Прийом замовлень
0 (800) 60-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 60-32-42
0

Дачний сезон 2021 - ідеальна підготовка. Садимо насіння на розсаду

Щоб новий дачний сезон не застав вас зненацька, потрібно готуватися, починаючи з січня. Запорукою успіху будуть купівля насіння, посів розсади, догляд за саджанцями до висадки у відкритий ѓрунт. І якщо ви думаєте, що встигнете за місяць - помиляєтеся. Хіба що ви хочете заповнити ділянку тільки однолітниками, овочами і зеленню. Майже всі багаторічні рослини вимагають стратифікації насіння, а це займає в середньому 3 місяці.

Для правильної підготовки до дачного сезону вам знадобляться:

 • якісне насіння;
 • Садовий інвентар;
 • живильний почвоѓрунт;
 • вміння планувати посадки;
 • акуратність, терпіння і гарний настрій.

Рекомендуємо заздалегідь визначитися з рослинами, які ви хочете висадити на ділянці, скласти графік посіву насіння і розпланувати територію під посадку. Це дозволить створити гармонійну композицію і розмістити рослини там, де вони будуть відчувати себе максимально комфортно. Для цього слід визначити підвітряні і сонячні ділянки, особливості ґрунту (родючість, кислотність), місця залягання ѓрунтових і талих вод, місткість теплиці, а також відвести місце рослинам у горщиках - для прикраси веранди, альтанки та інших місць відпочинку.

Визначаємо терміни посіву насіння на розсаду

Для цього потрібно враховувати:

 • Термін проростання насіння. Наприклад, у томатів це 5-7 діб, у болгарського перцю - 12-14 діб, у баклажанів 9-10 діб, у кочанної капусти 6-8 діб. А ось у лаванди - цілих 3 місяці, як і у більшості багаторічних квітів, дерев і чагарників.
 • Вік розсади перед висадкою у відкритий ѓрунт - екстраважний параметр. Переростити нітрохи не краще, ніж недорастити. Перерощенна розсада насилу адаптується до відкритого повітрю і продовжує вести себе, як теплична. Недорощенна має слабку життєстійкість, низьку опірність хворобам і перепадам температур. Так що висадити потрібно точно в строк (вказано на упаковці з насінням).
 • Вимоги рослин до вологості, сонця і кислотності ѓрунту.
 • Тривалість вегетаційного періоду - від перших сходів до моменту збирання врожаю.

Висіваємо насіння на розсаду

Приготуйте розсадні контейнери і поліетиленову плівку (для покриття). Візьміть легкий живильний ґрунт, збагачений піском (в пухкому ѓрунті насіння проростає швидше). Замочіть насіння у стимуляторі зростання, просушіть, закладіть у ѓрунт на рекомендовану виробником глибину. Якщо насіння дуже дрібне, змішайте його з піском - це дозволить більш рівномірно розподілити його по поверхні субстрату. Прикріпіть до кожного контейнера бирку з назвою рослини і датою посадки - так ви не посадите на ділянці гортензії разом з кабачками.

Зволоження ѓрунту підтримуйте обприскуванням. Якщо на упаковці написано, що насіння потребує стратифікації (обробка холодом), обов'язково зробіть це. Інакше насіння просто не зійде або ж даси нежиттєздатні саджанці, які загинуть протягом першого місяця.

Доглядаємо за саджанцями

Коли насіння проклюнеться зеленими паростками, зніміть плівку і перемістіть контейнери у тепле світле місце (якщо це не суперечить іншим умовам утримання сорту - деякі саджанці повинні пройти процедуру загартовування). Після появи 2-3 справжніх листків проведіть пікіровку. Якщо є можливість - в торф'яні горщики. Для дрібних сукулентних рослин зручно використовувати половинки яєчної шкаралупи - на ділянку висаджують прямо в шкарлупках, які довгий час служать добривом і харчуванням.

Поливайте розсаду помірно - занадто інтенсивний полив призведе до загнивання корінців. Якщо паростки викривляються або витягуються, даючи тонкі слабкі стебла, значить їм не вистачає світла - організуйте штучне підсвічування.

Висаджуємо на ділянку

Важливо пам'ятати, що первоцвіти, редис, буряк, морква, пастернак відносяться до холодостійких культур. Їх можна висаджувати на ділянку через 1-2 тижні після весняного танення снігу. Томати, баклажани, болгарський перець, капуста, кабачки, патисони, цукіні, гарбуз, салат, селера - теплолюбні рослини. Їх висаджують у ѓрунт тільки після впевненого прогрівання ѓрунту.

Ѓрунт на дачній ділянці повиннен бути добре удобреним (гноєм, компостом, перегноєм). Компост, до речі, готуємо з осені - не забудьте. Спушіть ѓрунт, сформуйте грядки. Висаджуйте розсаду акуратно, щоб не пошкодити коріння і стебла. Дотримуйтесь відстані між рослинами, виходячи з їх розмірів.

Якщо ви все зробите правильно і посадите рослини в потрібний термін, вони не доставлять вам зайвих клопотів - будуть рости сильними, здоровими, радувати око і давати багаті щедрі врожаї.

Готуємо інструменти та супутні матеріали

 • Підготуйте газонокосарку - вона знадобиться для догляду за галявиною.
 • Обов'язково придбайте мінеральні або органічні добрива для всіх видів рослин на вашій ділянці - у нас величезний вибір: для овочів, плодових дерев, квітучих рослин, хвойних і листяних порід.
 • Перевірте водопровід, водозливи і водостоки - до моменту посадки на ділянці не повинно бути заболочених місць.
 • Проведіть інвентаризацію садових інструментів - сокири, пилки, вила, лопати, сапи й ін. Все це знадобиться для організації гарного доглянутого саду. Бажаємо вдалого дачного сезону!
Опубліковано: 30 лис 2020
Переглядів: 1023
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.