Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Розмноження прекрасної бегонії в домашніх умовах

У цій статті ви дізнаєтесь про те, які бувають бегонії, способи їх розмноження та особливості догляду.

 

Види бегоній

На сьогодні відома величезна кількість сортів та видів бегоній, які захоплюють подих не лише своїм пишним суцвіттям, а й листками з незвичайними візерунками та лініями. 

Існують кімнатні бегонії, які поширились серед садівників як однорічні та багаторічні квіти. Для домашніх умов найчастіше використовують бульбові бегонії, адже вони вирізняються великими та пишними суцвіттями до 20 см в діаметрі. 

А на клумбах та квітниках часто можна побачити бегонії до 200 см, що вирізняються цікавим листям та невеликими квітками.

 

Розмножуємо бегонію вдома

Без сумніву, однією з найпоширеніших видів цієї рослини серед кімнатних є декоративно-листяна красиво квітуча бегонія. Саме цей вид розмножують за допомогою бульбин.

Окрім цього, існують й інші способи розмноження бегонії, які найкраще підходять тому чи іншому сорту:

 

Спосіб розмноження

Опис

Насінням

У першій половині травня готують посудини, для майбутньої розсади. Насіння викладають на заздалегідь підготовлений ґрунт та накривають склом або плівкою. Обов’язковим моментом є проведення подвійної пікіровки. Першу - при появі трьох справжніх листочків, другу - ще через 60 днів.

Живцями

Для цього вибирають живців із трьома листками та замочують у воді до моменту появи перших корінчиків. Багато садівників просто обробляють місце зрізу вугіллям і одразу саджають їх в горщики. Ґрунт повинен бути вологим, а температура середовища 21 С.

Поділом кущів

Для такого виду розмноження обирають кущову бегонію і розрізають її на частини разом із корінням. Місця зрізу також варто обробити вугіллям.

Бульбинами

Бульбини попередньо варто замотати у вогку тканину, допоки не з'являться невеличкі паростки. Опісля можна висаджувати бульбини в горщики, не заглиблюючи їхню верхню частину під ґрунт. Бульбинами бегонія проростає в освітленому місці та при високій вологості з температурою 16 С.

Розрізанням кореневища

Кореневища розрізають на кілька частин, на кожній з яких залишають бруньки. Місце зрізу рекомендують обробити товченим вугіллям, після чого можна висаджувати бегонію у горщики.


При вирощуванні та пересадці бегоній варто серйозно підійти до підготовки трьох речей: горщиків, ґрунту та самого процесу висаджування.

  • Досвідчені садівники рекомендують обирати керамічні горщики з отвором для відходу зайвої вологи. Важливо також звернути увагу на розмір горщика, щоби в ньому не застоювалась вода, що може спричинити гниття рослини. Так, для бегоній найкраще підходить горщик, що лише на 4 см більший від її кореневої системи.
  • Можна купити уже готовий спеціальний ґрунт для бегоній, або ж приготувати його самотужки. Для цього вам потрібно змішати листову землю, торф, перегній та пісок. Приготовлену суміш варто написати у тканинний мішечок та пропарити на паровій бані протягом пів години з метою дезінфекції.
  • У керамічні горщики насипають дренаж та деревне вугілля. Зверху розміщають рослину і присипають підготовленою землею. Кінцевим етапом буде хороший полив свіжопосадженої бегонії. 

В асортименті нашого магазину ви знайдете найкращі новинки саджанців, насіння, цибулинних і багаторічних рослин.

 

Доглядаємо домашню бегонію

Хоча бегонія цвіте протягом року, існують періоди, що вирізняються її найактивнішим цвітінням. Щоби рослина не виснажилась та не загинула, рекомендують видаляти деякі квітки.

Як і всі інші кімнатні квіти, бегонія дуже любить підживлення. Можна використовувати одразу готові добрива для бегоній 1 раз на 12 днів. 

 

Важливо! Підживлення рекомендують робити у вечірній час.

 

Бегонія чудово росте у середовищі з підвищеною вологістю, тому потребує частого поливу. Щоби не піддати рослину стресу, використовуйте уже відстояну воду. При поливі варто уникати попадання води на листя, а поливати її під корінь. 

У жаркі літні дні бегонію підливають два рази на тиждень, а інколи й кожного дня. Восени поливи скорочують, а найменше потреби у поливах бегонія має у зимовий час, оскільки переходить у стан сну.

 

Як ви можете побачити, бегонія стане для вас не лише чудовою окрасою дому, а й допоможе відірватися від щоденної рутини та присвятити час чомусь прекрасному.

 

Автор статті: Оксана Височанська

Опубліковано: 20 лис 2020
Переглядів: 2173
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.