Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Цибулини в горщиках: особливості посадки

Цибулини вимагають неухильного дотримання правил вирощування, тільки тоді їх цвіт буде дивувати і радувати пишними формами і яскравим забарвленням. Найдивовижніше те, що цибулини зовсім не бояться холоду. Для того, щоб цвітіння було тривалим, посадковий матеріал потрібно стратифікувати, саме тому висаджувати в грунт тюльпани і нарциси найкраще восени.

Цибулини недовголітні, всього один-два місяці можна насолоджуватись їх розкішними квітами, а потім потрібно викопати материнські цибулини, розібрати дочірні цибулини, просушити посадковий матеріал і забезпечити належне зберігання до осінньої посадки в грунт.

Звичайно, можна кілька років не викопувати крокуси та мускари, але тоді велика ймовірність того, що цибулини подрібнюють, поглибляться в грунт, а дочірні не перетворяться в повноцінні цибулини в тісних умовах.

Є ще одна причина, чому цибулини важко вирощувати на стаціонарних грядках – после цибулинні у горшках - після цвітіння має пройти майже 3 місяці, поки цибулини наберуть сили, і їх можна буде викопувати. Весь цей час рабатка або клумба матиме неохайний вигляд - від колишньої краси не залишиться і сліду: полеглі квітконоси, пожовкле і посохле листя.

Ця безрадісна картина пригнічує садівників, вони роблять спроби задекорувати клумбу літніми квітами. Але це теж не вихід - набираючись сили цибулини не потребують поливу, більше того, зайва волога може спровокувати розвиток гнилі денця - небезпечного захворювання, яке призводить до швидкої загибелі материнської цибулини.

У той же час літні рослини, що ростуть на клумбі, вимагають рясного поливу, регулярного внесення підгодівлі, що абсолютно протипоказано цибулинам в період в'янення наземної частини.

До того ж, уже в липні буде потрібно викопувати тюльпани і нарциси, що неможливо виконати без нанесення шкоди пишно квітучим літнім рослинам, адже чорнобривці і петунія, календула, лобелія і всі інші однорічні та багаторічні квіткові культури до середини літа входять в пору розквіту.

Квітник в саду має зазвичай обмежену площу, що не дозволяє залишити кілька клумб без посадок квітів, та й виглядають такі клумби не надто декоративно.

Як же розмістити в саду посадки цибулин, щоб не порушити красу квітника?

Спосіб № 1 - горшкові літники

Кілька слів про те, як задекорувати контейнерами грядки патіо з тюльпанами з відпочиваючими після цвітіння цибулинами. У ящики, контейнери або вази можна посадити красиві композиції однорічних рослин, а потім розмістити їх на грядках з тюльпанами або нарцисами. Для підвищення декоративного ефекту можна замульчувати поверхню рабаток кольоровий корою. При поливі вазонів з посадженими літниками, вода не буде заливати всю грядку, тому можна зберегти цибулини в землі без ризику розвитку на них гнилі.

Спосіб № 2 - посадка цибулинних квітів в контейнери

Посадка квітучих рослин в горщики і підлогові вази не новий спосіб - саме так оформляють сади патіо. Якщо взяти цей метод на озброєння, можна вирощувати цибулини, домагаючись їх цвітіння в призначені терміни, адже посадка в контейнер на кшталт вигонки.

Висаджувати тюльпани, крокуси або гіацинти в переносні контейнери дуже зручно, адже їх можна скомпонувати в декоративні композиції, а переставивши пару контейнерів, змінити клумбу до невпізнання. Ємності з відцвілими рослинами легко перенести в підвал або сарай, а на їх місце виставити нові горщики з цибулинами, що починають квітнути.

У садівників можуть виникнути деякі питання по посадці, відповіді на які наведені в таблиці.

Чи можна садити в один контейнер різні цибулинні культури?

З різних видів цибулин можна скласти барвисті декоративні композиції, але не варто забувати про те, що тюльпани або крокуси мають різний період стратифікації, отже, можуть цвісти в різні терміни.

Як розрахувати терміни цвітіння?

Терміни цвітіння різних видів цибулин прийнято вважати, починаючи з дня посадки.

Тюльпани і нарциси зацвітуть приблизно через 3-3,5 місяці, гіацинти - через 3 місяці, дрібно цибулинні - через 2-2,5.

Скільки цибулин садити в один горщик?

Цвітіння цибулин відбувається за рахунок поживних речовин, накопичених в ній за минулий рік, тому в контейнери найкраще висаджувати цибулини важкі, елітного розбору, залишаючи між ними мінімальні відстані. Третя частина цибулин повинна бути вище рівня грунту, тобто цибулини занурюють в грунт «по плечики».

Скільки часу необхідно стратифікувати цибулини?

Найзручніше проводити стратифікацію цибулин, після посадки їх в контейнери, приблизна температура - від + 2С до + 5С. Тюльпани і нарциси витримують приблизно через 3-3,5 місяці, гіацинти -3 місяці, дрібно цибулинні - 2-2,5.

Як поливати контейнери з посадженими цибулинами під час стратифікації?

У міру необхідності, не заливаючи.

Які особливі умови, крім температури, необхідні при стратифікації?

Відсутність світла. Вигонка цибулинних культур відбувається при низькій температурі в повній темряві.

Коли діставати горщики з цибулинними?

Навесні, для установки на постійному місці або в тому випадку, якщо між листям з'явився квітконос з бутонами. Не потрібно чекати, коли бутони забарвляться.

Корисні поради

цибулинні квітиПідбираючи асортимент квітів для посадки в один контейнер, не варто нехтувати такими відомостями, як висота тієї чи іншої рослини, інакше може вийти так, що високорослі екземпляри з краю, закривають красу низькорослих цибулин в центрі композиції.

Задумуючи складну композицію з декількох видів цибулин, що мають різні терміни цвітіння, необхідно зробити так: спочатку висадити у контейнери цибулини, які виганяються тривалий час, після чого контейнер виносять в прохолодне місце, забезпечивши темне місце розташування. Приблизно через місяць в нього підсаджують інші цибулини, що гарантує цвітіння всіх висаджених рослин в один термін. Після цього стратифікацію продовжують.

Створення композицій з цибулин дозволяє домогтися цвітіння рослин в будь-який час, тому можна висаджувати рослини в контейнери приблизно через 2 тижні. Таким чином, можна розтягнути терміни цвітіння тюльпанів або мускари до літа.

Опубліковано: 16 січ 2017
Переглядів: 10696
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Ирина
13 бер 2018

Cпасибо за советы. К сожаленью я не знала таких тонкостей и у меня не получились в этом году тюльпаны, которые я садила на выгонку. В следующем году благодаря Вашим советам может и получатся тюльпаны к 8 марта.

ДТатьяна
14 бер 2018

Ирина, мы рады, что наши советы вам пригодятся. У вас все непременно получится).

Инга.
20 лис 2017

Я большая поклонница луковичных цветов. Реально луковичные цветы в горшках смотрятся красиво, игра цветов и аромат их просто завораживает.

ДНаталья
21 лис 2017

Инга, спасибо за отзыв!

Алексей
16 лис 2017

Я вот тоже задался вопросом, сколько петуний сажать в один горшок и судя по описанию в статье, то чем больше посадишь на минимальном расстоянии тем лучше будет для петуний и они более нормально расти будут. Вообще насчет того, сколько петуний сажать в каждый из горшков в интернете целые баталии на некоторых сайтах ведутся и пользователи не могут прийти к общему знаменателю. Некоторые считают, что надо поменьше в горшки сажать, другие наоборот говорят, что чем больше, тем лучше. Я склоняюсь к тому мнению, что в этом случае лучше сажать побольше, так как это дает максимальный результат в выращивании петуний.

ДНаталья
20 лис 2017

Алексей, благодарим Вас за то, что поделились с нами вашими впечатлениями!

Елена
16 лис 2017

Уже давно занимаюсь тем, что выращиваю на продажу луковичные цветы в горшках, но даже для меня некоторые моменты изложенные в данной статье оказались в новинку. Особо полезны советы по стратификации растений, потому что это действительно очень сложный и тонкий процесс, который требует внимания к мельчайшим подробностям. Видно, что статью писали люди, которые отлично разбираются в предмете.

ДНаталья
20 лис 2017

Елена, спасибо за отзыв!

Наталья
16 лис 2017

Луковичные цветы в горшках смотрятся просто великолепно. Особенно, если устроить выгонку зимой, когда зелени мало. Тогда цветы производят настоящий фурор. А еще я когда-то выгоняла луковичные к 8 марта, такой подарок в горшочке нравился многим больше, чем срезанные цветы. Спасибо за отличную подробную статью по этой теме, очень толковые рекомендации!

ДНаталья
20 лис 2017

Наталья, спасибо за отзыв!

Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.