Червневий танець - в саду безліч справ

садові роботи у червніЗакінчилась швидкоплина весна, настає найвідповідальніший період у році - літо, саме зараз потрібно мобілізувати всі сили по догляду за садом і городом, щоб отримати багатий урожай овочів і фруктів. Природа щедра на сюрпризи - перший місяць літа в цьому році буде клопітким, синоптики обіцяють аномальну погоду: повернення ранкових заморозків, дощі і шквальні вітри. Майбутні катаклізми потрібно зустріти у всеозброєнні. Більш детально про плани на червень: чим зайнятись садівнику і городнику. Роботи і клопотів багато, але почнемо з найсолодшого - з ягід.

Ягідники

Одну ягідку беру, на іншу дивлюсь - ось і настав час збору полуниці, перші червонобокі ягоди миготять на грядках тут і там. Якщо плантація закладена з дружньо плодоносних сортів, урожай доведеться зібрати і переробити саме в червні, адже ароматна полуниця визріває хвилею. Ремонтантні сорти також дають багатий урожай, а самі рослини  потребують негайного догляду - тому що вони витратили стільки сил на визрівання ягід. Догляд за полуницею після віддачі кущами урожаю повинен мати такі заходи: полуниця

  1. Обрізка або скошення старого листя;
  2. Виидалення розсохлих вусиків;
  3. Вивільнення грядок від будякових рослин;
  4. Ретельне розпушування грунту на грядці (обов'язково розбийте верхню кірку, щою забезпечити доступ повітря до коріння)%
  5. Полив;
  6. Внесення добрив;
  7. Обробка кущів від шкідників і хороб.

Іноді виникають питання, як видалити старе листя - багато просто обрзають їх ножицями, а деякі садівники практикують скошення. До скошення неможна приступати зразу після збору ягід, необхідно вичекати, щою кущі встигли оправитись. Зазвичай вистачає 1 тижня. Листя косять обережно, на висоті 8 см від поверхні грунту, стараючись не пошкодити точку росту полуничного куща. Молода зелень з'являється після скошення уже через тиждень.

На червоній і чорній смородині можа помітити осередки борошистої роси - обробляйте кущі смородини препаратом Топаз, обробку необхідно провести за 2 тижні до збору врожаю.

До середини місяця дозріють чорна і червона смородини, ірга і жимолость, починають достигати червона малина і аґрус - потрібно підготувати ємкості для збору ягід, але врожай може зменшитись, адже жимолость і іргу з задоволенням скльовують птахи.

Для захисту від пернатих розбійників можна використовувати сітку, яку натягуюють над рослинами на час дозрівання врожаю.

Обов'язково огляньте кущі на предмет грибкових захворювань, при появі тривожних симптомів, необхідно вжити термінові заходи по ліквідації очередків інфекції.

Землю під кущовими ягідними культурами корисно розпушувати, після збору уроаю вносять добрива і поливають посадки.

Город

овочеві грядкиКрасне літо дає надію на хороший врожай овочів, і не тільки - на грядках буйно заколосились будяки.

Є одна наробна мудрість, яка дає надію на те, що будяки не з'являться на ваших грядках. Для цього потрібно прополоти грядки з овочами 18 червня до полудня. Це цікаво, хтось пробував таке робити власноруч? Надіюсь на відгуки, але хочу дати пораду - видаляти будякову рослинність краще при неповному місяці. 

Прополювати птрібно оперативно і швидко, звільняючи життєвий простір культурним рослинам. Звідси питання - куди дівати виполотий бур'ян.

Застосування будякам можна знайти при влаштуванні теплих грядок; приготуванні добрив для овочевих культур (особливо люблять такі підгодівлі помідори), а можна закласти їх у компостну яму. Необов'язково рити великий котлован - для влаштування ями достатньо вирити у землі заглибину на штик лопати, обкласти стінки міцним листовим матеріалом (плоский шифер) і закласти туди вилолоті будяки, перекладаючи їх тонким шаром садової землі і суперфосфату. В цю купу можна додати відходи з кухні, старі газети. Зверху обов'язково потрібно накрити плівкою, поливаючи раз в тиждень. Цінне добриво допоможе підвищити родючість грунтів на вашій ділянці.

З будяків виходить чудове зелене добриво, для цього складають траву у велику ємність, заливають водою, дають забродити і настоятись. Потім розводять настій водою 1:10 і поливають городні культури.

Якщо немає часу і бажання возитись з будяками, їх необхідно просто спалити, а попіл використати при посадці рослин. 

На грядки продовжують висаджувати розсаду ранніх овочевих культур.

Оглятьне посадки картоплі, перцю, баклажанів  - колорадський жук уже почав свої шкідливі дії. Жуів можна збирати вручну, складаючи їх в пляшки з керосином. Допускається провести обробку посадок хімічними засобами, особливо ефективний препарат "Сонет" ( розводитться в пропорції 1 ампула на 10 літрів).

Відлякати колорадського жука від картоплі і перцю можуть простенькі садові квіти і трави: піжма, хрін, фіалка нічна, календула, часник, цибуля, достатньо посадити їх між кущами картоплі або по периметру грядки.

Вам не вистачило часу займатись утилізацією будяків і ви їх просто спалили? Чудово, значить ви маєте попіл, який допоможе захистити картопляні грядки від колорадського жука - посипте попелом кущі картоплі і землю між ними, така операція відлякає любителя картопляної гички надовго.

В плановому режимі проводять полив овочевих культур, розпушування грунту і підгортання кущів.

Заплановану підодівлю овочів можна проводити тільки при теплій погоді, якщо існує загроза заморозків, цю процедуру відкладають. Слідкуйте за погодою, прои зниженні температури потрібно захистити посадки від холоду -

Як розкладати димові шашки і вберегти сад від повторних заморозків ми уже розповідали.

В саду

у садуВ червні спостерігається опади зав'язі на плодових деревах, які не розрахували свої сили, зав'язавши забагато плодів. Зав'язь, яка упала, своєчасно видаляйте з пристовбурових кругів і прилеглої садової території. Якщо опадає дуже багато зав'язей, потрібно допомогти деревам, вирізавши слабкі або уражені плоди секатором. Не рекомендується залишати на гілках більше 1-2 плодів. Зупинити масове опадіння плодів допоможе обризкування крон дерев мочовиною, розведеною в співвідношенні 2 ст. л. на 10л води. 

В червні на яблуні нападає багато шкідників: моль, плодожерки, листовірки, а також дерева уражаються борошнистою росою і паршою.

Пилильщика можна знищити тільки в червні, своєчасна обробка дозволить позбавити сад від цього шкідника. Якщо пропустити цей термін, пилильщик поселиться в серцевині солодких яблук, звідкки його неможливо дістати і вигнати. Для обробки від пилильщика і плодожерки можна використати препарат Фуфанон, Фітоверм, Лепідоцид. 

Обробка від парші проводилась в квітні, коли дерева цвіли. Якщо позбавитись від хвороби не вдалося, проводять повторну обробку дерев, використовуючи препарати Скор, Алатар, Хорус. Така обробка допоможе справитись з моноліозом і борошнистою росою.

В робочому порядку окопують дерева, видаляють будяки із пристовбурових кругів, вносять добрива. В період дозрівання плодів, дерева удобряють калійно-фосфорними речовинами, можна підгодувати мікроелементами і настоєм зеленої трави.

Квітник

квітникВ квітнику в червні також багато роботи, особливо з ножицями і секатором. Ні. ми не будемо збирати букети, просто необхідно привести в порядок відцвівші культури. Необхідно вирізати відцвівші кисті бузку, видалити квітконси з піонів, ірисів, тюльпанів та інших весняних квіткових кільтур, які завершили своє цвітіння. 

На місці вдцвівших цибулинних можна виставиит вазони з яскравили літниками. Переносні ящики і вази на ножках зручно мобільно переміщувати по триторії саду, створюючи неповторні кольорові композиції.

Розсаду літників ще можна висаджувати на грядки. 

 

Квіткові культури важливо вчасно підгодувати, тоді чарівні квіти будуть тішити аж до осені. Для підгодівлі квітів пізнього терміну цвітіння використовують комплексні добрива, для ранньо-квіткових застосовують фосфорно-калійні речовини. 

Плетисті рослини прив'язують до опори, пильнуючи щоб вітер не поламавстебла. 

Огляньте розарій – ніжні листочки притягують жука бронзовика. Шкідника можна видалити вручні, поміщаючи в пляшку з керосином. 

Газон

Відрісший газон пора косити, до початку червня зелена трава знано відростає. Полив проводиться в плановому режимі, можна підгодовувати спеціальними добривами. Якщо зимою трава місцями вимерзла, а підлатати зелений килим не вистачило часу - засійте пусті ділянки насінням газонних трав.

 (Голосів: 999, Рейтинг: 4.6)

2017-06-02
Коментарі

Спасибі за коментар!

Рекомендовані товари
Топ продажів
Полуниця ремонтантна Монтерей -Goods from the article
К-сть в упаковці: 5 садж
149 грн
99 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Акція
Порічки червоні Ровада -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2 садж
99 грн
69 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Акція
Смородина чорна Титанія -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2 садж
99 грн
59 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
ДРУГИЕ СТАТЬИ

Найближчим часом ми з Вами зв'яжемося!

Передзвонити мені

Введіть свій номер телефону,
і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом

Реєстрація на сайті

Реєструючись, Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку своїх персональних даних Докладніше про це

Зареєструватися, використавши соціальні мережі

Вже реєструвалися? Увійти в особистий кабінет тут

Ми відправили Вам лист із підтвердженням реєстрації
Перевірте Вашу пошту

Попередження!

Вхід в особистий кабінет

Увійти як користувач соціальної мережі

У Вас ще немає власного профіля?
Зареєструватися

Забули пароль?

Введіть адресу своєї електронної пошти
і ми надішлемо Вам новий пароль для входу

Пароль висланий на пошту

Повідомити про наявність

На жаль цей продукт розпроданий або його немає в наявності на даний момент.
Залиште свою електронну пошту, ми відразу повідомимо Вас, коли товар з’явиться в продажу.

Какие товары вы ищите?

Перед відправкою даних ознайомтеся з умовами конфіденційності

Товар доданий до Вашого замовлення!

Вы уже купили акционный товар

Ви успішно підписалися

Спасибі, ви вже підписані на нашу розсилку

У кошику немає доданих товарів

Немає доданих товарів в Мій сад

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати товари в "Мій сад"

Товар доданий в "Ваш сад"

Немає доданих статей

Стаття успішно додана!

Ваше повідомлення прийнято!

Термін обробки вхідних звернень 1-2 робочих дня
Чекайте відповідь на зазначену пошту