Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Посадка й обрізка вишні та черешні восени

Щастить зловити восени такі чудові дні, коли сонце буває ненав'язливо ласкавим, а передзимові заморозки будуть іще нескоро. Природа відпочиває від палючої спеки та вмивається прохолодними росами. Для посадки вишні й черешні восени вибирають саме такий день. 

А іще вишня та черешня восени потребують обрізки. Робити її починають з другого року життя. Ця процедура подовжує молодість та забезпечує високу врожайність культур, допомагає формувати крону і запобігти багатьох захворювань. Правильно виконана осіння обрізка зміцнює імунітет багаторічників та економить їх сили для подальшого розвитку. 

Саджаємо черешню і вишню восени 

Вважається, що вишню і черешню краще висаджувати рано навесні. Особливо якщо для області характерна дощова, холодна осінь і морозна зима. В умовах півдня, коли ймовірність осіннього вимерзання саджанців дуже низька, можна робити й осінню посадку — вона гарантує гарну приживлюваність. 

Коли саме садити черешню і вишню восени? Рослини із закритою кореневою системою висаджують з кінця вересня до кінця жовтня. Якщо ж коріння дерев відкрите, час посадки краще планувати з таким розрахунком, щоб до початку перших стабільних заморозків було не менше 3-4 тижнів. 


Щоб безпомилково визначити місце для посадки рослини, зайдіть в каталог компанії «Дім і Сад» і вивчіть характеристики вибраного сорту. Є, звичайно, і загальні правила, на які можна орієнтуватися, але слід пам'ятати, що якість і обсяг майбутнього врожаю буде залежати від того, наскільки умови розвитку рослини відповідають її перевагам. 

Обидві культури краще себе почувають на добре освітлених ділянках з південним орієнтуванням і не люблять територію, що продувається холодними вітрами. Північні сорти вишні можуть також рости в умовах часткової затіненості, а черешня, навіть посаджена поруч зі спорудами та парканами, не має потрапляти в тінь. Обидві рослини вимогливі до рівня ґрунтових вод: бажано, щоб вони були якомога далі від поверхні. 

Землю рослини люблять з нейтральною кислотністю. Обидві культури краще ростуть на родючих дерново-підзолистих або супіщаних ґрунтах і не приживуться на торфовищах, піщаниках і в заболоченій місцевості. Вологозабезпечення має бути хорошим, але без застою і закисання землі. 

Схеми й особливості посадки черешні та вишні 

Коли ми говоримо про вишню, то уявляємо собі дерево. І це дійсно так, не дивлячись на те, що фахівці виділяють деревоподібні та кущоподібні сорти цієї культури. Кущоподібне деревце відрізняють компактні розміри, суттєва розгалуженість коренів, активне розростання і коротка тривалість життя — всього 10-15 років. Коріння деревоподібної вишні росте не вшир, а вглиб. Вона дає менше порості та живе у 2-3 рази довше кущоподібної. 


Між кущовими сортами оптимальною дистанцією вважають 2-2,5 метра. Деревоподібним же потрібно більше місця. Їх саджають на відстані до 3,5 метра один від одного. Саджанці черешні також мають бути розташовані не менше 3-5 метрів один від одного. Секретом успішної родючості черешні є присутність на одній ділянці декількох сортів, терміни цвітіння котрих збігаються. 

Розміри посадкової ями мають відповідати кореневій системі саджанця. Нехай в середньому її глибина становить приблизно 50 см, а діаметр від 55 до 60 см. Частину ґрунту, що витягнутий з ями, змішують в рівних частках з перегноєм, додають у суміш до 1 кг деревної золи та до 1,5 кг річкового піску. Пісок потрібен тільки в тому випадку, коли необхідно зробити землю більш пухкою. Використовують і мінеральні добрива — суперфосфат (50-60 грамів) і сульфат калію (40-50 грамів). 

З отриманої суміші на дні ями формують гірку, на якій розміщують саджанець та розправляють його кореневу систему. Пустоти, що залишилися, засипають ґрунтом, ущільнюють його, деревце поливають, після чого мульчують поверхню пристовбурного кола. Як мульчу можна використовувати торф або тирсу. 

Коли садите черешню або вишню восени, дотримуйтеся трьох важливих правил: 

 1. Місце, де коріння саджанця переходить в стовбур, зветься кореневою шийкою. Його не можна заглиблювати. Воно має бути на рівні з поверхнею землі. 
 2. Саджанець бажано орієнтувати відносно сторін світу, так само як він ріс в розпліднику. Його «південну сторону» визначають по корі та довжині пагонів. З південного боку кора темніша, а пагони довші. 
 3. Не забувайте поруч з саджанцем встановити опору, до якої він буде прив'язаний. 

Культура, яка росте з опорою, правильно орієнтована і грамотно посаджена буде рівною і витратить менше сил на адаптацію. 

Терміни обрізки черешні й вишні восени 

Терміни обрізки залежать від кліматичних особливостей конкретної області. Потрібно дочекатися похолодання і листопада. Дерева втрачають листя тоді, коли сокорух всередині їх стовбурів сповільнюється. Обрізка гілок в цей період буде найменш травматичною, а спили встигнуть затягнутися до зимових морозів. Для роботи вибирають сонячний день, щоб ризик інфікування місць зрізу був мінімальним. 

Як обрізати вишню і черешню восени 

Перед роботою потрібно приготувати гостро заточені та продезінфіковані інструменти для гілок різної товщини: секатор, сучкоріз і садову пилку. Для виправлення зрізів знадобиться ніж. Леза можна обробити розведеною марганцівкою, спиртом або п'ятивідсотковим розчином залізного купоросу. На зрізи та спили наносять садовий вар. 


Основні способи обрізки: 

 1. На бруньку. Використовується при укороченні гілки. Оптимальним вважають кут зрізу у 45 градусів. Брунька під ним має бути орієнтована не всередину крони, а назовні. 
 2. На кільце. Застосовується в разі повного видалення гілки.

Обрізка деревоподібної вишні та черешні восени виконується з метою оздоровлення та видалення баласту. Тому її послідовність буде наступною: 

 • в першу чергу видаляють потенційні джерела хвороб: зламані, засохлі й хворі гілки; 
 • потім ті, що дублюють, конкурують, загущують і травмують крону; 
 • потім дзиґи та гілки, орієнтовані вниз; 
 • в останню чергу вирізують молоду порость, що з'явилася біля коріння або зростає на стовбурі. 

Якщо роботи багато, бажано розділити її на кілька років. Молодими пагонами краще займатися навесні. 

Кущову вишню восени обрізають не так, як деревоподібну через різний тип плодоношення цих рослин. У кущової культури не можна видаляти молоді пагони, тому що квіткові бруньки ця рослина утворює саме на однорічних приростах. Обрізані пагони не повинні мати менше ніж 0,5 метра у довжину.

Опубліковано: 11 жов 2021
Переглядів: 1387
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Колоновидні дерева
  • Новинки 2022
  • Плодові дерева
  • Суперпропозиції!
  Акція
  Новинки
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців зображення 1
  0 відгуків
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  349 грн 548 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Черешня Світ Харт зображення 2
  0 відгуків
  Черешня Світ Харт
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Суперпропозиція! Комплект черешні Тріо з 3 саджанців: зображення 3
  1 відгук
  Суперпропозиція! Комплект черешні Тріо з 3 саджанців:
  К-сть в упаковці: 3 садж
  549 грн 867 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Черешня Янтарна зображення 4
  0 відгуків
  Черешня Янтарна
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Черешня Чорна Насолода зображення 5
  1 відгук
  Черешня Чорна Насолода
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Черешня Рондо зображення 6
  0 відгуків
  Черешня Рондо
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Черешня Самба зображення 7
  0 відгуків
  Черешня Самба
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Черешня Сюрприз зображення 8
  0 відгуків
  Черешня Сюрприз
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Черешня Чорний принц зображення 9
  1 відгук
  Черешня Чорний принц
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Черешня Французька чорна зображення 10
  0 відгуків
  Черешня Французька чорна
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Черешня великоплідна жовта зображення 11
  0 відгуків
  Черешня великоплідна жовта
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Черешня Волове серце зображення 12
  1 відгук
  Черешня Волове серце
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.