Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Картопля, яку не їсть колорад

Посадили Ви на грядці картоплю сорту «Ласунок» або, приміром, «Удача», а жук його не їсть. У сусідів всю зелену гичку згриз, а ваша картопелька росте, око радує. І це дуже добре! Давайте розберемося, у чому причина і чому саме не припали до смаку колорадському гостю ваші насадження? Адже в підсумку сусід запитає секрет вашого успіху, – будете знати, що відповісти!

Властивості стійкої картоплі

Селекціонери у галузі картоплярства перевершили всі очікування. Їм вдалося виростити абсолютно чисті й вільні від генних модифікацій і токсинів сорти картоплі, які шкіднику, через певні структурні якості стебел і листя, просто не по зубах.

картопля стійка до колорадского жукаВідмінні риси стійкої до колорадського жука картоплі:

  1. Жорстке опушене листя і тверді тугі міжвузля. Колорадський жук віддає перевагу м'якій ніжній частині рослини, а такі грубі і волокнисті листя і стебла жуку поїдати складно.
  2. Висока регенеративна здатність рослини. Приріст коренів-бульб безпосередньо залежить від кількості зеленої гички рослини, яка забезпечує інтенсивність обмінних процесів і накопичення поживних речовин. Тому у таких сортів і врожайність значно вища. Але якщо жук і нападе, то рослина швидко відновить колишню форму.
  3. Підвищений вміст у листках рослини соланіну та алкалоїдів. Ці речовини не тільки мають неприємний для шкідника смак, але і знижують здатність жука до розмноження.
  4. Стійкість рослини до інших паразитів і хвороб. Здоровий кущ менш «цікавий» для жука на відміну від слабкого і в’янучого. Тому якщо посадковий матеріал не заражений гниллю, фітофторозом та ін. паразитами – стійкість куща до нашестя жука значно підвищується.

Як вибрати сорт?

«Кам'янський», «Ласунок» і «Удача» – ось, мабуть, основні популярні сорти картоплі, які не піддаються навалі колорадських жуків і дають хороший урожай з року в рік. На що потрібно звернути увагу при виборі стійкого до колораду сорту картоплі для посадки?

Удача

Найбільш невибагливим і тому лідируючим сортом на сьогодні є «Удача». Так, кожного, хто має цей сорт у своєму арсеналі, чекає небачений успіх. Крім того, він добре зберігається і має в своєму складі близько 12-15 % крохмалю. Врахуйте, що золотиста картопляна нематода є основним ворогом насаджень «Удачі».

Ласунок

Назва сорту «Ласунок» говорить сама за себе: це дуже смачна картопля. А крім того вона дуже стійка до хвороб. Средньостиглість цього сорту цілком підходить для клімату середньої смуги Росії або посушливих регіонів з нетривалим холодним літом.

Каменский

«Каменський» сорт картоплі відносять до скоростиглих і високоврожайних. Погодьтеся, що при високій стійкості до колорадів, це робить посадковий матеріал «Каменського» ідеальним рішенням при виборі відповідного сорту. Зовні бульба теж має відмінні характеристики. І якщо «Ласунок» і «Удача» – це коричневі мундири, то у «Каменського» шикарний червоний. Тому при придбанні або зберіганні ви не сплутаєте його з іншими.

Ці та інші сорти картоплі ви зможете придбати в нашому інтернет-магазині. Ми гарантуємо хороший результат і справжній фурор вже в перший рік посадки.

В допомогу городникові: поради бувалих

В боротьбі за врожай без колорадського жука не варто покладатися виключно на сорт. Дуже багато зусиль потрібно вкласти як в підготовку посадкового матеріалу, так і протягом всього періоду вегетації.

Важливим моментом підготовки бульб для посадки є їх попереднє пророщування. Для цього картоплини, які до цього зберігалися в сухому і холодному місці, поміщають в тепло, з температурою +8...+12˚С. Зазвичай у вічку закладаються кілька бруньок. Спочатку проростає одна, найсильніша. Якщо її зірвати, починають розвиватися відразу декілька більш дрібних бруньок. Важливо дуже дбайливо транспортувати пророслі бульби, оскільки пагони з центральної бруньки формують більш сильні і потужні рослини.

здоровая ботва картофеляГородники знають, що зазвичай на бульбі прокидаються відразу декілька вічок, які в процесі вегетації сформують також кілька пагонів. При цьому більш ранні паростки займуть більший обсяг ґрунту, а пізні – той, що залишиться. У результаті восени при збиранні врожаю можна помітити, що в кущі на одному з кореневищ картоплини великі, а на сусідніх – дрібніші. Для того щоб уникнути такого явища, а також збільшити кількість посадкового матеріалу – бульбу ділять по вічках на кілька частин. У такому випадку кожен паросток буде розвиватися індивідуально і дасть більший урожай. Не варто забувати, що зріз картоплі обов'язково присипають золою, щоб уникнути загнивання.

Чим раніше проведена висадка картоплі, чим сильніші паростки та інтенсивніше зростання – тим швидше сформується потужна наземна частина рослини. Якщо враховувати, що колорадський жук з'являється тоді, коли ґрунт прогріється до 14-15˚С, у вас є в запасі час. А з ранніми і сильними сортами стійкої до колорадського жука картоплі тим більше.

Окремо слід згадати про добрива. Відмінно удобрений ґрунт насичує рослини, які в ньому ростуть, чим дає не тільки силу рослині протистояти навалі шкідників, але й підвищує врожайність. Тому не варто нехтувати внесенням у ґрунт перегною під час оранки, а також різних фосфатних добрив в період активного росту картоплиння.

Дайте колорадським жукам зрозуміти, що їм немає більше місця на вашій грядці, і попрощайтеся з ними назавжди!

Опубліковано: 18 січ 2017
Переглядів: 13556
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Виктория
09 лис 2017

Я уже давно интересовалась какие сорта картофеля устойчивые к колорадскому жуку. Здесь получила полную и подробную информацию. Практически все сорта, которые здесь предложены подходят под мой регион, но больше всего привлек сорт Ласунок, хочу приобрести и попробовать. Но давно уже поняла, что семенной материал лучше покупать в специализированных магазинах, потому что свой, которые остается от предыдущего года, уже не обладает такими свойствами. А с жуком конечно у нас беда, у меня складывается впечатление, что он и к отравам всем известным привык, так что попробую использовать такие сорта.

ДНаталья
10 лис 2017

Виктория, спасибо за отзыв!

Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.