Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як укоренити троянду із букета

Не знаю, як вам, а мені завжди шкода зрізані троянди, адже їм відпущене зовсім недовге життя. Зів'януть пелюстки і пишна королева квітів відправиться у відро для сміття. Але якщо колір, аромат і форма бутонів запали вам в душу, то троянди з букета можна укоренити та пересадити в сад. Розкішно квітучий кущ з живця отримати зовсім просто, а що для цього потрібно зробити, розповім у цій статті.

Як виростити троянду з живців від букета і отримати розкішний квітучий кущ

Маленька ложечка дьогтю

На жаль, не всі зрізані троянди можна успішно укоренити. Імпортна зрізка для кращого збереження при транспортуванні піддається обробці, що негативно впливає на укорінення живців. Деякі виробники навмисно виламують бруньки на стеблах зрізаних квітів, щоб стримати поширення сорту.

Букет троянд, отриманих в подарунок, чи не достоїть до живцювання у вазі свій термін - використовувати для вкорінення можна тільки свіжі квіти.

Але якщо квіти вітчизняні, а ще краще - місцеві, з ринку, адаптовані до кліматичних умов регіону, отримати нові рослини з букета дуже навіть можливо.

Способи вкорінення

Укоріняти живці троянд з букета можна різними способами. Найбільш поширені:

  1. У воді
  2. У ґрунті
  3. У картопляних бульбах
  4. У газеті

Всі живці при будь-якому способі вкорінення нарізаються однаково. Верхня частина квітки видаляється, нижній зріз роблять під брунькою навскіс, листя видаляється. Верхній зріз можна зробити над брунькою (відстань не більше 1 см), він може бути косим або прямим. Всього бруньок на стеблі має бути не менше 2 і не більше 4.

Як виростити троянду з живців від букета

Попередньо заготовлені живці занурюють в біопрепарати для кращого вкорінення. Можна використовувати Епін, Корневин, Гетероауксин.

Підготовлені живці троянд пов'язують в пучки по кілька штук і ставлять в банки або склянки з водою так, щоб вода покривала тільки нижню бруньку. Слідкуйте, щоб вода не випаровувалася.

Укорінення може тривати кілька тижнів, весь цей час живці тримають у світлому, але не сонячному місці. У спекотну погоду повітря навколо них зволожують.

Спочатку з'являється знизу стебел калус, це такі білі роздуті точки, згодом з них відросте коріння. Після появи коренів живці висаджують в індивідуальну тару в легкий ґрунт.

Увага! Висаджуйте рослини в ґрунт при відростанні коренів на 1-1,5 см, інакше довге коріння заплутається і зламається при посадці.

Можна відразу висаджувати підготовлені живці в ґрунт, але для проростання необхідно забезпечити тепличні умови для рослин.

Ґрунт для посадки повинен бути поживним і пухким. Найкращий склад: листова і дернова земля, пісок, вермикуліт, торф у співвідношенні 1:1:1:0,5:1.

Рослини висаджують в ґрунт, накривають банками або влаштовують тепличку в старому акваріумі. Укорінення проводять на світлі.

Як виростити троянду з живців від букета 2

Модний спосіб - укорінення букетних троянд в картопляній бульбі. Спочатку знезаражують саму бульбу, для цієї мети використовують розчин марганцівки, препарат Стробі або інші фунгіциди. У бульбі роблять неглибокий отвір, куди вставляють нижню частину живця троянди. Можна закрити отвір зверху розплавленим воском. Підготуйте місткий горщик або ящик, куди можна поставити картоплини з увіткненими в них живцями. Проміжки засипають легким ґрунтом, вермикулітом або піском. Щодня проводять зволоження ґрунту за потребою.

Найпростіший спосіб вкорінення троянд з букета - у вологій газеті. Такий метод підійде тим, хто з певних причин не зможе доглядати за посадками.

Підготовлені живці з видаленим листям загортають в кілька вологих газет, потім укладають в поліетиленовий пакет. Зберігають пакет в холодильнику при температурі від 3 до 5 С. Після появи коренів рослини висаджують в землю.

Вам подарували розкішний букет троянд? Спробуйте виростити з нього нові унікальні сорти самостійно!

Опубліковано: 11 сер 2020
Переглядів: 5186
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.