Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Яблука без черв’яків: як позбутися шкідників у саду

Черв'яки в яблуках - це майже традиція. Здавалося б, нічого страшного, маленька гусінь багато не з'їсть. Але це не зовсім так. Плодожерки - дуже небезпечні для саду. Під час розвитку гусениця пошкоджує не одне, а 3-4 яблука. На додаток, пошкодження часто є воротами для мониліозу - плодової гнилі.

Зів'ялі кінчики пагонів у персика в липні - це теж плід роботи східної плодожерки.


Тому, якщо ви побачили рожевих, або зеленуватих з коричневою головою гусениць цього метелика, які харчуються плодами і молодими пагонами, потрібно обов'язково вжити заходів. Інакше - можна запросто залишитися без врожаю! Отримати яблука без черевиків - не складно, але потрібно вчасно і ретельно обробити сад.

Спосіб життя

Зимують гусениці плодожерки в щільному павутинному коконі в рослинних рештках і ґрунті, під відсталою корою. Під час розпускання бруньок персика і сливи перетворюються на лялечок, літати метелики починають під час їх цвітіння, раніше за інших плодожерок. Самки відкладають до 100 яєць на гладку поверхню молодого листя і молоду кору пагонів. Літання і відкладання яєць тривають понад місяць.


Гусениці проникають у пагін через верхню бруньку, і рухаються вниз, до одерев’янілої його частини. Після цього прогризають круглий отвір збоку і переходять в інший пагін. Пошкоджені пагони можна відразу помітити за зів'ялою верхівкою і характерним прогризам усередині, заповненим екскрементами.

На плодах комахи вигризають порожнини в м'якоті і поїдають насіння. При цьому, в одному плоді може бути до 10 гусениць!

За 9-14 днів закінчивши харчування, гусениці заляльковуються, а ще через 10-12 днів вилітають метелики наступного покоління, які знову відкладають яйця. В умовах України шкідник дає 3-4 покоління, починаючи з весни і до серпня. Зі скороченням світлового дня гусениці не заляльковуються, і в укриттях готуються перечікувати зиму.

Найнеприємніше в цьому шкідникові те, що його покоління накладаються одне на одного, і неможливо виділити чіткі періоди, в які обробки були б максимально ефективні.

Різні види плодожерки шкодять яблуні, груші, сливі. Можна зустріти шкідників на персику, айві та абрикосу.

Як боротися з плодожеркою?


Боротьба з плодожеркою - обов'язковий захід в саду. Пошкоджені нею плоди не зберігаються, часто вражаються мониліозом і іншими видами плодових гнилей.

Тому - важливо не допустити зараження плодів шкідниками, і провести обприскування до цвітіння плодових, ще до масового відкладання яєць метеликами.

Для обприскування в цей період краще за все використовувати системні і системно-контактні препарати з високою ефективністю, такі як Енжіо, Ампліго, Кораген. Це, найважливіше, обприскування, дозволяє «збити» першу хвилю шкідника, і зменшити його подальшу чисельність протягом усього сезону.

Другу обробку проводять через два тижні після цвітіння, препаратом з іншою основною речовиною. В цей час також будуть ефективні гормони линяння комах, які не дозволяють гусениці нормально залялькуватися. Сьогодні дозволені для використання препарати Проклейм і Матч. Гормональні препарати набагато менш небезпечні для людини, ніж системні інсектициди, тому їх можна ефективно використовувати навіть за два тижні до збирання врожаю, на ранніх сортах абрикоса і персика.

Третя обробка, за місяць до знімання плодів, абсолютно необхідна зимовим яблуням, грушам і пізнім персикам. Навіть найменше ушкодження плодожеркою призведе до того, що плід не буде зберігатися.

Однак, навіть ранні сорти персика, груші та абрикоси продовжують пошкоджуватися гусеницями східної плодожерки, що гризуть пагони. Тому з прицілом на наступний рік, їх теж бажано обробити.

Підвищують стійкість до шкідників збалансовані підгодівлі плодових культур. Рясно забезпечені калієм, фосфором і мікроелементами дерева мають більш високий імунітет.

Корисні мікроби, пастки і ловлячі пояси


Для прихильників мінімальної участі «хімії» в процесі отримання фруктів варто звернути увагу на агротехнічні способи боротьби зі шкідником. В першу чергу, вони полягають в перекопуванні ґрунту під деревами восени, і ретельному очищенні штамбів старої кори, що відшаровується. Важлива також побілка. Всі ці заходи дозволяють знищити шкідників, що сховалися на зиму.

Не менш важливо облаштування ловлячих поясів зі клоччя, старих ганчірок або декількох шарів паперу, захищеного від розмокання. Спускаючись для зимівлі, гусениці можуть вважати такий пояс відповідним укриттям. З настанням морозів пояси знищують.

Для зменшення чисельності літаючих метеликів застосовують пастки з розвішаних в кроні банок з воронкоподібною кришкою. У банки наливають сік або компот, що підбродив. Проникаючи в пастку через широку частину воронки, плодожерки не можуть вибратися через вузьку, і гинуть.

Сьогодні, також, розроблені феромонні пастки, які приваблюють самців сильним штучним запахом самки. Але їх, частіше, використовують в промислових садах.

Можна, також, випускати наїзників-паразитів плодожерок, таких як габробракон, в періоди виходу гусениць з яєць, коли вони заселяють нові плоди і пагони.

Використовують, також, обприскування дерев культурами мікроорганізмів-збудників хвороб комах. Сьогодні досить ефективні препарати Лепідоцид, Бітоксибацилін, Боверин.

Використовуючи м'які, біологічні препарати, 100% ефекту отримати все одно не вдасться - частина плодів буде з «черв'яками», а частина пагонів - усохне. Важливо, тільки, щоб збільшення чисельності плодожерки було контрольованим, і вона не з'їла весь урожай. А для цього - важливо встигнути обробити рослини якомога раніше - по білому бутонові. Якщо ви не встигли, обробку треба провести відразу після цвітіння, одночасно стимулюючи ріст плодів добривом Чистий Лист для плодових, стимулятором Епін або Циркон.

Опубліковано: 15 тра 2021
Переглядів: 1468
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Добрива і засоби захисту
  • Колоновидні дерева
  • Новинки 2022
  • Плодові дерева
  • Суперпропозиції!
  • Супутні товари
  • Топ продажів
  Акція
  Новинки
  Комплект Солодка парочка з 2 саджанців зображення 1
  0 відгуків
  Комплект Солодка парочка з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  339 грн 548 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Фруктовий мікс з 2 саджанців зображення 2
  0 відгуків
  Комплект Фруктовий мікс з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  259 грн 428 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для квітучих зображення 3
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для квітучих
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх універсальне зображення 4
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх універсальне
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для декоративно-листяних зображення 5
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для декоративно-листяних
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для орхідей зображення 6
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для орхідей
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для пальм зображення 7
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для пальм
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для петуній зображення 8
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для петуній
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для плодово-декоративних зображення 9
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для плодово-декоративних
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист Успіх для фіалок зображення 10
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист Успіх для фіалок
  К-сть в упаковці: 310 мл
  39 грн 48 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист (кристал) для фіалок зображення 11
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист (кристал) для фіалок
  К-сть в упаковці: 300 г
  72 грн 90 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Добриво Чистий Лист (кристал) Універсальне для кімнатних зображення 12
  0 відгуків
  Добриво Чистий Лист (кристал) Універсальне для кімнатних
  К-сть в упаковці: 300 г
  72 грн 90 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.