Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як і коли проводити підживлення розсади

Розсада – маленькі рослини, на які садівники покладають великі надії, адже від їх розвитку багато в чому залежить кількість врожаю. Щоб розсада радувала око, її потрібно не тільки поливати, але й підгодовувати.

Правила підживлень наступні:

 1. Вибирайте правильне «харчування», що підходить конкретно для ваших культур.
 2. Періодичність підживлень – один раз на декаду. Невкорінену розсаду не удобрюють. Підживлення йдуть на благо тільки в період росту культур.
 3. Підживлюють рослини вранці або ввечері, але не в спекотний полудень. Стежте, щоб суміш не потрапляла на зелень і стеблинки – це може спровокувати їх опік.
 4. Перед підгодівлею добре пролийте ґрунт – це допоможе більш рівномірному розподілу препаратів і вбереже корінці від опіків.
 5. Якщо вид рослини дозволяє, то намагайтеся чергувати мінеральні підгодівлі з органікою.
 6. Краще використовувати готові варіанти, оскільки відміряти дозу самостійно буває складно.
 7. Починати підгодівлі потрібно тільки після того, як на сіянці сформується перша пара справжніх листків.

Які добрива вибрати?

Какие удобрения выбратьТепер поговоримо про те, які речовини повинні бути в підгодівлі.

Основа поживних розчинів для розсади – це фосфор, калій і азот. Молоденьким сіянцям «сподобаються» азотні добрива. Якщо ваші рослини добре виглядають, вибирайте універсальні засоби. Нестача якого елемента відразу ж позначається на зовнішньому вигляді розсади.

Нестача азоту уповільнює ріст рослин, листя дрібнішає і блідне, стебла стають тонкими і погано гілкуються. Для заповнення нестачі застосовують солі азотної кислоти, а також амоній.

Нестача фосфору також позначається на рості розсади. У листочків жовтіють краї і вони опадають. Самі культури слабшають, знижується їх холодостійкість та опірність захворюванням. Фосфор можна поповнити за допомогою суперфосфату і фосфорної кислоти.

Дефіцит калію підвищує ризик захворювання рослин грибком. Розсада також повільніше росте. Краї і верхівки зелені стають бурими і засихають. Підгодовуйте своїх зелених вихованців фосфорно- і азотнокислим калієм.

Нестача кальцію позначається на швидкості розвитку кореневої системи, рості самих культур. Молоді листочки і верхівки стебел відмирають. Листя спочатку світлішають, а потім на них з'являються блідо-жовті плями. Краї зелені починають закручуватися вниз, після чого опадають.

Дефіцит магнію проявляється плямистістю (мармуровістю) листя. Спочатку воно світлішає між прожилками, потім жовтіє, скручується і відпадає. Сповільнюється ріст і загальний розвиток розсади.

Якщо культурам не вистачає бору, то зупиняється ріст пагонів, коренів, точка росту відмирає. Молоденька зелень темніє, а краї підгинаються вниз, гілочки і стебло моментально ламаються.

Підживлення розсади перців і помідорів

Розглянемо варіанти підживлень найпоширенішої розсади на наших підвіконнях – розсади перцю і помідорів.

Подкормка рассады перцев и помидоровТоматам мало живильного ґрунту – під час росту вони споживають багато корисних речовин.

 1. Першу підгодівлю вносьте тільки після появи перших справжніх листочків у сіянців. Використовуйте готові комплексні добрива з переважанням азоту. Можна приготувати поживну суміш власноруч, розчинивши у літрі води 4 г суперфосфату, 1,5 г калійної солі і 0,5 г сечовини.
 2. Друга підгодівля потрібна через кілька тижнів після розпікірування. В цей раз вам знадобиться розчин сечовини (1 ст. л. на відро води).
 3. Останнє підживлення помідорам потрібне за 10 днів до пересадки на постійне місце. Зараз вам знадобляться добрива з азотом, калієм і фосфором.

Розсада перцю також потребує підгодівель, але дещо інших.

Перша підгодівля повинна бути кореневою і містити азот та калій. Її можна приготувати і самостійно, розчинивши в 2 літрах води:

 • 1 г сечовини;
 • 8 г суперфосфату;
 • 3 г сірчанокислого калію.

Перед поливом землю під перцями можна присипати золою. При наступних підгодівлях ці дози подвоюють, а самі добрива вносять раз на 10-15 днів.

Рассада

Тепер ви знаєте, коли потрібно вносити добрива, які саме необхідні підгодівлі розсаді і зможете визначити ознаки нестачі того чи іншого елементу. Підгодовуйте культури правильно, і ваша розсада буде здоровою та сильною!

Опубліковано: 04 бер 2018
Переглядів: 20417
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.