Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Підготовка троянд до зими: обрізка, підживлення, укриття

 Чудові троянди всіх сортів завжди були прикрасою будь-якого саду. Саме з цієї причини восени потрібно намагатися зберегти їхню красу, правильно обрізати чагарники, підживити рослини та захистити їх від пекучих зимових холодів. Тоді навесні флорібунди та паркові, плетисті, штамбові та ґрунтопокривні троянди знову радуватимуть своїх власників та їхніх гостей. 

Як обрізати троянди на зиму

Обрізка троянд на зиму — це обов'язкова процедура для всіх різновидів, які потребують укриття від морозу. Якщо під покривним матеріалом виявляться нездерев'янілі частини рослини, вони обов'язково загинуть і можуть загнити, наражаючи на небезпеку весь кущ. Всі гілки, що залишилися, слід вкоротити так, щоб їх зручніше було укрити від морозів. Важливо пам'ятати, що ця процедура стимулює утворення нових пагонів, тому виконувати її варто з приходом нічних заморозків. Існують троянди, які не бояться холодів. До таких зимостійких сортів належать, наприклад, зморшкуваті троянди. Обрізка інших виконується з урахуванням показників конкретного виду троянд: 

 1. Плетисті. На зиму плетиста троянда потребує санітарної та мінімальної формувальної обрізки, тому що цю рослину або залишають на опорах, або закріплюють біля поверхні землі. Підганяти під розміри укриття її не потрібно. 
 2. Паркові. Якщо чагарник потребує укриття, його обрізка полягає у видаленні відцвілих китиць, нездерев'янілих пагонів і тонких гілок, що ростуть всередину культури. 
 3. Чайно-гібридні. Усі молоді пагони такої троянди вирізають, а дорослі стебла зменшують вдвічі. Сильна обрізка не послабить рослину, а створить кращі умови для зимівлі, дозволить накопичити сили для весняного розвитку.
 4. Флорібунда. Іноді ця рослина продовжує квітнути й пізньої осені, що не повинно стати перешкодою для обрізки, бо процедура корисна для троянди. Сильна обрізка призведе до зменшення висоти куща, але збільшення його обсягу. Квіти будуть рівномірно розподілені по всій рослині. Мала обрізка дозволить сформувати високий кущ, цвітіння якого буде зосереджено в його верхній частині.
 5. Ґрунтопокривні. Ці сорти не обрізають, обмежуються видаленням квітів. 

Якщо на необрізаній частині гілки збереглося листя, його треба видалити, відломивши ніжку вбік. 

Троянди: підживлення та обробка на зиму

Протягом сезону троянда, яка зростає і квітне, споживає значний обсяг корисних речовин, тим самим вона виснажує ґрунт. Восени культура потребує додаткового підживлення, яке допоможе їй пережити непростий період холодів. Осіннє підживлення відрізняється від літнього повною відсутністю азоту: цей елемент провокує утворення нових пагонів, які в зиму рослині не потрібні. 

Можна використовувати: 

 1. Калій, фосфор і кальцій. Застосовувати ці препарати краще як розчин. Перший варіант: у 10 літрах води розчиняють суперфосфат (15 грамів) та монофосфат калію (16 грамів). Другий варіант: на ту ж саму кількість води потрібно 25 г суперфосфату, 10 г сірчанокислого калію, 2,5 г борної кислоти. Витрата добрива в обох випадках становить 4-5 літрів на один кущ. 
 2. Комплексне добриво «Осіннє». Воно містить всі необхідні мінеральні елементи в збалансованому вигляді. Застосовують його відповідно до інструкції. 
 3. Деревна зола або шкірка бананів. Потрібний обсяг кальцію та калію у цих натуральних добривах вже є. Витрата підживлення – трилітрова банка на 1 м² ґрунту. 

Щоб восени захистити троянди від грибків та гнилі, кущі рекомендується обробити фунгіцидами. Використовують 3% розчин мідного купоросу або препарати «Топаз», «Бактофіт» чи «Скор», приготовлені за інструкцією. 

Як укрити троянди на зиму 

Укриття потребують не всі троянди. Ґрунтопокривні та зимостійкі сорти з успіхом зимують під снігом, і їм не страшні навіть сильні морози. Але без снігу ситуація змінюється. Ґрунтопокривні троянди майже лежать на поверхні землі: пригинати до землі їх не потрібно. Можна просто накрити нещільним лутрасилом або ялиновим гіллям. Із зимостійкими трояндами в безсніжні морозні зими роблять те саме, що і з іншими сортами, враховують лише розміри куща.

Флорібунди. Обрізані стебла цієї рослини височіють над поверхнею землі приблизно на 25-30 см. Для захисту від морозу їх достатньо присипати торфом або ґрунтом.

Паркові. Ці культури, як правило, добре переносять холод. Є деякі нюанси у їхній підготовці до зими. Ще в серпні їх перестають поливати й розпушувати ґрунт у пристовбурних колах. Підгорнути кущики землею або торфом на 15-20 см заввишки потрібно до перших морозів. Частини куща, що залишилися зовні, прикривають ялиновим гіллям і плівкою. Ефективним вважається і сухий метод, при якому вздовж кущів споруджують захист у вигляді коробів зі щитів або дощок, поверх яких розкочують толь. 

Чайно-гібридні. Укриття Чайно-гібридних троянд на зиму можна спорудити трьома способами, кожен з яких не менш ефективний, ніж два останніх. Для кількох кущів, розміщених послідовно, можна спорудити загальний курінь з дерев'яних щитів, нахилених назустріч один одному. Курінь накрити зверху плівкою.Така конструкція добре провітрюється, якщо відкрити захист збоку. Можна підгорнути нижню частину рослини, а верхню прикрити ялиновим гіллям. Третій спосіб – багатошаровий захист. При ньому рослину фіксують на землі, прикривають її ялиновим гіллям з усіх боків, над нею розміщують мати з упором на кілочки. Мати накривають плівкою. Цей спосіб дозволяє відкривати й провітрювати укриття, не допускаючи скупчення конденсату. 

Плетисті. Ці троянди можна зняти з опор і захистити будь-яким методом, у якого є фіксація стебел до землі з підкладкою у вигляді ялинового гілля, щитової споруди або іншого матеріалу. Зверху рослину утеплюють тим самим гіллям або насипним матеріалом, укривають нетканим полотном та плівкою. Але сам процес зняття з опор може бути ускладнений, тому утеплити та зберегти троянду можна прямо на конструкції, керуючись тими ж принципами. Правильно вкриті на зиму троянди успішно перезимують. Навесні рослині потрібно дати можливість адаптуватися до зовнішніх умов, що змінилися. Тому укриття краще розбирати поступово, знімаючи спочатку захист зі стебел, а потім з кореневої системи.


Опубліковано: 28 жов 2021
Переглядів: 2264
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Таня
30 жов 2021

Стаття пізнавальна і саме в впору. Дякую!

ДГалина
01 лис 2021

Раді ділитися корисною інформацією.

Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Декоративні рослини
  • Новинки 2022
  • Суперпропозиції!
  • Троянди 2022
  • Троянди англійські
  • Троянди грунтопокривні
  • Троянди паркові
  • Троянди плетисті
  • Троянди спрей
  • Троянди флорібунда
  • Троянди чайно-гібридні
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд Експресія із 4 сортів зображення 1
  0 відгуків
  Комплект троянд Експресія із 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  449 грн 616 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд флорібунд Квітковий маскарад з 5 сортів зображення 2
  0 відгуків
  Комплект троянд флорібунд Квітковий маскарад з 5 сортів
  К-сть в упаковці: 5 садж
  589 грн 745 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд спрей Кольоровий мікс із 5 сортів зображення 3
  1 відгук
  Комплект троянд спрей Кольоровий мікс із 5 сортів
  К-сть в упаковці: 5 садж
  589 грн 745 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект чайно-гібридних троянд Пристрасть із 5 сортів зображення 4
  0 відгуків
  Комплект чайно-гібридних троянд Пристрасть із 5 сортів
  К-сть в упаковці: 5 садж
  489 грн 845 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект плетистих троянд Ніжність з 5 сортів зображення 5
  0 відгуків
  Комплект плетистих троянд Ніжність з 5 сортів
  К-сть в упаковці: 5 садж
  589 грн 745 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд Магія вогню з 3 сортів зображення 6
  0 відгуків
  Комплект троянд Магія вогню з 3 сортів
  К-сть в упаковці: 3 садж
  329 грн 467 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд Танго з 4 сортів зображення 7
  0 відгуків
  Комплект троянд Танго з 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  429 грн 636 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд Хіт сезону з 4 сортів зображення 8
  0 відгуків
  Комплект троянд Хіт сезону з 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  449 грн 616 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Троянда спрей Морсдаг Вайт зображення 9
  0 відгуків
  Троянда спрей Морсдаг Вайт
  К-сть в упаковці: 1 садж
  119 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Троянда спрей Меджік Пепіта зображення 10
  0 відгуків
  Троянда спрей Меджік Пепіта
  К-сть в упаковці: 1 садж
  119 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Троянда спрей Ранділла Руд зображення 11
  0 відгуків
  Троянда спрей Ранділла Руд
  К-сть в упаковці: 1 садж
  119 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Троянда флорібунда Чоколейт Раффлс зображення 12
  0 відгуків
  Троянда флорібунда Чоколейт Раффлс
  К-сть в упаковці: 1 садж
  119 грн 149 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.