Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як зберігати насіння гладіолусів

Що стосується гладіолусів, то тут стоїть завдання зберегти не насіння, а цибулини, які викопують восени та використовують для посадки на майбутній рік. Викопують їх як мінімум через місяць після відцвітання, у вересні-на початку жовтня – в землі повинна сформуватися нова цибулина.

У викопаних цибулин обрізають стебла до 15-20 см, обтрушують землю, розкладають за сортами та прибирають на просушування, спочатку при 28-30 °С, потім при кімнатній температурі. Сушать мінімум місяць, потім очищують цибулини від корінців, стебел і лусочок, відокремлюють діток, обробляють марганцівкою й інсектицидами. Якість посадкового матеріалу перевіряється відразу, цибулини з ушкодженнями вибраковуються. У особливо цінних сортів можна вирізати пошкоджене місце й обробити його «зеленкою».

Підготовлені цибулини розкладають по паперових кульках або поліпропіленових сіточках, складають у вентильовані коробки та прибирають у сухе темне місце з температурою 4-10 °С. Це може бути комора, нижня полиця холодильника або прохолодне підвіконня у квартирі. Щомісяця цибулини перевіряють і відбраковують.

Опубліковано: 19 лют 2019
Переглядів: 1268
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.