Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 60-32-43
0

Посадка винограду восени – правила i терміни

Більшість садівників віддають перевагу посадці винограду восени у відкритий ґрунт, а не відкладають її на весну. Річ у тому, що період адаптації та вкорінення припадає на прохолодну погоду, а повноцінне зростання лоза починає вже наступної весни. Важливо враховувати всі особливості й потреби рослини, щоб не тільки земля відповідала вимогам агротехніки. Особливе значення має обрана ділянка і спосіб посадки, який ідеально підходить для цієї культури. При дотриманні всіх правил вже за 2-3 роки можна досхочу ласувати смачними ягодами. 

Терміни посадки винограду восени саджанцями 

Виноград садять навесні або восени. Головне – встигнути мінімум за 3-4 тижні до настання стійких холодів. Осіння посадка починається наприкінці серпня або на початку вересня. Якщо на саджанці є пагони, які вегетують, їх прищипують, щоб деревина визріла до настання зими. Якщо листя вже опало, саджанець спочатку висаджують, а тільки потім обрізають. Занадто рання посадка стимулює ріст рукавів, занадто пізня загрожує вимерзанням. Рослини не встигнуть вкоренитися, і як наслідок підуть в зиму ослабленими.


Точний термін посадки визначається за сукупністю чинників, він залежить не тільки від дати, але й від сприятливих днів у місячному календарі. Вплив нічного світила на зростання і врожайність очевидний, тому слід орієнтуватися на фазу місяця та сузір'я, в якому він знаходиться. Ми рекомендуємо звірити свої плани з місячником, щоб вибрати найсприятливіший день. 

Вибір ділянки 

Для винограду дуже важливо, щоб ділянка була сонячною і висвітлювалася прямими сонячними променями не менше 5-7 годин на день. Цього часу достатньо для повноцінного фотосинтезу. Завдяки йому ягоди стають солодшими й більшими. Захист від сильного вітру також є життєво важливим для ліани. Попри те, що вуса і пагони рослини дуже міцні, під час росту навесні листя легко пошкоджується вітром, а лозу зриває зі шпалер і опор. 

Враховуйте також, що виноград вітрозапильний, а значить, в глухому куті без руху повітря урожай буде мізерним. При заляганні ґрунтових вод вище 1,2 метра посадку роблять на невеликій височини, а в нижній частині посадкової ями укладають дренаж шаром 15 см. 

Підготовка ґрунту й посадка винограду 

Посадкову яму готують мінімум за 2 тижні до посадки. Цей час необхідний, щоб ґрунтосуміш «настоялась» і ущільнилася. Для заповнення ями розміром 80 х 80 х 80 см вийняту або листову землю змішують з 2-3 відрами перегною чи компосту, 1 кг золи й фосфорно-калійним добривом за інструкцією. Всі компоненти потрібно ретельно перемішати, щоб вийшов однорідний субстрат. Якщо він дуже жирний, додають 1 відро великого піску й 1 відро торфу. Потім ґрунт засипають в яму.


За два тижні можна приступати до посадки. Якщо з яких-небудь причин підготувати посадкову яму заздалегідь не вдалося, виноград висаджують на 5-7 см вище запланованого, щоб після усадки землі саджанець зайняв потрібне положення. Після поливу ґрунт підсипають до потрібного рівня. 

Саджанці з відкритою кореневою системою висаджують на горбок в центрі ями, який роблять з родючого субстрату. Коріння розправляють по схилах, а їх підставу встановлюють на вершині. Попередньо по центру лунки бажано забити кілочок, до якого прив'язують стебло, щоб при поливі й підсипанні землі виноград не поміняв положення. Після того, як коріння укладене, його засипають землею, ущільнюють і добре поливають. 

Невелике заглиблення дає рослині можливість наростити додаткові корені, запобігає вимерзанню взимку. Верхню частину рослини обрізають до 2 здорових бруньок, а на дворічних саджанцях і бічні пагони залишають з двома бруньками. На цьому посадка винограду восени у відкритий ґрунт завершується, але подальший передзимовий догляд не менш важливий. 

Підготовка винограду до зими 

Для збереження вологи після поливу поверхню землі навколо винограду мульчують торфом, перегноєм, тирсою або рубаною соломою. Кількість води залежить від інтенсивності опадів і температури повітря. Головне не давати ґрунту пересихати або перезволожуватись. У спекотну погоду норма поливу становить 5 літрів на рослину 1-2 рази на тиждень. У прохолодну – витрата води й частота знижуються. Догляд за виноградом восени в рік посадки мінімальний. У ґрунті ще достатньо поживних речовин, рослина вже не нарощує зелену масу. У цей час категорично заборонено використовувати азотні добрива, вони можуть спровокувати пробудження бруньок і ліана просто загине взимку. 

Догляд за виноградом восени – корисні поради 

У рік посадки виноград вкривають особливо ретельно. Для цього використовують не тільки природні, але й теплоізоляційні матеріали. Чим краще укриття, тим вище відсоток збереження винограду в зимовий період. При цьому з боків від водонепроникних шарів обов'язково залишають отвори для вентиляції. 


Для захисту від гризунів рослину щільно обертають сітками для овочів або капроновими колготками, поруч укладають ялинове гілля або гілки черемшини. Не зайвими будуть хімічні відлякувачі. А от отруту краще не використовувати, бо вона вбирається в землю. 

Взимку на укриття насипають сніг з доріжок (якщо він є), це допомагає уникнути промерзання в період аномальних морозів. Навесні його потрібно відгребти, щоб ліана не вимокла від талих вод.

Опубліковано: 23 сер 2021
Переглядів: 593
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Виноград
  • Новинки 2021
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  Акція
  Новинки
  Виноград Лівія зображення 1
  0 відгуків
  Виноград Лівія
  К-сть в упаковці: 1 садж
  79 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Виноград Мускат білий зображення 2
  0 відгуків
  Виноград Мускат білий
  К-сть в упаковці: 1 садж
  79 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Суперпропозиція! Комплект винограду Гіганти з 2-ох сортiв: зображення 3
  5 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект винограду Гіганти з 2-ох сортiв:
  К-сть в упаковці: 2 садж
  149 грн 298 грн
  Купити
  Акція
  Суперпропозиція! Комплект винограду Суперранній з 4 сортiв: зображення 4
  5 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект винограду Суперранній з 4 сортiв:
  К-сть в упаковці: 4 садж
  299 грн 596 грн
  Купити
  Акція
  Виноград Супер Екстра зображення 5
  1 відгук
  Виноград Супер Екстра
  К-сть в упаковці: 1 садж
  79 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Виноград кишмиш червоний зображення 6
  1 відгук
  Виноград кишмиш червоний
  К-сть в упаковці: 1 садж
  79 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Виноград кишмиш білий зображення 7
  3 відгуки
  Виноград кишмиш білий
  К-сть в упаковці: 1 садж
  79 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Виноград Оригінал рожевий зображення 8
  2 відгуки
  Виноград Оригінал рожевий
  К-сть в упаковці: 1 садж
  79 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Виноград кишмиш Чорний смарагд зображення 9
  0 відгуків
  Виноград кишмиш Чорний смарагд
  К-сть в упаковці: 1 садж
  79 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Виноград Мускат блау зображення 10
  0 відгуків
  Виноград Мускат блау
  К-сть в упаковці: 1 садж
  79 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Виноград Красень зображення 11
  0 відгуків
  Виноград Красень
  К-сть в упаковці: 1 садж
  79 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Виноград Тимур зображення 12
  0 відгуків
  Виноград Тимур
  К-сть в упаковці: 1 садж
  79 грн 149 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.