Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Чек-лист по роботі в саду й на городі в жовтні

Жовтень місяць неоднозначний. Здавалося б, самий розпал осені — більша частина врожаю прибрана і навіть відправлена ​​на зберігання. Город і сад майже спорожніли — позаду залишилися поливи, прополювання та обробки. Чи не час відпочити? Насправді турбот іще задосить і розслаблятися рано. Велика частина майбутніх клопотів пов'язана з підготовкою ділянки до тривалого періоду спокою. 

Роботи в саду в жовтні 

Деякі дачники залишають рослинні залишки на ділянці, щоб вони перепрівали на добриво — шкоди від них буває більше ніж запланованої користі. Падалиця з дерев, зламані гілки, шматки кори, бур'яни та суха трава — не варто залишати все це на ділянці. Це «корисне», як декому здається, сміття нерідко буває заражене яйцями й личинками шкідників, спорами грибків і бактеріями. Неприбрані рослинні залишки можуть стати відмінним притулком для комах, гусениць і слимаків. Гризуни тепер без зусиль знайдуть чим поласувати в вашому саду. 


Проводимо осінню обробку саду. З поверхні землі все ретельно прибираємо: згрібаємо граблями та спалюємо, вивозимо за межі ділянки або закладаємо, наприклад, до компостної ями. Навколо плодових дерев ґрунт розпушуємо вилами або лопатою приблизно на 20 см завглибшки. У пристовбурні кола закладаємо фосфорно-калійні добрива.Трохи пізніше їх поверхню бажано замульчувати торфом, тирсою або компостом. 

Зі стовбурів рекомендується прибрати змертвілу кору і нанести на них побілку. Для дорослих культур використовують вапно або спеціальну фарбу, для молодих краще взяти крейду. У цей час можна викопати та підготувати ями для запланованої на майбутній сезон посадки саджанців.

Справи городні 

На городі в жовтні роботи не менше, аніж в саду. Також звільняємо землю від бур'янів, бадилля, сухої трави й листя. Починаємо підготовку гряд до запланованого підзимового посіву, який проводиться пізніше, по мерзлому ґрунту. Вільні грядки бажано перекопати. Культури, що залишаються зимувати, — зазвичай це пряні трави, багаторічна цибуля та інші види — рекомендується замульчувати, так вони будуть надійно захищені від холоднечі.


Важливо не залишати просто неба поливні системи, шланги, робочий інвентар. Все, що можна прибрати, очищається і забирається. Також готуються до зимівлі парники й теплиці — збирається урожай, що залишився, сухе бадилля, абсолютно всі рослинні залишки. Саму конструкцію бажано промити, дезінфікувати й ретельно пролити ґрунт водою зі спеціальним засобом («Фітоспорін» або «Триходерма»). 

Вологозарядний полив 

Протягом активного вегетативного періоду культури росли, родили та посилено витрачали вологу. Перед початком зими брак рідини потрібно відшкодувати. Коли більша частина листя з дерев опаде, можна починати спеціальний вологозарядний полив. Він необхідний не тільки для поповнення рідини — волога земля краще захищає коріння від суворої зимової холоднечі й оберігає його від обмороження. 


Випаровування вологи взимку триває, хоч і повільніше, ніж в період спеки. Тому рослини, які недостатньо наситилися вологою, при негативних температурах можуть почати всихати. Дуже важливо ретельно зволожити кущі та дерева саме до настання морозів. Іноді в сиру і дощову осінь від додаткового поливу відмовляються. Але якщо літо було надзвичайно посушливим, то й осінніх злив для безнапасної зимівлі може виявитися недостатньо. 

Осіння обрізка дерев 

Обрізка є одним з найважливіших заходів при догляді за садовими деревами восени. Важливо виконувати всі дії грамотно й у відведений для цього час. Необхідно уважно оглянути дерева та чагарники, обережно видалити всі пошкоджені, підсохлі, зламані гілки. 


Також вирізати криві, перехресні, слабкі пагони та ті, що просто жирують. Санітарна обрізка забезпечує проріджування і просвітлення крони, правильний розвиток молодих пагонів. Осіння обрізка — це важлива процедура для формування крони, і більшість агрономів вважають її необхідною. 

Майже для всіх культур формувальну обрізку корисно проводити саме наприкінці сезону, восени. В цьому випадку до настання весни вони відпочинуть і перехворіють. Захід допомагає деревам легше пережити зиму, через те, що знижується кількість можливих обморожень. 

Поліпшення ґрунту 

Багато садівників сумніваються, чи так вже потрібне осіннє підживлення рослин. Чи не будуть цінні речовини вимиватися під час танення снігу навесні? 

 1. При дотриманні термінів внесення частина мінеральних речовин засвоюється рослинами іще восени, а решту принесуть до коріння талі води.
 2. Більшість сучасних мінеральних складів для осіннього підживлення спеціально розроблена таким чином, щоб затримуватися в ґрунті. 

Восени процеси життєдіяльності рослин уповільнюються, і багато необхідних елементів стають для них недоступними — вони не можуть засвоїти їх з ґрунту. Тому осіннє внесення добрив є досить ефектним способом підвищення зимостійкості культур. 

Під час перекопування в землю вносять не тільки мінеральні, але й органічні добрива на глибину близько 30 см. Для рослин, що зимують, це буде відмінною підмогою, щоб безболісно перенести зимову холоднечу. Для порожніх грядок — це запас на новий сезон. За зиму поживні речовини рівномірно розподіляться в землі, і навесні будуть повністю готові до роботи.

Опубліковано: 01 жов 2021
Переглядів: 1165
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Олена
16 жов 2021

Дякую! Статті дають потрібні поради.

ДСергей
22 жов 2021

Здравствуйте.


Спасибо за покупку в нашей компании.

Наша команда с искренней любовью относиться к своей работе. Для нас очень важно, чтобы Вы наслаждались красотой и уютом каждый день. 

Будем рады видеть Вас в числе наших постоянных покупателей.

Вероника Закорко
10 жов 2021

Дякую,що нагадали за необхідне. Багатьом,звичайно,обрізати дерева зручніше восени,ніж у лютому,коли бувають сильні морози

ДГалина
22 жов 2021

Раді ділитися з Вами корисною інформацією!

Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Добрива і засоби захисту
  • Супутні товари
  • Топ продажів
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для квітучих зображення 1
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для квітучих
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх універсальне зображення 2
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх універсальне
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для декоративно-листяних зображення 3
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для декоративно-листяних
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для орхідей зображення 4
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для орхідей
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для пальм зображення 5
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для пальм
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для петуній зображення 6
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для петуній
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для плодово-декоративних зображення 7
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для плодово-декоративних
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для фіалок зображення 8
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для фіалок
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист (кристал) для фіалок зображення 9
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист (кристал) для фіалок
  К-сть в упаковці: 300 г
  72 грн 90 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист (кристал) Універсальне для кімнатних зображення 10
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист (кристал) Універсальне для кімнатних
  К-сть в упаковці: 300 г
  72 грн 90 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Дачник для квітів зображення 11
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Дачник для квітів
  К-сть в упаковці: 500 мл
  28 грн 34 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для бромелієвих зображення 12
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для бромелієвих
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.