Прийшов березень-протальник – осінньому врожаю начальник

Як зима не витанцьовувала, але прийшов її кінець. Перші кришталеві краплі розбиваються об ще мерзлу землю, холодні струмочки пробивають русло в осілих заметах. Якщо в березні багато талої води, отже квітень порадує буйним ростом зеленої трави і ніжним цвітінням довгоочікуваних первоцвітів. У березні турбот у городників тільки додається, і потрібно скласти чіткий план дій, щоб не пропустити нічого важливого.

Турботи садівників і городників в березні

Березневі турботи городників численні та різноманітні – триває посів насіння на розсаду, настав час приступати до ревізії виноградників і розаріїв, розсаду що підросла пікірують в окремі стаканчики, щоб без труднощів висадити в грядки. Настає пора роботи в теплиці, вимагають уваги плодові дерева, гілки яких зламалися під вагою снігових шапок. Але про все по порядку, розіб'ємо для зручності березневий календар робіт на декади.

Роботи на ділянці з 1 по 10 березня

розсада огірків

Першого березня зростаючий Місяць знаходиться в знаку Овна, в цей день краще за все не проводити посівних робіт, адже рослини виростуть слабкими і чахлими, не дадуть багатого врожаю і лише принесуть розчарування городникам. Тому першого березня, якщо ви вибралися на дачу, варто зайнятися обрізанням зламаних і обморожених гілок дерев. До початку інтенсивного сокоруху в деревах, такі роботи необхідно повністю завершити. Зламані гілки найкраще спалити, не забуваючи обробити місця зрізів садовим варом або іншим засобом, що не дасть розвинутися інфекціям плодових дерев.

З 2 по 9 березня продовжують посівні роботи – в цей час можна сіяти усі основні городні культури на розсаду або для вирощування скоростиглих культур в парнику або теплиці. Пряна зелень виросте пишна і ніжна, якщо її посів проводився в теплиці в період з 7 по 9 березня.

8 березня – святковий день, але разом з тим це час найсприятливіший для посіву кімнатних рослин та їх пересадки. Приділіть кімнатним кілька хвилин, влітку вдячні рослини віддячать своїх господарів пишним цвітінням.

У перші дні березня можна дістати контейнери з цибулинними культурами, які були посаджені на вигонку в осінню пору. Звичайно, квіти не встигнуть до свята показати всю красу і розкіш свого вбрання, але подарувати на 8 Березня запашні гіацинти з ледве відігнутими пелюстками або чарівні крокуси, вирощені своїми руками, дуже навіть оригінально.

У перший тиждень березня слід провести ревізію шпалер для опори виноградних лоз, якщо вони зламані або занепали – провести зміцнення конструкцій. Неукривні сорти винограду слід вкоротити до настання тепла, провівши формуючу обрізку. Замерзлі частини виноградних кущів потрібно акуратно вирізати.

Настав час оглянути кущі смородини та агрусу. Якщо на гілках помітні деформовані великі бруньки, варто провести заходи щодо захисту смородинових посадок від злісного шкідника – брунькового кліща. Заражені гілки обрізають і спалюють.

Останній день першої декади березня (10 березня) хоч і знаходиться під впливом зростаючого Місяця, але не підходить для посівних робіт, адже в цей день Місяць знаходиться під знаком Лева, що погано впливає на ріст розсади та розвиток здорових саджанців.

Турботи городника в період з 11 по 21 березня

висівання насіння

Найголовніша культура в цей період – капуста. Цю овочеву культуру можна сіяти на розсаду до кінця місяця. Капуста-бариня, споконвічна слов'янська овочева культура, сходить швидко, зростає буйно, тому до висадки розсади в грунт потрібно всього кілька тижнів. Перерослу розсаду капусти важко висаджувати в грунт, тому найкраще чітко розрахувати терміни посіву, враховуючи кліматичні умови району вирощування культури. Терміни посіву капусти залежать також від приналежності сортів до ранньостиглих чи пізно дозріваючих.

   Ранні сорти капусти (червонокачанна і білокачанна)   

   Посів проводять з 11 по 25 березня, крім 12.03 - повний місяць   

  Брокколі та цвітна

  З 25 березня

  Брюссельська

  Кінець березня

  Кольрабі

  У першій половині березня

  Капуста середнього терміну дозрівання

  Кінець березня

  Пізні сорти капусти

  Посів на розсаду з середини квітня

12 березня садівники і городники можуть взяти вихідний – повний Місяць не сприяє посадці насіння на розсаду або обрізку дерев. Одним словом – вихідний.

Але вже з 13 березня слід відновити роботи в саду і на городі, в цей час корисно провести посів в грунт моркви і буряка, для чого необхідно підготувати перекопані з осені грядки. Для початку землю потрібно зігріти, проливши її гарячою водою. Потім в грунті роблять борозни, які присипають золою, сухою землею і розкладають в них насіння. Грядку більше не поливають, накриваючи насіння шаром землі. Морква і буряк не бояться холоду, тому їх урожай буде рясним і смачним. Також можна посіяти кореневу і листову петрушку – з настанням тепла ажурна зелень прикрасить бідний овочами весняний стіл.

21 березня найсприятливіший час для посадки плодових і декоративних дерев. При посадці враховуйте максимальний ріст рослин, щоб вони не заважали одне одному, а їх великі крони не затінювали грядки і клумби.

Третя декада березня

22 березня ще можна вкорінювати саджанці та підщепи, а 23-24 числа потрібно утриматися від посадок і посівів – дні для цього зовсім непідходящі. Займіться садом – справ багато, звільніть стовбури від захисного шару грунту та пристовбурні круги від укриття. Вирізуйте густу поросль і видаляйте хворі гілки.

25-26 березня можна відновити посадкові роботи і досіяти ті культури, до яких не дійшли руки.

28 березня – Молодик, а це не найкращий час для роботи з рослинами. Відпочивайте або готуйте грунт для посіву сидератів.

Головне завдання на кінець березня – посів сидератів

сидерати

Родючість грунту – головна умова отримання багатих врожаїв. Якщо не дбати про садові грядки належним чином, можна через декілька років отримати замість городу кам'янисту пустелю.

Звичайно, багато хто може заперечити, що підтримують родючість внесенням добрив – це діє лише частково, в певний термін, а потім земля інтенсивно виснажується, втрачається не тільки поживна сила, але і погіршується структура грунту.

Щоб запобігти виснаженню грунтів, можна використовувати такий агротехнічний прийом, як посів трав сидератів.

Довідка: до сидератів можна віднести групу рослин, які насичують городний грунт органікою при розкладанні. Як сидерати на грядки висаджують однорічні рослини з коротким терміном вегетації (від 2 до 4 тижнів), які скошують, закопуючи в грунт. Перегнилі сидерати збагачують грунт, покращуючи доступ вологи і кисню в товщу земляного пласту.

Сидерати можна вирощувати з кінця березня, використовуючи для посіву монокультури або суміші насіння відповідних трав. До холодостійких видів сидератів відносяться озимий та ярий ріпак, жито, овес, гірчиця, фацелія. Ці рослини закопують в грунт за 15-20 днів до посадки основних овочевих культур.

Існують деякі обмеження щодо використання трав для посіву на грядках, планованих під посадку певних овочевих культур, що стосуються приналежності трав і корисних культур до одного сімейства, що не допускається при поліпшенні структури грунту і підвищення його родючості.

Кращі варіанти щодо використання трав під певні культури вказані в таблиці.

   Овочева культура

   Сидерати як добрива

  Картопля

  Жито, овес, люпин, буркун

  Баклажани, перець, огірки, кабачки, гарбуз  

  Олійна редька, жито, гірчиця, серадела, овес, буркун.  

  Буряк, квасоля, морква

  Вика, горох, редька олійна, ріпак ярий, суріпиця.

  Кукурудза

  Фацелія, суріпиця, ріпак, редька, гірчиця

Підвищення родючості грунту – важливий захід, причому абсолютно малозатратний (насіння трав коштують копійки), відмовлятися від нього не варто.

Сподіваємося, що наш календар робіт на городі та в саду на березень допоможе вам спланувати завдання на місяць і нічого не пропустити!

 (Голосів: 1121, Рейтинг: 4.6)

2017-02-24
Коментарі

 

Дякую за корисні поради. Завжди читаю і користуюся ними.
Доброго дня ми завжди раді клієнтам надати корисну інформаціяю.

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-03-18

Спасибо Вам за праздничные скидки на Ваши прекрасные цветы!!! А также за полезные советы по уходу за ними и по благоустройству цветочных клумб!!! Успеха Вам и процветания!
Доброго дня ми завжди раді подарувати нашим клієнтам хороший настрій.

Ірина

Менеджер компанії «Дім і Сад», 2017-03-10

Спасибі за коментар!

Рекомендовані товари
Топ продажів
Порічки червоні Ровада -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2 садж
99 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Смородина чорна Титанія -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2 садж
99 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Акція
Ожина ремонтантна Гігант -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2+4 садж
229 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Акція
Ожиномалина Бойсенберрі -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2+4 садж
229 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Акція
Малина ремонтантна Зюгана -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2+4 садж
69 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Акція
Виноград Сувенір -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2 садж
269 грн
189 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Акція
Виноград Преображення -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2 садж
269 грн
189 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Розпродаж -53%
Капуста білоголова Три богатирі -Goods from the article
К-сть в упаковці: 0,5 г
19 грн
9 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Акція
Абрикос Ананасний -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1 садж
149 грн
99 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Аґрус безколючковий Колобок -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1 садж
99 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Акція
Груша Дюшес літній -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1 садж
129 грн
99 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
К-сть в упаковці: 3 г
7 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
К-сть в упаковці: 1 садж
149 грн
89 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
К-сть в упаковці: 1 садж
169 грн
129 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
ДРУГИЕ СТАТЬИ

Найближчим часом ми з Вами зв'яжемося!

Передзвонити мені

Введіть свій номер телефону,
і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

Реєстрація на сайті

Реєструючись, Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку своїх персональних даних Докладніше про це

Зареєструватися, використавши соціальні мережі

Вже реєструвалися? Увійти в особистий кабінет тут

Ми відправили Вам лист із підтвердженням реєстрації
Перевірте Вашу пошту

Попередження!

Вхід в особистий кабінет

Увійти як користувач соціальної мережі

У Вас ще немає власного профіля?
Зареєструватися

Забули пароль?

Введіть адресу своєї електронної пошти
і ми надішлемо Вам новий пароль для входу

Пароль висланий на пошту

Повідомити про наявність

На жаль цей продукт розпроданий або його немає в наявності на даний момент.
Залиште свою електронну пошту, ми відразу повідомимо Вас, коли товар з’явиться в продажу.

Какие товары вы ищите?

Перед відправкою даних ознайомтеся з умовами конфіденційності

Товар доданий до Вашого замовлення!

Вы уже купили акционный товар

Ви успішно підписалися

Спасибі, ви вже підписані на нашу розсилку

У кошику немає доданих товарів

Немає доданих товарів в Мій сад

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати товари в "Мій сад"

Товар доданий в "Ваш сад"

Немає доданих статей

Стаття успішно додана!

Ваше повідомлення прийнято!

Термін обробки вхідних звернень 1-2 робочих дня
Чекайте відповідь на зазначену пошту