Після посіву температуру потрібно підтримувати на рівні 24-26˚С. Сіяти насіння можна двома способами:

  • помістити на глибину 2-4 см, зволожити ґрунт  і накрити плівкою;
  • помістити на глибину до 4 мм і накрити 1-2 листами газети, притиснути її до ґрунту і підтримувати у вологому стані.

Як тільки насіння зійде, плівку або газету потрібно прибрати, а ящик з розсадою поставити на світле місце. Температуру в приміщенні варто знизити до 13-16˚С і підтримувати її протягом тижня. Після цього можна зробити тепліше: вдень до 18-22˚С, вночі до 17-18˚С. Якщо ви заклали насіння в ґрунт  неглибоко, то для стійкості стебла їм можна підсипати 0,5-1-сантиметровий шар землі. Щоб уникнути витягування сіянців, також потрібно забезпечити хороше освітлення.

Секрет №3: пікіровка

Крупноплідні сорти помідорівПікіровку роблять у фазі 2-3 справжніх листочків приблизно на 10-14 день. Пікіровка з прищипуванням центрального кореня стимулює відростання бічних корінців, в результаті чого формується потужна коренева система. Цей етап роботи з сіянцями є обов'язковим лише в деяких випадках:

  • якщо спочатку все насіння було посіяне в загальну тару;
  • якщо насіння зійшло більше, ніж планувалося – можна при пікіровці відібрати найбільш сильні і здорові;
  • якщо частина сіянців захворіла – пікіровка врятує здорові рослини;
  • якщо потрібно зберегти розсаду від переростання, пікірують дорослу розсаду.

Після пікіровки температуру підтримують на рівні 18-22˚С вдень і 12-14˚С вночі. Поливають помірно. Воду бажано нагріти до 20-25˚С. При більш високій температурі кущики знову почнуть витягатися, а при дуже низькій їх листя набуде характерного фіолетового забарвлення, прибрати яке можна тільки підвищенням температури.

Секрет №4: пересаджування в ґрунт

У відкритий ґрунт  рослини бажано висаджувати, коли мине загроза поворотних заморозків. У теплиці, особливо опалювальній, вони не критичні. Грядки у відкритому ґрунті краще організувати зі сходу на захід. При цьому томати отримають максимум сонячного світла. При пересадці, особливо в південних регіонах, кожен кущик бажано прикопати. Таким чином у нього почнуть формуватися бічні корінці і вся коренева система буде більш потужною.

Що стосується північних регіонів, то тут потрібно віднестися до прикопування з обережністю, тому що ця процедура припиняє ріст рослини на термін від тижня до місяця і залишку теплого періоду року може не вистачити для повного визрівання плодів.

Ґрунт  після пересаджування можна замульчувати, так в ньому довше зберігатиметься волога. Крім того, мульча приверне дощових черв'яків, які харчуються органікою, а вони, в свою чергу, будуть виробляти цінний гумус.

Секрет №5: обприскування

раньостиглі сорти томатівОбприскування слабким розчином борної кислоти або бору в період цвітіння збільшує кількість зав'язі і стимулює ріст помідорів, а крім того, робить їх солодшими. 2-4 такі процедури збільшують кількість урожаю на 20%.

Секрет №6: струшування

Цей секрет стосується лише тепличних рослин. Для кращого запилення кисті з квітами раз в пару днів треба легко струснути. Після чого кущі полити, а через пару годин провітрити теплицю.

Секрет №7: пасинкування

Видалення пасинків збільшує число томатів на кущі, оскільки вся його сила йде не в листя, а в плоди. Пасинкування потрібно проводити регулярно. Пасинки бажано видаляти не повністю, а залишати невеликі пеньки до 0,5 см завдовжки, інакше вони відростуть знову.

Секрет №8: видалення листя

У період плодоношення у кожного куща варто видалити по 2-3 нижніх листки, особливо якщо вони дотикаються до ґрунту. Обривати їх бажано зранку і в суху погоду. До вечора ранка практично затягнеться і не буде служити провідником інфекції. Таким чином ви:

  • вбережете кущ від можливих хвороб, прихованих у ґрунті;
  • підвищите урожай, направивши силу кущика до плодів, а не до листя.

Секрет № 9: вибір сорту

Один з найголовніших секретів – вибір врожайного сорту томатів. На щастя, на сьогоднішній день виведено величезну кількість видів томатів різних строків достигання, будь-яких розмірів і забарвлень. Про них і поговоримо докладніше.

Великоплідні сорти

Бичаче серце золоте, червоне, малинове, рожеве

Супервеликоплідний сорт. Вага одного помідора може перевищувати 0,5 кг, а іноді зустрічаються гіганти і до 2 кг. За формою помідор дійсно нагадує серце, а всередині у нього ніжна, соковита, трохи солодкувата м'якоть. По термінах дозрівання – середньостиглий, плодоносить до вересня.

Біф пінк бренді F1

Соковиті та м'ясисті помідори масою до 330 г ідеальні для салатів і прикраси страв. Кущі виростають до 180 см у висоту і вимагають підв'язки до опори. Сорт невибагливий у догляді, відноситься до середньостиглих. Перші томати можна спробувати вже через 1,5 місяця. Нерівномірне дозрівання, що дозволяє збирати врожай тривалий час.

Малиновий, помаранчевий гігант

Чагарники заввишки до 90 см вимагають підв'язки і приносять плоди вагою близько 600 г. Серед великоплідних цей сорт найбільш ранній. Дозрівання починається вже в липні. Томати вирівняні, ідеально підходять для вживання у свіжому вигляді. Це один з найврожайніших сортів томатів.

Малиновий слон

Висота чагарників може досягати 2 метрів, на кожному з яких формується по 6 плодів вагою до 500-700 г. Підходить для салатів або маринування шматочками. Насичений малиново-рожевий колір дуже виграшно виглядає в нарізці. Відноситься до середньостиглих сортів – від сходів до дозрівання проходить 113-117 днів.

Томат Супергігант рожевий F1

Середньостиглий сорт, від посадки до збору врожаю проходить близько 120 днів. Стійкий до захворювань. Кущі високі, до 1,5-2 метрів у висоту, плоди можуть виростати до 1 кг. Один з найбільш затребуваних кулінарами сортів завдяки тонкій шкірці, невеликій кількості насіння і солодкій цукровій м'якоті.

Томат Чудо ринку F1

Індетермінантний сорт. Висота кущів до 2 метрів. Плоди вагою до 1 кг дозрівають в липні-серпні. Плодоношення нерівномірне, тому урожай можна збирати протягом місяця і довше. Томати сорту підходять для салатів, соків та іншої кулінарної переробки.

Ампельні сорти

Томат ампельний Червоний Достаток F1

Ліани довжиною 60 см красиво звисають з підвісного кошика і рясно плодоносять. Маса плодів становить всього 25 г, тому вони чудово підходять для цільноплідного консервування. Від висадки розсади до дозрівання плодів проходить близько місяця.

Томат ампельний Піадропс F1

Грушоподібні плоди масою до 25 г можна вживати як в свіжому, так і в консервованому вигляді. Кущики висотою до 25 см випускають ліани довжиною 40-45 см. Сорт відрізняється скоростиглістю і перші помідори можна спробувати вже через 1,5 місяця після посадки.

Тепличні сорти

Сибірський гігант

Середньостиглий сорт, дозріває за 115-120 днів. Плоди плескато-округлі, дуже великі, масою до 400-800 г. М'якоть соковита і солодка з ледь помітною кислинкою. Вживається у свіжому і консервованому вигляді.

Томат Сливка шоколадна

Ранньостиглий тепличний індетермінантний сорт. Плоди сливоподібні, червоно-коричневого кольору, масою до 50 г. Придатні для вживання у свіжому і консервованому вигляді. Сорт стійкий до деяких захворювань томатів. Плоди на кущах не розтріскуються.

Томат карликовий Бейбі Скарлет F1

Ідеально підходить для вирощування на підвіконні. Помідори солодкі, соковиті, м'ясисті і ароматні. Компактний гібрид, кущі в діаметрі досягають лише 20 см. Від висадки розсади до дозрівання проходить близько 48 днів.

Ранньостиглі сорти

Томат Чібіс

Чагарники штамбової форми, у висоту до 50-60 см. Плодоносить рясно, томати вагою до 70 г. Вони чудово зберігаються і не втрачають своїх товарних якостей навіть при тривалому транспортуванні. Особливо гарні для бочкового засолу і консервації у власному соку.

Томат Синє гроно F1

Від моменту посадки до дозрівання плодів проходить всього 80 днів. Кущі висотою більше 1,5 метрів потребують підгодівлі та підв'язування. Томати глибокого фіолетового кольору, невеликі, діаметром близько 5 см, підходять для цільноплідного консервування та прикраси будь-яких страв. Сорт відрізняється високою врожайністю (до 6 кг з куща) і стійкістю до хвороб.

Томат Медове Гроно

Підходить для відкритого ґрунт у і для тепличного вирощування. Не вимагає пасинкування, стійко переносить короткочасне зниження температури. Кущі компактні, штамбової форми, заввишки 50-70 см. Томати придатні для консервації, засолювання і вживання «з куща».

Середньостиглі сорти

Томат Шоколадка F1

Кущі високі, вимагають підв'язки і формування. В кисть зібрано до 9-11 томатів масою 30-40 г. З одного куща можна зібрати до 6-6,2 кг плодів. Вони подовжені, коричневого кольору з темно-зеленими вкрапленнями. Чудово підходять для вживання у свіжому вигляді та будь-якої кулінарної переробки.

Томат Чорний принц

Сорт з плодами темно-червоного, майже коричневого кольору. Томати володіють м'яким смаком і чудово підходять для салатів і закусок. Вони не розтріскуються на кущі і добре зберігаються після дозрівання.

Томат Чорне гроно F1

Цикл дозрівання становить 75 днів. Плоди невеликі 35-70 г насиченого темного кольору. Вони мають багатий вітамінний склад і легкий післясмак стиглої сливи. Сорт стійкий до основних хвороб томатів.

Середньопізні сорти

Томат Цукор коричневий

Темно-бордові і коричневі томати володіють лікувальними властивостями та запобігають старінню. На 2-метрових кущах дозрівають плоди масою 120-150 г, солодкі і м'ясисті. Цукор коричневий вважається одним з найкращих салатних сортів.

 

Тепер ви знаєте всі секрети високих врожаїв томатів. Купуйте насіння помідорів в інтернет-магазині «Дім і Сад» і будьте основним постачальником помідорів для своїх близьких!

Опубліковано: 26 січ 2017
Переглядів: 6224
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.