Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Оптимальний ґрунт для винограду

виноградВ Україні, завдяки родючості ґрунтів, є багато місць для вирощування винограду. Краще вибрати горбисті простори. Ґрунт може бути порівняно бідним, на якому інші культури не дають хорошої врожайності.

Виноград не росте на щільному і важкому ґрунті, в болотистій місцевості. Так що сказати, що ця культура невибаглива до якості землі, не можна.

Виноградарі, маючи в арсеналі багаторічні спостереження, сходяться на думці, що зростання лози, якість винограду і його врожайність багато в чому залежать від якості ґрунту, на якому росте ця культура. Наприклад, в одному районі, де однакові кліматичні умови, можна отримати виноград одного сорту, але з абсолютно різними якостями. Така закономірність пов'язана з певним типом ґрунту.

Кращим ґрунтом для вирощування винограду вважається легкий, піщаний, пухкий, гравійний і такий, що легко пропускає тепло.

Раніше під час  вирощування нещеплених культур на якість і властивості ґрунту особливої ​​уваги не звертали. Коли з'явилися нові селекційні і імпортні сорти, склад ґрунту почав відігравати важливу роль. Деякі підщепи можуть рости на посушливій місцевості з дрібним ґрунтом і давати хороший врожай. А деякі воліють свіжий, вологий і глибокий ґрунт. Частина культур потребує підвищеного вмісту в ґрунті карбонатів, а іншій частині підходить і низький вміст.

Пам'ятайте, що перед тим як висаджувати виноград, обов'язково ретельно вивчіть склад ґрунту. Це допоможе вам грамотно підібрати сорти і підщепи.

Червоні сорти винограду

Для вирощування сортів винограду, з яких роблять червоне вино, краще обрати помірно вологий ґрунт, який добре провітрюється і має оптимальний тепловий режим. У ґрунті повинна міститись достатня кількість гумусу, а також збалансоване поєднання калію, заліза і фосфору. Цим вимогам повністю відповідають всі типи чорнозему, темні сіро-коричневі і коричневі ґрунти, а також територіальна горбиста місцевість. Щоб якість винограду була високою, краще використовувати ґрунт, де міститься підвищена кількість глини.

Білі сорти винограду

Виноград для виготовлення білого вина високої якості найкраще росте і плодоносить на піщаних ґрунтах, а також на глиняно-піщаних. Ґрунт повинен мати легкий механічний склад і містити невелику кількість гумусу. Вміст фосфору і калію має бути збалансованим і досить високим. Такий ґрунт можна знайти біля річок і водойм. Більше того, ґрунт поруч з водою має природну вологість, яка відмінно підходить для цих сортів винограду.

Білий виноград вимагає легкого ґрунту з хорошою освітленістю. Під ці вимоги підходить делювіальні і алювіальний ґрунт, коричневий, утворений піщаними і глинистими відкладеннями. Щоб виноград був якісним і солодким, необхідно вибрати ґрунт, який добре прогрівається і має у своєму складі щебінь, високий вміст карбонату і велику кількість глини.

Десертні сорти винограду

Вино і виноградВирощування десертних сортів винограду, з яких виходить десертне столове вино, диктує свої правила і вимагає певних типів ґрунту. Такі сорти найкраще будуть рости і давати врожай на ґрунті з такими  характеристиками:

 • свіжий, глибокий, нетяжкий та нещільний;
 • збагачений гумусом і такий, що добре утримує вологу;
 • зі збалансованим і високим поєднанням карбонату, азоту і фосфору.

Ранній столовий виноград буде добре рости на легких, піщаних, ґрунтах. Йому необхідно забезпечувати регулярний і достатній полив. Десертні сорти краще розміщувати на чорноземі, на декількох видах коричневих ґрунтів, які знаходяться в гірській місцевості.

Світова практика виноробства та виноградарства показує, що найкраще вино виходить з культур, що ростуть на ґрунті з великою кількістю піску і гравію. Так, відомі марки вина мають виноградники в місцевостях, де ґрунт повністю відповідає необхідним умовам.

Ґрунт на виноградниках в Грузії, Токаї або Шампані містить близько 80% дрібного каменю або гравію. Ця добавка є своєрідним дренажем для ґрунту, який добре пропускає дощову воду та захищає землю від випаровування. Ще однією перевагою гравію є те, що він добре поглинає сонячне тепло, а вночі, коли температура знижується, він віддає поглинене тепло, тим самим нагріваючи поверхню ґрунту.

Щоб виростити по-справжньому якісний виноград, будуть потрібні знання, час, працьовитість і велике терпіння.

Опубліковано: 30 сер 2016
Переглядів: 19034
(Голосів: 1, Рейтинг: 4.0)
Залишити відгук
Наталья
17 лис 2017

Я всегда думала, что грунт для винограда должен быть каменистый, карбонатный, а оказывается, есть сорта, которые предпочитают другие виды почв. Для меня это оказалось неожиданностью и стимулом узнать подробней о новых сортах и их требованиях к содержанию и уходу. Могу с уверенностью сказать одно - большинство сортов не выносит тяжелых глинистых почв, особенно если застаивается вода на участке. Нужно в таком случае обязательно добавлять в посадочную яму песок и компост для разрыхления, а на дно класть хороший слой дренажа из песка и мелкого гравия. В этом случае выращивание будет удачным.

ДНаталья
20 лис 2017

Наталья, спасибо за отзыв!

Lina
17 лис 2017

Подскажите, а почва для винограда - самый важный фактор в скорости его роста и обилии урожая. Может быть, что почва не самая лучшая, а тщательный уход это компенсирует? Спасибо!!!

ДНаталья
20 лис 2017

Lina, дело в том, что жизнедеятельность основной массы корней виноградного куста проходит глубоко в почве, откуда поступает в надземную часть вода и растворенные в ней питательные вещества. Корневая система лучше развивается в рыхлой и структурной почве, способной пропускать воздух и воду. Поэтому посадке винограда должно предшествовать глубокое рыхление почвы. Если последняя бедна питательными веществами, ее необходимо обогатить ими.

Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Виноград
  Акція
  Виноград Максі білий зображення 1
  3 відгуки
  Виноград Максі білий
  К-сть в упаковці: 1 садж
  129 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Виноград Максі чорний зображення 2
  1 відгук
  Виноград Максі чорний
  К-сть в упаковці: 1 садж
  129 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Виноград кишмиш Променистий зображення 3
  2 відгуки
  Виноград кишмиш Променистий
  К-сть в упаковці: 1 садж
  129 грн 169 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.