Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Колоновидні плодові дерева: посадка, догляд і найкращі сорти

Садівники-любителі почали вирощувати колоновидні дерева порівняно нещодавно. Особливе визнання ці рослини заслужили у власників компактних ділянок. Адже дерева цього виду не володіють розлогою кроною, ростуть переважно вгору, не створюють затінених ділянок і не потребують значних проміжків між сусідніми саджанцями.

як вирощувати колоновидні дерева

Відмінності і переваги колоновидних рослин

Основні відмінності колоновидних дерев від звичайних:

 • крона рослини має циліндричну форму, оскільки спрямовані вгору гілки розташовуються близько від стовбура на всій його довжині;

 • плодові пагони являють собою короткі гілки, що ростуть від основного стовбура і практично не розгалужені;

 • крона дорослого дерева не створює значної тіні.

Сьогодні можна без зусиль придбати колоновидні персики, сливи, нектарини і абрикоси, черешні, груші та яблуні. На ділянці скромних розмірів можна посадити безліч різноманітних культур. За такими деревами зручно доглядати. Вони приносять гідний урожай, який можна зібрати без особливих зусиль.

Найкращі колоновидні саджанці

Для зручності покупців колоновидні саджанці в магазині «Дім і Сад» виділені в окрему категорію.

Тут ви знайдете чудову черешню сортів чорна, Квін Мері, Хелена. Тішать багатим вибором яблуні, представлені сортами Медок, Президент, Патріот, Янтарне намисто і іншими. Не відстають від них і груші сортів Кармен, Ізумруд, Декора та інші.

Є й абрикоси. Наприклад, Принц Март, Голд, Санні. А також персики (Штайнберг, Інжирний, Медовий), нектарини (Фантазія, Містер Персі), сливи (Мірабель, Блю Світ, Рубін) і вишні (Малютка, Захват).

Деякі колоновидні саджанці плодових дерев продаються комплектами, де вони підібрані за термінами плодоношення, за рівнем морозостійкості і навіть за забарвленням плодів. Особливий попит мають саджанці компактних рослин, які можна вирощувати в горщиках або контейнерах. Наприклад, вишня Малютка, нектарин Рубіс, персик Сувенір та інші. Взагалі-то майже всі колоновидні сорти можна вирощувати контейнерним способом.

Саджанці цих рослин можна придбати як по одному, так і в складі комплектів. У комплект підбирають сорти одного або різних видів колоновидних рослин. Ці пропозиції нікого не залишать байдужими. Вони вигідні за ціною і адресовані тим, хто хоче радикально омолодити свій сад, зробивши його ще прекраснішим.

найкращі колоновидні саджанці

Оптимальні терміни для посадки колоновидних рослин

Зазвичай груші та яблуні висаджують як навесні, коли поворотні заморозки перестають загрожувати саджанцям, так і восени. Восени їх садять з тим розрахунком, щоб був час на адаптацію і вкорінення напередодні зими.

Більш примхливі кісточкові культури, до яких належать абрикоси, сливи, нектарини, черешні і персики, люблять тепло і можуть бути висаджені тільки навесні.

Готуємо місце для посадки

Колоновидні дерева не садять в низині. Вибирайте піднесені місця, добре освітлені і прогріті сонцем, без протягів, які близько підходять до поверхні ґрунтових вод. Добре, якщо з північної сторони буде знаходитися паркан або стіна якоїсь будови: вони захистять молоду рослину.

Для весняної посадки ділянку готують з осені. Її перекопують на штик лопати, ретельно вибирають все коріння бур'янів, а потім вирівнюють поверхню ґрунту. В якості добрива на 1 м² слід внести приблизно 3-4 кг перепрілого гною або грамів 500-600 деревної золи.

Для правильного розвитку саджанців їм необхідний простір. При посадці відстань між колоновидними і звичайними деревами має становити до 3 метрів. Дистанція між сусідніми колонами - 1,5 метра.

Як садити колоновидні саджанці

Яма для саджанця повинна бути досить просторою, щоб коріння рослини поміщалося в ній вільно. У дно ями слід вбити опорний кілочок. Першим шаром розміщують дренаж: керамзит або уламки цегли. Наступний шар - це 2-3 кг поживної суміші, до складу якої входять:

 • перегній;

 • річковий пісок;

 • торф.

Розміщуємо саджанець в яму так, щоб його коренева шийка розташовувалась на рівні ґрунту. У такому положенні рослина має бути надійно зафіксована і прив'язана до опірного кілка. Заглиблення кореневої шийки не можна допускати. Неправильна посадка може привести до запізнілого розвитку у груш і до загибелі саджанців у кісточкових.

В яму виливають відро води, а потім заповнюють її ґрунтом. Ґрунт необхідно приминати, щоб уникнути утворення пустот.

Коли посадка завершена, залишається тільки ще раз ущільнити ґрунт, добре полити рослину і замульчувати прикореневе коло за допомогою торфу або перегною.

Процедура мульчування особливо актуальна щодо груш і яблунь, які садять восени. Адже заморозки, що приходять раптово, можуть пошкодити коріння, особливо, якщо сніг не встиг вкрити ґрунт.

як садити колоновидні саджанці

Підготовка рослин до плодоношення

Саджанці колоновидних дерев намагаються родити досить рано, але для правильного розвитку рослині потрібно спочатку зміцнити кореневу систему. У період першого цвітіння на груші і яблуні рекомендується залишити всього 3-4 квітки, а на кісточкових їх повинно бути не більше десяти.

На наступний рік кількість квітів, що залишилися на молодому деревці, можна подвоїти. І тільки на третій рік можна взагалі не обривати суцвіття.

Основи догляду за саджанцями колоновидних плодових

Доглядати за колоновидними деревами не складніше, ніж за звичайними. Їх підгодовують, поливають і видаляють біля їхніх коренів бур'яни, одночасно розпушуючи ґрунт.

Склад підгодівлі однієї рослини:

 • весна; 1 ст. ложка нітроамофоски, розведена у воді.

 • літо; 0,5 ст. ложок суперфосфату;

 • осінь; 0,5 ст. ложки калійної солі.

Поливати рослину слід тільки в періоди посухи, коли немає дощів вже чотири дні. Прикореневий круг рослини заповнюють водою з розрахунку 1,5 відра на дерево.

Розпушування ґрунту і видалення бур'янів зазвичай поєднують. У перші роки життя рослини видалення бур'янів особливо актуальне. Для незміцнілого деревця вони є конкурентами в боротьбі за поживні речовини і вологу. Розпушування зменшує випаровування вологи з ґрунту і забезпечує доступ кисню з повітря до коріння рослини.

Правила обрізки колоновидних дерев

Обрізати верхівки у колоновидних дерев без серйозних на те підстав не рекомендується. Вживати заходів необхідно, якщо верхня частина рослини підмерзла, і вона почала галузитися, утворюючи додаткові стовбури.

В кінці весни слід вибрати вертикально орієнтований сильний пагін, який буде тепер продовженням стовбура. Решту пагонів вирізають, залишаючи у кожного лише парочку бруньок. Підмерзлу частину рослини теж видаляють. Бічні пагони, які нерідко з'являються у груш і яблунь, слід прищипувати на початку літа.

правила обрізки колоновидних дерев

Підготовка колоновидних дерев до зими

Колоновидні дерева в перші роки після посадки слід ретельно захищати від зимових морозів і від нападів гризунів. Для захисту від заморозків можна використовувати нетканий матеріал або будь-яке наявне в господарстві ганчір'я. Можна, наприклад, обмотати стовбур старими панчохами, набитими тирсою. Встановлювати такий захист слід акуратно, щоб не пошкодити бруньки.

Інша зимова біда - гризуни, які люблять обгризати кору, позбавляючи рослину харчування і життя. Захиститися від них допоможе колючий лапник, який прив'язують до основи стовбура. Такий захист допоможе і снігу затриматися біля стовбура довше.

Хочеться відзначити, що невелика висота колоновидних дерев дає можливість вирощувати їх не тільки у відкритому ґрунті, а й в обмеженому просторі. Про секрети вирощування колоновидних дерев в контейнерах - читайте в нашому матеріалі.

Опубліковано: 31 бер 2021
Переглядів: 3477
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Колоновидні дерева
  • Новинки 2022
  • Плодові дерева
  • Сад Здоров’я
  • Суперпропозиції!
  Акція
  Новинки
  Комплект Урожайна парочка з 2 саджанців зображення 1
  0 відгуків
  Комплект Урожайна парочка з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  389 грн 608 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців зображення 2
  0 відгуків
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  349 грн 548 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Солодка парочка з 2 саджанців зображення 3
  0 відгуків
  Комплект Солодка парочка з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  339 грн 548 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Фруктовий мікс з 2 саджанців зображення 4
  0 відгуків
  Комплект Фруктовий мікс з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  259 грн 428 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Мрія гурмана з 2 саджанців зображення 5
  0 відгуків
  Комплект Мрія гурмана з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  409 грн 638 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Черешня Світ Харт зображення 6
  0 відгуків
  Черешня Світ Харт
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Яблуня Спартан зображення 7
  0 відгуків
  Яблуня Спартан
  К-сть в упаковці: 1 садж
  99 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Яблуня Чорний діамант зображення 8
  9 відгуків
  Яблуня Чорний діамант
  К-сть в упаковці: 1 садж
  199 грн 319 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Яблуня Яблучний Спас зображення 9
  0 відгуків
  Яблуня Яблучний Спас
  К-сть в упаковці: 1 садж
  99 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Яблуня Фуджі зображення 10
  3 відгуки
  Яблуня Фуджі
  К-сть в упаковці: 1 садж
  99 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Яблуня Чемпіон Рено зображення 11
  1 відгук
  Яблуня Чемпіон Рено
  К-сть в упаковці: 1 садж
  99 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Яблуня Скарлет зображення 12
  0 відгуків
  Яблуня Скарлет
  К-сть в упаковці: 1 садж
  99 грн 169 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.