Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Яку вишню посадити в саду, щоб збирати урожай відрами

Яблуня, слива, груша і, звичайно, вишня - улюблені рослини більшості садівників. Весняна вишня в цвіту пробуджує естетичний захват і надихає поетів. Це дерево - відмінний медонос, а його плоди широко використовують у свіжому, сушеному і в'яленому вигляді, їх консервують і заморожують про запас. Правильно вибравши сорт цієї рослини, можна домогтися гарного врожаю і бажаної якості плодів вишні.

який сорт вишні вибрати

Який сорт вишні вибрати

Щоб ви могли вибрати найбільш підходящі для своєї ділянки сорти вишні, потрібно визначитися, рослини з якими характеристиками вам необхідні. Існують, наприклад, самоплідні і самобезплідні сорти. Дерева відрізняються рівнем морозостійкості, розмірами, швидкістю дозрівання плодів і іншими характеристиками.

Морозостійкість - важлива умова виживання

Вишня, завезена в XIII столітті з Візантії, давно прижилася у всіх куточках України. Сучасні сорти виведені з урахуванням кліматичних умов регіону. Усі пропоновані саджанці характеризуються високою зимостійкістю. Звичайно, в першу зиму, поки у молодої рослини ще не пройшов стрес від нових умов існування, її слід поберегти, а надалі вона не потребуватиме укриття.

Самоплідні і самобезплідні сорти

Самоплідні (самозапильні) вишні - це рослини, яким для формування зав'язі і плодоношення досить свого власного пилку. Самобезплідним різновидам потрібна хороша і безвітряна погода, комахи-запилювачі і пилок рослин іншого сорту, але того ж виду. Існують і частково самоплідні сорти, в яких 5-15% зав'язей утворюється без сторонньої допомоги.

Самоплідні рослини вважаються менш врожайними, хоча і відносно стабільно родючими. Підстраховуючи себе, любителі вишні купують саджанці різних видів, наскільки дозволяє площа садової ділянки.

Популярні самоплідні вишні:

Частково самоплідною є вишня сорту «Чудо-Вишня» (Дюк).

Найпопулярніші самобезплідні сорти вишні:

Якщо ви хочете купити повстяну вишню, краще взяти не одну рослину, а відразу дві або кілька кущів. Таке рішення забезпечить вас у перспективі стабільним урожаєм приємної ягоди зі свіжим смаком, яку зручно вирощувати і збирати.

сорт вишні за термінами дозрівання

Вибираємо сорт вишні за термінами дозрівання

Можливо, комусь і захочеться отримати одномоментно рясний урожай, і потім задовольнятися спогадами про нього увесь час, що залишився до кінця сезону. Але набагато приємніше, коли плоди дозрівають поступово, дозволяючи дачникам повною мірою насолодитися палітрою смаку свіжих ягід. Різні види вишні розподіляються і за термінами дозрівання ягід.

До ранньостиглих вишень належать:

Середньоранні сорти вишень:

 Середньостиглими сортами вишні є:

До числа середньопізніх видів належить вишня «Норд Стар», а до пізніх - «Нічка» (Дюк).

Правильно розподіливши посадки, садівник завжди буде зі свіжої вишнею і без поспіху організує заготівлі на зиму цієї цінної ягоди.

Що робити, якщо місця посадки під вишні мало

Досить часто буває так, що на невеликій ділянці складно втілити всі свої мрії. Адже кожній рослині для повноцінного життя необхідний простір. Загущені посадки приводять до браку освітленості і поживних речовин. Рослини починають боротьбу за виживання, відволікаючи на неї ті сили, які могли б витратити на підвищення власної врожайності.

Розв'язати проблему допомагають колоновидні рослини. Виростаючи переважно вгору, сорти вишні цього виду дозволяють дотримуватися при посадці мінімальної дистанції в 50-60 см, що майже на порядок менше стандартної віддаленості саджанців один від одного. При всій компактності колоновидні сорти відрізняє висока врожайність.

Найбільш популярні колоновидні сорти:

Навіть якщо місця для вишні на ділянці не знайшлося, а посадити її дуже хочеться, можна знайти вихід, купивши міні-вишню «П'ємонт». Ця рослина, що досягає в дорослому віці 1,5-метрової висоти, відмінно уживається в контейнері, діжці або в великому квітковому горщику. Вона цвіте і рясно родить. До речі, «Захват» та «Малютка» теж можуть рости в контейнерах.

Що за штуки оті дюки?

Шанувальники вишні часто згадують свіжий смак і ніжний аромат її ягід. А любителі черешні надають перевагу великим і солодким ягодам переважно темного забарвлення. Щоб і ті, і інші мали можливість задовольнити свої потреби, вирощуючи одне дерево, були виведені гібриди вишні та черешні - Дюки. Вони успішно поєднують в собі кращі якості цих рослин.

Магазин «Дім і Сад» пропонує своїм покупцям цілу колекцію Дюків, серед яких:

Пропонуємо вам гідно оцінити високі споживчі характеристики ягід цих рослин.

правила посадки вишні

Основні правила посадки вишні

Визначившись з тим, яку вишню посадити, слід дізнатися і про правила посадки цієї рослини. Потрібно, щоб розвитку саджанця нічого не перешкоджало, тоді і результат вашої праці буде відповідати очікуванням.

Поруч з самобезплідною рослиною обов'язково має знаходитися запильник. Про те, яку рослину можна замовити для цієї мети, можна дізнатися у консультантів магазину «Дім і Сад».

Оптимальним часом для посадки рослини у відкритий ґрунт вважається середина квітня - час, коли поворотні заморозки вже позаду. Жовтневі посадки теж можливі, але за умови, що до настання морозів у саджанця на адаптацію буде хоча б 4 тижні.

Вишня віддає перевагу суглинному або супіщаному ґрунту з високим рівнем родючості і нейтральним показником кислотності.

Для молодого деревця найкраще підходить добре освітлене сонцем місце, розташоване на височині. Необхідно дотримуватися посадкової дистанції, уникати низин з близько відповідними ґрунтовими водами і сусідства з високими загородженнями.

Щоб гарантовано отримати якісний саджанець, або не пошкоджений в процесі доставки, потрібно мати справу з надійним постачальником - магазином «Дім і Сад». Запрошуємо вас за покупками!

Наостанок хочеться зазначити, що з вишнею іноді трапляються і неприємності. Тільки уявіть собі: квітуча вишня, суцільно усіяна білими ніжними бутонами, і ви в передчутті врожаю. Але ось, цвітіння сходить нанівець, а ягідки так і не з'являються. Що ж робити та чи можна врятувати «недбайливе» дерево? Можна! Читайте про причини та способи розв'язання проблеми безплідності вишні в нашій статті «Чому вишня цвіте, але не дає плодів?».

Опубліковано: 19 бер 2021
Переглядів: 3150
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Колоновидні дерева
  • Новинки 2022
  • Плодові дерева
  • Суперпропозиції!
  Акція
  Новинки
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців зображення 1
  0 відгуків
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  349 грн 548 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Вишня Щедра зображення 2
  0 відгуків
  Вишня Щедра
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Вишня Чорнокірка зображення 3
  0 відгуків
  Вишня Чорнокірка
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Вишня Шоколадниця зображення 4
  0 відгуків
  Вишня Шоколадниця
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Акція
  Вишня Норд Стар зображення 5
  0 відгуків
  Вишня Норд Стар
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Акція
  Вишня Чудо-вишня зображення 6
  7 відгуків
  Вишня Чудо-вишня
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Вишня Лада зображення 7
  0 відгуків
  Вишня Лада
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Вишня Надія зображення 8
  0 відгуків
  Вишня Надія
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Вишня Прима зображення 9
  0 відгуків
  Вишня Прима
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Акція
  Вишня Чорна велика зображення 10
  0 відгуків
  Вишня Чорна велика
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Вишня Скороспілка зображення 11
  0 відгуків
  Вишня Скороспілка
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Акція
  Вишня китайська зображення 12
  2 відгуки
  Вишня китайська
  К-сть в упаковці: 1 садж
  169 грн 259 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.