Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Хвороби та шкідники абрикоса: як розпізнати й боротися з ними

Абрикоси – смачні сонячні фрукти, які народжуються в саду не щорічно, тому що на врожайність впливає занадто багато причин. Кісточкові культури особливо страждають від хвороб і шкідників, якщо дерево заражене – врожаю не чекай. У цій статті розглянемо докладно хвороби абрикоса і заходи лікування інфекційних уражень, а також дізнаємося, як позбутися непрошених «гостей» на абрикосових деревах. Навчитися розпізнавати ознаки захворювань не так вже й складно, щоб вчасно їх побачити, час від часу в саду бажано проводити огляди дерев. Ця стаття допоможе розібратися в тому, чим хворіє абрикос і хто шкодить у саду. 

Шкідники абрикосів 

Абрикосові дерева досить часто страждають від нашестя садових шкідників, серед яких є звичайна попелиця.


Вона не тільки послаблює абрикосове дерево, висмоктуючи соки з листя – цей шкідник відкриває ворота грибковим інфекціям. Після попелиці на гілках і листі поселяється грибок, з яким важко боротися. Виявити шкідника легко – ця комаха утворює величезні колонії, розміщуючись на зворотному боці листя. Зазвичай поруч з колонією шкідників можна помітити садових мурах, які харчуються солодкими виділеннями попелиці. Заходи боротьби: знищення садових мурашок, обробка дерев інсектицидами. 

Увага! Якщо на деревах вже зав'язалися великі плоди, боротися з попелицею рекомендується народними засобами за допомогою настою часнику, перцю, гірчиці. 

Фруктова смугаста моль – непримітний метелик сіро-сталевого забарвлення. Ця комаха у стадії гусені завдає колосальної шкоди абрикосам, обгризає бруньки й молоді пагони. При виявленні шкідників на деревах необхідно негайно вжити дієвих заходів. Крону абрикосів обробляють препаратами Метафор або Хлорофос, а пошкоджені міллю пагони вирізають і спалюють на вогнищі. Ранову поверхню великих гілок обробляють ранозагоювальними препаратами. 

Ви помітили на гілках абрикосових дерев дивне листя, скручене в трубочку? Це вказує на присутність в саду такого шкідника, як листокрутка. Невеликі комахи ховаються всередині згорнутих листків, тому виявити їх наявність нескладно. Обробляти абрикоси можна тільки при відсутності плодів, для чого готують розчин хлорофосу підвищеної концентрації. 

Шкодять посадкам абрикосів і плодожерки, які виглядають як невеликі метелики. Небезпека зараження саду плодожеркою полягає в тому, що комаха може відкладати величезну кількість яєць, використовуючи для цього плоди, які щойно зав'язалися. Плодожерка пошкоджує не тільки зав'язі, але й молоді пагони. Якщо не вжити заходів щодо знищення шкідника, на наступний рік в саду ним будуть заселені всі дерева, а з урожаєм можна буде відразу попрощатися. Для боротьби рекомендується використовувати ловчі пояси. 


Елегантні жуки довгоносики з панциром синього або зеленого відтінку ушкоджують всі частини рослини, особливо дістається ніжним бутонам і плодам, але шкідник не гидує і молодим листям. Нашестя довгоносиків на садові дерева – це справжня біда, адже шкідники за короткий термін здатні знищити велику частину дерева. Заходи боротьби: обприскування системними інсектицидами. 

Павутинний кліщ заселяє листя, прикріплюється до його нижньої частини. В лічені дні популяція розростається до величезних розмірів, а мікроскопічні шкідники методично висмоктують соки з листових пластин. Якщо зелень вкрита дрібним павутинням, значить, кліщі попрацювали на славу – приступати до боротьби з ними необхідно якомога швидше. Заходи боротьби: обприскування препаратами від кліща. Добре допомагають Фітоверм, Кліщовит, Актеллік, Олеокупріт та інші препарати системної дії. Павутинні кліщі особливо шкодять абрикосам в сильну спеку. 

Сливовий пильщик – попри невеликі розміри, може пошкоджувати понад 5 плодів. Якщо не знищити популяцію шкідників, абрикосові дерева залишаться без врожаю. Для обробки підходить будь-який засіб від шкідників саду. 

Чим обробляти абрикос від хвороб 

Крім навали шкідників, абрикосовому саду загрожують інфекційні захворювання, особливо при недотриманні правил догляду за деревами. На розвиток захворювань дуже впливає неправильна агротехніка. Одна з головних помилок – посадка саджанців на ділянках з підвищеною вологістю. В таких умовах на деревах швидко поширюються грибкові інфекції, які важко лікувати. 


Яких умов рекомендується дотримуватися при догляді за абрикосами: 

 1. Побілка стовбура – навесні або восени дуже важливо білити абрикосові дерева водним розчином вапна з додаванням мідного купоросу. 
 2. Обробка абрикоса від шкідників і хвороб проводиться 3-4 рази на сезон. Для обприскування крони використовують: Скор, Топаз, Абіга-Пік, бордоську рідину, мідний і залізний купорос. 
 3. Проведення своєчасної обрізки зламаних і хворих гілок, формування крони для забезпечення гарної вентиляції та кращої освітленості. 
 4. Регулярний полив – дерево не повинно відчувати дефіцит вологи. 
 5. Проведення розпушування пристовбурного кола для кращої аерації коренів. 
 6. Своєчасне прополювання бур'янів, в яких можуть знайти притулок шкідники абрикоса.
 7. Восени рекомендується збирати з-під дерев падалицю і спалювати опале листя – це запобігає поширенню небезпечних захворювань. 

Боротися проти хвороб та шкідників абрикосів варто своєчасно та грамотно, але й про загальний догляд забувати не слід, адже тільки здорові й доглянуті дерева мають сильний імунітет. Але якщо вже на абрикосових деревах помічені інфекційні ураження, боротьбу з хворобами необхідно почати негайно. 

Цитоспороз кісточкових – дуже небезпечне захворювання, при якому грибок руйнує деревину. На корі уражених культур помітні численні чорні горбки, а під корою стовбур всихає (колір деревини змінюється на буро-бордовий). Заходи профілактики: щовесняне обприскування саду 1% розчином бордоської рідини.

Бактеріальний рак – по-іншому називається опіком кісточкових. Якщо восени рослини не оброблені 3% бордоською рідиною, а стовбури були побілені під зиму, весняне сонце обпече кору, і відкриє ворота для інфікування. На місці опіку виникає глибока рана з камеддю. Камедь для абрикоса – це не жарти, а серйозне захворювання. Уражене дерево лікують наступними засобами: 

 1. Інфіковані частини дерева видаляють до чистої деревини. 
 2. Обрізані частини спалюють. 
 3. Зрізи обробляють розчином залізного купоросу (1%) і замазують садовим варом або іншими аналогічними засобами. 

Моніліальний опік – збудник цієї інфекції потрапляє на абрикосові дерева в момент цвітіння, зав'язі та плоди муміфікуються і масово опадають. На поверхні плодів, що дозрівають, з'являються характерні плями. Опалі плоди прибирають і спалюють, крону обробляють бордоською рідиною (1%). 

Дірчаста плямистість – грибкова інфекція, що вражає листя і плоди абрикосового дерева. На них спочатку з'являються бурі плями, а потім на листі утворюються численні округлі дірочки. При сильному ураженні на гілках дерева формуються виразки, з яких витікає камедь. Заходи боротьби: обробка фунгіцидами. Добре допомагають Абіга-Пік, Скор, Хорус. 

Тільки своєчасний догляд за садом допоможе уникнути інфекцій, що вражають абрикосові дерева!

Опубліковано: 25 сер 2021
Переглядів: 2846
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Колоновидні дерева
  • Новинки 2022
  • Плодові дерева
  • Суперпропозиції!
  Акція
  Новинки
  Комплект Урожайна парочка з 2 саджанців зображення 1
  0 відгуків
  Комплект Урожайна парочка з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  389 грн 608 грн
  Купити
  Акція
  Персик-абрикос Медовий місяць зображення 2
  0 відгуків
  Персик-абрикос Медовий місяць
  К-сть в упаковці: 1 садж
  209 грн 319 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Абрикос Ювілейний зображення 3
  0 відгуків
  Абрикос Ювілейний
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Абрикос Фаворит зображення 4
  0 відгуків
  Абрикос Фаворит
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Абрикос Чорний Принц зображення 5
  1 відгук
  Абрикос Чорний Принц
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Абрикос Снігурок зображення 6
  0 відгуків
  Абрикос Снігурок
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Абрикос Спрінг Блаш зображення 7
  0 відгуків
  Абрикос Спрінг Блаш
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Абрикос Тріумф північний зображення 8
  0 відгуків
  Абрикос Тріумф північний
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Абрикос Царський зображення 9
  0 відгуків
  Абрикос Царський
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Абрикос Шедевр зображення 10
  2 відгуки
  Абрикос Шедевр
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Абрикос Чемпіон Сходу зображення 11
  0 відгуків
  Абрикос Чемпіон Сходу
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Абрикос Чорний оксамит зображення 12
  0 відгуків
  Абрикос Чорний оксамит
  К-сть в упаковці: 1 садж
  189 грн 289 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.