Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як підкислити ґрунт для гортензії і які засоби для цього підходять

Для багатьох садових рослин кислий ґрунт – загибель, але не для гортензій. Ці розкішні кущі з шапками ефектних рожевих, блакитних, пурпурних або білих квітів все частіше можна зустріти на присадибній ділянці скромного сільського будинку і в облаштуванні ландшафту велично-царствених садиб.

Особлива принадність гортензій в тривалому цвітінні та високій зимостійкості (окрім гортензії крупнолистої, яку в північних областях України краще вирощувати у контейнерах, а на зиму прибирати до теплиць або оранжерей). Так ось, кислий ґрунт для гортензії – це запорука яскравих бутонів, великого листя й тривалого періоду декоративності. Не завжди на ділянці, де планується виростити гортензії, є земля з високими показниками кислотності. Що робити в цьому випадку, якщо вона невідповідна, а висадити гортензії дуже хочеться? Нічого страшного, можна штучно підвищити рівень кислотності ґрунту і довести його pH до потрібних показників.


Як правильно підкислити ґрунт

Успішне вирощування гортензії пов'язано не тільки з кислотними показниками землі, необхідних умов набагато більше:

 1. Гарна дренувальна  здатність садового ґрунту. Вода, яка використовується для поливу, має вбратися за короткий час, небажано, щоб у пристовбурних кіл застоювалася волога, утворюючи болото.
 2. Високий поживний склад землі – вона має бути родючою. Зовсім не підходять для вирощування культури бідні піщані ґрунти, ідеальний варіант – родючий пухкий суглинок з додаванням листової, дернової землі та торфу.
 3. Повітропроникність субстрату. До коріння гортензії має постійно надходити свіже повітря, що в достатній кількості збільшить приплив кисню. Щільний ґрунт не дозволяє повітрю вільно циркулювати, тому під кущами гортензій необхідно проводити його розпушування. Але ці роботи варто виконувати дуже обережно, щоб не пошкодити поверхневу кореневу систему квітки.

Що стосується кислотних показників, то приблизне значення pH при вирощуванні гортензій має наближатися до 5,5. Якщо такий показник зміщений в бік вилуговування субстрату, то квітки гортензії змінять забарвлення, а листя набудуть тьмяного відтінку.


Про що сигналізують квіти гортензії, що змінили забарвлення:

 1. pH 4,0 – квіти змінюють забарвлення на пурпурово-фіолетове.
 2. pH 4,5 – пелюстки показово синіють.
 3. pH від 4,8 до 5,5 – відтінок квіткових шапок зберігається рожевим або блакитним.
 4. pH від 6.3 до 6,5 гортензії стають насичено-рожевими.
 5. pH 7 – квіткові шапки стають пронизливо-рожевими.

Як правильно підкислювати ґрунт для гортензії та підтримувати рівень кислотності в необхідному діапазоні? Це можна зробити декількома способами, але перед проведенням робіт по виправленню землі, рекомендується провести заміри її фактичної кислотності.

Для кожного виду гортензії необхідний ґрунт певного складу, котрий готують заздалегідь перед посадкою рослин та засипки їх коріння.

 1. Крупнолиста гортензія любить рости поблизу хвойних рослин і вересів. Хвойні голки, опадаючи, перегнивають та підкисляють ґрунт природним чином. Для приготування землі під крупнолисту гідрангею змішують верховий торф, дернову і листову землю, пісок та зрілий перегній. Свіжий торф має підвищену кислотність, тому на початковому етапі зростання рослині будуть забезпечені оптимальні умови.
 2. Метельчасті гортензії найкраще ростуть у родючому суглинку. Але при посадці його рекомендується змішати з торфом, лісовою землею, перегноєм з хвойних голок або корою сосни. Цей вид гортензії більш чутливий до кислотності ґрунту, тому час від часу доведеться застосовувати штучне підкислення субстрату.
 3. Деревовидні гортензії люблять рости у суміші листової (лісової) землі з рудим торфом та піском. Вони краще за інші види рослин переносять високий вміст вапна в ґрунті.

На жаль, згодом навіть найідеальніші ґрунти змінюють свій склад під дією погодних умов – при випадінні опадів та після танення снігу кислотний баланс може порушитися. Що робити в цьому випадку, чим можна підкислити землю та як створити сприятливі умови для зростання гідрангеї?


8 способів підкислити ґрунт для гортензії

Провести підкислення землі можна за допомогою природних матеріалів, але до отримання необхідного складу субстрату знадобиться досить тривалий час, що не завжди зручно, особливо при сильному зниженні кислотних показників.

До природних матеріалів, що підкисляють ґрунт, можна віднести деревну тирсу (хвойних порід), кору ялини та сосни, верховий рудий торф, опалу хвою, перепрілий лапник, шишки, зрілий компост з дубового листя, мох сфагнум.

Для кардинального виправлення нейтральної або лужної землі можуть знадобитись спеціальні засоби.

 1. Бурштинова кислота – готується за інструкцією виробника, сильно підкисляє ґрунт, що не шкодить гортензіям. Крім виправлення кислотного балансу субстрату, внесення бурштинової кислоти стимулює нарощування кореневої системи, підвищує імунітет рослин до захворювань.
 2. Розчин електроліту – на 1 відро води (10 л) рекомендується додати 1 мл електроліту, добре розмішати й вилити під кущ гортензії. Одного відра розчину вистачає для підкислення ґрунту під однією рослиною. Підкислення землі електролітом можна поєднувати з підживленням гідрангеї аміачною селітрою.
 3. Лимонна кислота (розчин) – у 12 літрах води розчиняють чайну ложку препарату. Полив гортензій цим розчином рекомендується проводити 1 раз на 30 днів.
 4. Щавлева кислота – робочий розчин готується при додаванні на 1 відро води 1,5 ч. л. порошку.
 5. Калійна селітра – одночасно з підкисленням ґрунту удобрює гортензії. На відро чистої води необхідно взяти 40 г селітри.
 6. Яблучна кислота – на 1 відро взяти 100 г препарату, добре розмішати, поливати землю під гортензіями.
 7. Оцет 9% - найгірший варіант для поливу рослин, розчин підкислює ґрунт на короткий час, але при цьому сильно руйнує мікрофлору.
 8. Алюмокислі галуни – досить додати під кожну рослину від 20 до 40 г препарату у водному розчині, щоб гортензії почали змінювати забарвлення квіткових шапок.

В будь-якому випадку рекомендується частіше перевіряти стан ґрунту під кущами гортензії, щоб вжити своєчасних заходів щодо його підкислення, але й не допустити передозування підкислювачів.

Опубліковано: 17 чер 2021
Переглядів: 5971
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • В’юнкі рослини
  • Декоративні дерева
  • Декоративні рослини
  • Декоративні чагарники
  • Новинки 2022
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  • Троянди 2022
  • Троянди флорібунда
  Новинки
  Гортензія крупнолиста Роткелхен зображення 1
  0 відгуків
  Гортензія крупнолиста Роткелхен
  К-сть в упаковці: 1 садж
  299 грн
  Купити
  Гортензія крупнолиста Ред зображення 2
  0 відгуків
  Гортензія крупнолиста Ред
  К-сть в упаковці: 1 садж
  319 грн
  Купити
  Гортензія метельчата Канделайт зображення 3
  0 відгуків
  Гортензія метельчата Канделайт
  К-сть в упаковці: 1 садж
  599 грн
  Купити
  Акція
  Комплект гортензій в рожевих тонах з 3 саджанців зображення 4
  0 відгуків
  Комплект гортензій в рожевих тонах з 3 саджанців
  К-сть в упаковці: 3 садж
  1 299 грн 1 367 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Гортензія крупнолиста Ред Місс Хепберн зображення 5
  1 відгук
  Гортензія крупнолиста Ред Місс Хепберн
  К-сть в упаковці: 1 садж
  269 грн 299 грн
  Купити
  Гортензія крупнолиста Нікко Блю зображення 6
  2 відгуки
  Гортензія крупнолиста Нікко Блю
  К-сть в упаковці: 1 садж
  299 грн
  Купити
  Гортензія крупнолиста Букет Роуз зображення 7
  1 відгук
  Гортензія крупнолиста Букет Роуз
  К-сть в упаковці: 1 садж
  299 грн
  Купити
  Акція
  Гортензія крупнолиста Блю Боденсі зображення 8
  1 відгук
  Гортензія крупнолиста Блю Боденсі
  К-сть в упаковці: 1 садж
  289 грн 319 грн
  Купити
  Акція
  Гортензія деревовидна Анабель зображення 9
  1 відгук
  Гортензія деревовидна Анабель
  К-сть в упаковці: 1 садж
  269 грн 299 грн
  Купити
  Акція
  Гортензія метельчата Сандей Фрайз зображення 10
  1 відгук
  Гортензія метельчата Сандей Фрайз
  К-сть в упаковці: 1 садж
  499 грн 569 грн
  Купити
  Гортензія метельчата Пінк Леді зображення 11
  3 відгуки
  Гортензія метельчата Пінк Леді
  К-сть в упаковці: 1 садж
  299 грн
  Купити
  Гортензія метельчата Ванілла Фрейз зображення 12
  4 відгуки
  Гортензія метельчата Ванілла Фрейз
  К-сть в упаковці: 1 садж
  499 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.