Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Вирощування дині на присадибній ділянці

Диня - світлолюбна культура, тому для висівання насіння краще вибирати ділянки, де сонце світить впродовж усього дня. Для її посадки чудово підійдуть ділянки з південно-західним або південним схилом. У південних областях України, де сонячні промені особливо активні, плоди дині після їх формування краще прикривати. Для посадки підходять легкі нейтральні ґрунти. Не рекомендовано, щоб роком раніше на цій ділянці росли гарбузові культури.

Посів насіння дині

Ґрунт під посів починають готувати ще з осені. Для цього, перед перекопуванням ділянки, на квадратний метр вносять до десяти кілограм гною, що перепрів, або два-три кілограми перегною. Після збагачення ґрунту його скопують на багнет лопати. Навесні ґрунт вже не перекопують, а тільки двічі розпушують і вирівнюють граблями. Після цього грядку треба промаркувати.

У посадочну лунку на глибину чотири-п'ять сантиметрів кладеться три-чотири насіннячка. Вони присипаються землею, а потім ґрунт трохи трамбується. У кожну ямку можна додатково внести по жмені перегною або по чайній ложці нітрофоски.

У нормі, сходи проростають впродовж трохи більше декади. У цей період необхідно стежити за тим, щоб ґрунт був постійно рихлим і вільними від бур'янів. Проріджуються сходи тільки після появи перших двох-трьох справжніх листочків. Необхідно залишати найсильніший паросток. Для затінювання плодів можна залишити поруч одиничні бур'яни. Поливати диню слід підігрітою на сонці водою. Краще вибрати:

  • полив під корінь;
  • краплинний полив;
  • полив по борознах.

Стежте за тим, щоб в ґрунті не було застою води, особливо це стосується північних регіонів України. На півдні після висівання насіння потрібно 1-3 поливи.

Оптимальні терміни посіву

Дозрівання дині

Починати сіяння слід тільки тоді, коли ґрунт досить нагрівся. Сходи дуже погано реагують на весняні заморозки.

Терміни посадки безпосередньо пов'язані з регіоном.

Сроки посадки напрямую связаны с регионом.

  • у лісостеповій зоні – це друга декада травня;
  • у степу - кінець квітня – початок травня.

Для отримання урожаю у більш ранні терміни в лісостеповій зоні, можна вирощувати середньо- і скоростиглі сорти дині.

При вирощуванні дині в плівковій теплиці, яка обігрівається сонцем, вплив клімату території значно нівелюється, тому у будь-якому регіоні можна вирощувати усі адаптовані сорти.

Особливості дозрівання дині

Квіти – майбутній потенціал культури – формуються після появи трьох-чотирьох справжніх листочків. Головне стебло у майже усіх сортів дині – безплідне. Прищипування культури після формування четвертого-п'ятого листочка прискорює утворення бокових пагонів першого і другого порядку. На них формуються жіночі квітки. Жіночі і чоловічі квіти, які з'явилися на пагонах, запилюються до 11 години ранку. Незважаючи на велику кількість жіночих квітів, плодів зав'язується всього дві-три штуки. Для запилення квітів рослини потрібні комахи – мурашки, джмелі, бджоли.

Середня врожайність дині складає один-півтора кілограма на квадратний метр. У плівкових теплицях цей показник зростає до семи кілограм. На дачних ділянках плоди, як правило, не виростають більше за один-два кілограми, зате вони відрізняються добре вираженим ароматом. Практично усі сорти мають досить короткий термін зберігання – до двох тижнів, а також вимагають максимально обережного ставлення при перевезенні.

Опубліковано: 20 чер 2017
Переглядів: 5735
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.