Прийом замовлень
0 (800) 60-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 60-32-42
0

Секрети вирощування колоновидних дерев в контейнерах

Невелике зростання колоновидних дерев (до 2,5 м) дає можливість вирощувати дерева в закритому, обмеженому просторі. Головне - добре освітлювати і провітрювати і дерева зможуть відмінно рости на лоджіях, балконах, у внутрішніх двориках. При правильному догляді одна яблуня починає плодоносити на другий рік, а в наступні роки врожай може досягти до 10, а іноді і 15 кг соковитих плодів. Персик і слива до 10 кг фруктів в закритому ґрунті.

ВИБІР ЄМНОСТІ ТА МІСЦЯ ДЛЯ КОЛОНОВИДНИХ ДЕРЕВ

Саджанець в контейнер необхідно встигнути посадити або до осінніх холодів або до весняної вегетації. Обсяг контейнера повинен становити не менше 10-15 л. Цього вистачить в перші кілька років, далі необхідно буде пересадити деревце в ємність не менше 20-30 л. Можна відразу висаджувати у великий контейнер.

Важливий колір контейнера. Він повинен бути світлим, через те, що в темному контейнері через спеку, коріння можуть перегрітися і загинути. Крім того, варто звернути увагу і на матеріал з якого виготовлений горщик. Якщо ви живете вище другого поверху, то контейнери з глини або кераміки вам не підходять, по тій простій причині, що вони дуже важкі. У цьому випадку перевагу потрібно віддати пластику. А ось для першого поверху даним правилом можна сміливо знехтувати.

Колоновидні дерева добре ростуть на балконах, що виходять на південь і південний схід, при хорошому провітрюванні, але без протягів. Північна сторона не підходить для вирощування колоновидних дерев в контейнерах.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА КОЛОНОВИДНИМИ ДЕРЕВАМИ У ЗАКРИТОМУ ПРИМІЩЕННІ

Догляд за колоновидними деревами, які ростуть на лоджіях і балконах трохи відрізняються від дерев, які ростуть у відкритому ґрунті.

Полив і підгодівля

Перший полив проводиться при посадці. Для кращої приживлюваності необхідний хороший полив. Далі полив організовують раз на 5 днів. 

  1. Для утримання вологи в землі варто використовувати гідрогель.
  2. Підживлення використовують ті ж, що і для дерев, які ростуть у відкритому ґрунті, при цьому кількість потрібно скоротити в два рази. Навесні потрібно використовувати азот, а восени - калійні добрива.
  3. Завдяки тому, що грунтґрунт в діжці добре мульчувальний, розпушування зазвичай не проводять або скорочують його до мінімуму.
  4. При першому цвітінні дерева, залишаємо суцвіття з інтервалом не менше 10 см. Всі суцвіття не можна залишати бо для рослини це надто велике навантаження. Для рослин старшого віку можна залишити суцвіття з інтервалом в 5 см.

ПРАВИЛА ОБРІЗКИ КОЛОНОВИДНИХ ДЕРЕВ, ЩО РОСТУТЬ У КОНТЕЙНЕРАХ

Колоновидні дерева потребують обрізки. За допомогою обрізки ми стимулюємо зростання бічних зав'язей і пагонів, скорочуючи гілки на 2 бруньки. При сильному витягуванні верхівку необхідно вкорочувати, однак робити це потрібно вкрай обережно, через те, що не варто забувати, що це сприяє утворенню бічних бруньок.

ЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ЗИМІВЛІ

У зимову пору року в південних регіонах країни, за умови падіння температури не більше ніж на 10 градусів, дерева можна залишити на зиму на веранді. У середній смузі або при падінні температури більш ніж на 10 градусів, дерева краще сховати в погребі чи гаражі. Можна також залишити на вулиці, закопавши в землю під кутом разом з горщиком, при цьому залишити тільки верхівку. Видиму верхівку загортають мішковиною, а всю рослину вкривають ялиновим гіллям або листям. Навесні слід обов'язково відкопати дерево, щоб запобігти його випріванню.
 
Опубліковано: 17 сер 2020
Переглядів: 302
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.