Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Яскраві фарби весни: вигонка цибулинних квітів будинку на підвіконні

Взимку люди втомлюються від монохромності, тому живі квіти посеред холоду та сріблястого снігу завжди гріють душу. Любителі вже давно практикують вигонку цибулинних рослин у горщиках та вирощують до певного терміну букет запашних гіацинтів, тюльпанів або крокусів. Головна перевага – при дотриманні певних правил тюльпани в горщику обов'язково заблищать красою, при цьому розрахувати термін цвітіння дуже легко, що зручно. А ось що це за правила, докладно розберемо для кожної культури окремо.

Вигонка цибулинних взимку: особливості та правила

Вигонка — це особливий агротехнічний захід для отримання квітів у цибулинних рослин у невідповідний час. У той час, коли цибулини тюльпанів чи гіацинтів у саду сплять взимку під товщею снігової ковдри, нарциси в будинку у горщиках вже формують бутони.

Вигонку можна проводити у воді або в землі, кожен вибирає для себе відповідний спосіб, але є загальні вимоги для цибулинних первоцвітів:

 1. Температурний режим.
 2. Розміри посадкових місткостей.
 3. Відсутність прямого освітлення під час проведення вигонки.

Гіацинт у домашніх умовах: вигонка за правилами

Для вигонки цибулину гіацинту необхідно вибирати особливо ретельно, вона не повинна мати на поверхні тріщин, ран та інших ушкоджень. Також цибулина не має бути порожньою, легкою.

Термін вигонки гіацинтів у домашніх умовах становить приблизно 3 місяці, тому квіти часто дарують як презент на Новий Рік, Різдво, День Святого Валентина та інші знаменні дати.

Розрахунок посадки простий, від святкової події відраховують назад 3 місяці, додають приблизно 5 днів на всякі непередбачувані обставини — це й буде дата посадки.

Приклад: квітучий гіацинт потрібно отримати до 8 Березня. Відраховуємо назад 3 місяці, отримуємо 8 грудня, додаємо 5 днів, і проводимо посадку 3 числа першого зимового місяця.

Ґрунт для вигонки можна купити у квітковому магазині, земля підійде універсальна, адже її завдання – просто утримувати коріння. Пророщування відбувається внаслідок використання енергії цибулини.

Горщик для вигонки не повинен бути просторим і високим, в ідеалі відстань від стінки місткості до цибулини – 1 см. Остання висаджується так, щоб 1/3 її розташовувалася над поверхнею. Після посадки ґрунт у горщику трохи поливають, після чого поміщають у темне місце при температурі близько +3°C.

гиацинты в горшках

Виганяти гіацинт можна навіть у побутовому холодильнику, а для створення необхідної темряви горщик із цибулею загортають у газету, і ставлять в ящик для овочів, де підтримується оптимальна для пророщування температура. Гіацинт у горщику — догляд під час вигонки мінімальний, раз на місяць перевіряють стан ґрунту, при необхідності рослину поливають, видаляють цвіль з поверхні землі та зміцнюють цибулину, що піднялася на корінні.

Увага! Не переривайте раніше вигонку навіть у тому випадку, якщо із землі вже з'явилося листя, квітконос при ранньому завершенні процесу може не вирости, а квіти не розпустяться.

Тюльпани у горщику в домашніх умовах

Для вигонки тюльпанів взимку потрібно трохи більше часу, ніж для отримання ароматних гіацинтів. Від посадки цибулин до появи квітів може пройти до 3,5 місяців, це потрібно враховувати під час підготовки подарунків до свят.

Посадка тюльпанів на вигон виконується аналогічно гіацинтам, в тісні горщики, але сама цибулина повністю заглиблюється в землю.

Тюльпани в будинку у горщику ростуть також у темряві, температурний діапазон – від +2 до +3°C. Полив рідкий, після повного висихання ґрунту, перелив може дуже зашкодити цибулинам.

Більшість садових тюльпанів мають досить довгі стебла (35-55 см), необхідно враховувати, що в горщику вони витягнуть ще сильніше, тому для вигонки варто вибирати низькорослі сорти. Ідеально для цього підходять ботанічні тюльпани: Грейга, Кауфмана, Фостера, Альберта та інші, висота цих рослин не перевищує 20-25 см.

луковичные в горшках

Як виростити нарциси вдома

Нарциси — іще одні чарівні весняні квіти, що виростають з цибулин та піддаються легкій домашній вигонці. Для отримання ароматних квітів потрібно близько 3,5 місяців.

Вибір сортів досить великий, але не варто вирощувати в горщиках високорослі квіти, перевагу бажано віддати ботанічним сортам.

При посадці цибулин нарцисів варто враховувати їх витягнуту форму та використовувати вищі місткості. Нарциси висаджують в окремі контейнери або загальні миски, між кожною рослиною залишають по 1 см, саме така відстань має бути й від стінки горщика до цибулини.

Ґрунт – будь-який готовий субстрат для кімнатних квітів чи розсади.

нарциссы и мускари в горшках

Після завершення вигонки, нарциси в будинку потрібно тримати в прохолодному місці, інакше цвітіння триватиме всього кілька днів.

Увага! Не можна використовувати цибулини нарцисів для вигонки кілька років поспіль, після першої процедури доведеться висадити їх на клумби хоча б на один рік.

Мускарі в горщику: композиції з мишачим гіацинтом

Мускарі – чарівні дрібноцибулинні квіти, які розпускаються на весняних клумбах з квітня по травень. У ґрунт цибулини висаджують восени, посадковий матеріал заглиблюють на 5-7 см. Глибина посадки цибулин залежить від розміру самого посадкового матеріалу.

Мишачі гіацинти дають відмінну вигонку в зимовий період, але для отримання пишного букета в невеликий горщик висаджують від 5 цибулин.

Разом з мускарі в широкі миски можна садити крокуси, цибулинні іриси, сцилли, низькорослі рябчики та інші рослини.

Щоб вигонка пройшла успішно, необхідно вибирати сорти з яскравими, але простими квітами. Махрові сорти з цікавим забарвленням вдаються у вигонці гірше, ніж класичні, квіткові кисті стають блідішими, витягуються, що позначається на їх декоративності.

Мускарі легко розквітає в зимовий час, але для успішного цвітіння цибулини необхідно заздалегідь витримати при знижених температурах. Розрізняють 2 етапи охолодження: сухий і вологий.

Для підготовки різних сортів до вигонки знадобиться неоднаковий час.

Мускарі широколистий, вірменський, гроноподібний — цибулини витримують 35 днів при температурі +9°C, потім 75-77 днів при температурі +5°C. Вже посаджені цибулини не менше 10-15 днів витримують в темному прохолодному місці.

выгонка луковичных цветов

Інші види мишачого гіацинту вимагають до 42-45 діб сухого зберігання при температурі +9°C, потім посаджені цибулини іще 7 тижнів витримують при +5°C.

Звичайно, для подарунка квітучі мускарі можна купити в горщику, але виростити чарівні квіти самостійно – це дуже привабливо.

Деякі квітникарі намагаються висадити у великі миски різні культури для домашнього цвітіння, але при цьому не враховують терміни вигонки, тому часто зацвітають тільки ті рослини, які були витримані за певної температури потрібний час, а цвітіння нарцисів, тюльпанів та гіацинтів зовсім не настає.

Є іще один секрет при створенні композиції з яскравих першоцвітів — спочатку на вигонку в миску висаджують гіацинт, по краях залишають місце для крокусів (культури названі для прикладу). Термін вигонки гіацинту – 3 місяці, крокусів – 2,5. Близько 2-3 тижнів у темряві при зниженій температурі витримують тільки гіацинти, потім у місткість підсаджують крокуси та закінчують спільну вигонку, переставивши контейнер на 2,5 місяці у підвал або холодильник.


Опубліковано: 26 лис 2021
Переглядів: 2022
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Новинки 2022
  • Суперпропозиції!
  • Цибулини квітів Глобал Кепперлайн
  • Цибулини квітів Зручний кошик
  • Цибулини квітів Найкраща покупка
  • Цибулини квітів осінь
  • Цибулини квітів Стар Кепперлайн
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект нарцисів, тюльпанів, мускарі з 30-ти цибулин зображення 1
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект нарцисів, тюльпанів, мускарі з 30-ти цибулин
  К-сть в упаковці: 30 циб
  1 119 грн 1 349 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів Ранкова зоря зображення 2
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів Ранкова зоря
  К-сть в упаковці: 18 циб
  859 грн 1 039 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект махрових тюльпанів Магія кольору зображення 3
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект махрових тюльпанів Магія кольору
  К-сть в упаковці: 20 циб
  1 229 грн 1 479 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів Грація зображення 4
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів Грація
  К-сть в упаковці: 18 циб
  949 грн 1 139 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект гіацинтів з 14-ти цибулин зображення 5
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект гіацинтів з 14-ти цибулин
  К-сть в упаковці: 14 циб
  1 309 грн 1 579 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів, крокусів із 2-х сортів зображення 6
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів, крокусів із 2-х сортів
  К-сть в упаковці: 10 циб
  389 грн 469 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект махрових тюльпанів з 2-х сортів зображення 7
  1 відгук
  Суперпропозиція! Комплект махрових тюльпанів з 2-х сортів
  К-сть в упаковці: 25 циб
  1 249 грн 1 499 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект махрових нарцисів, мікс з 25-ти цибулин зображення 8
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект махрових нарцисів, мікс з 25-ти цибулин
  К-сть в упаковці: 25 циб
  1 459 грн 1 759 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект нарцисів, мускарі і тюльпан Грейга з 30-ти цибулин зображення 9
  Купити
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект нарцисів, тюльпанів, гіацинтів з 20-ти цибулин зображення 10
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект нарцисів, тюльпанів, гіацинтів з 20-ти цибулин
  К-сть в упаковці: 20 циб
  1 169 грн 1 409 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів з 2-ох сортів зображення 11
  1 відгук
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів з 2-ох сортів
  К-сть в упаковці: 25 циб
  1 179 грн 1 419 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Суперпропозиція! Комплект мускарі, мікс з 30-ти цибулин зображення 12
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект мускарі, мікс з 30-ти цибулин
  К-сть в упаковці: 30 циб
  649 грн 779 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.