Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Вирощуємо діхондру в домашніх умовах

Діхондра – трав'янистий багаторічник з сімейства в'юнків. У природі мешкає у вологих тропіках та болотистій місцевості Америки, Східної Азії та Австралії. Своєю назвою він зобов'язаний будовою плодам-коробочкам, яка перекладається як «два зернятка».

Стебла ліани повзучі, з безліччю повітряних корінців, якими вона охоче чіпляється за поверхні й вкорінюється в ґрунті. Висота багаторічника невелика – всього 15 см, проте в довжину пагони можуть витягуватися до метра (в домашніх умовах) і навіть до півтора (на ділянці). Листя невелике, округле, «сидить» на 3-сантиметрових черешках. Його забарвлення може варіюватися від стандартного смарагдового до сріблястого. Діаметр бутонів складає всього 3 мм, вони можуть бути ліловими, блідо-зеленими і майже білими.

Выращиваем дихондру в домашних условиях

Діхондру стали активно вирощувати лише у 2004 році, після того, як вона здобула срібну медаль на тематичній виставці. В місцях свого існування вона вважається бур'яном і підлягає знищенню. Ліана невибаглива, може рости у відкритому ґрунті (у регіонах з холодним кліматом – як однорічник) і в контейнерній культурі.

Вирощування діхондри в контейнері

Багаторічник не потребує багато уваги. Взимку він може жити в кімнаті, а на літо переїжджати на балкон або ділянку.

Ґрунт

Рослина розвивається на різних ґрунтах, для неї підійде будь-який готовий універсальний субстрат для декоративно-листяних культур. На дно горщика обов'язково насипте дренаж, щоб вода не застоювалася біля коренів ліани.

Кількість світла і місце розташування

розташування діхондри

Щоб розуміти, куди правильно поставити діхондру, потрібно звернути увагу на колір її листя: види з малахітовими листям добре ростуть на сонці і в тіні, а сортам із сріблястими листочками підійде виключно добре освітлене місце.

Температурний режим

Оптимальний температурний діапазон для ліани – 18-25˚С. Його бажано підтримувати цілий рік. Втім при необхідності взимку температуру можна знизити аж до 10˚С. В більш холодному приміщенні рослина швидко гине.

Поливи та зволоження

poliv dihondry

Поливати багаторічник бажано регулярно і рясно, але тут діє загальне правило: краще недолити, ніж перелити. Навіть якщо якийсь час рослина проведе без поливу – вона швидко відновиться після початку зволожень. А ось при постійному переливі корінці починають гнити, для цього і потрібен щедрий шар дренажу в контейнері.

Що стосується обприскувань, то діхондра може розвиватися і при недостатній вологості повітря, однак при щоденному обприскуванні пагони відростають в 2 рази швидше.

Добрива

Підживлювати ліану бажано з середини весни до початку осені, раз на 15 днів. У цьому випадку знадобиться комплекс для декоративно-листяних культур. Під час спокою добрива не потрібні.

Обрізка ліани

Для формування більш густої крони кінчики пагонів прищипуйте, а надто довгі стебла – просто вирізуйте. Їх потім можна сміливо використовувати для отримання нових кущів діхондри.

Розмноження багаторічника

posev dihondry

Ліану розмножують за допомогою насіння, живців та відводків. При розсадному способі вирощування насіння загортають у ґрунт наприкінці зими, але попередньо замочують їх на день в розчині зі стимулятором росту.

Торф'яної субстрат бажано простерилізувати в духовці і пролити гуматом натрію. Глибина загортання посадкового матеріалу – не більше 8 мм. Варто садити в індивідуальні стаканчики по два-три зернини. Посіви накрити склом або плівкою і переставити в кімнату з розсіяним світлом та температурою 22-24˚С. В таких умовах паростки з'являться за сім днів. Вони розвиваються досить повільно, тому укриття можна прибирати не відразу, а коли паростки зміцніють, єдине – час від часу потрібно провітрювати мініпарничок.

Надалі сіянці поливайте (іноді у воду додавайте стимулятор росту) і обережно розпушуйте ґрунт. Також стежте, щоб їм вистачало світла, тоді вони не будуть витягуватися. На стадії формування 3-4 справжніх листочків робіть пікіровку сіянців. Якщо ви надалі плануєте вирощувати ліану в домашніх умовах, то розсаду потрібно відразу пересадити в потрібний контейнер. Якщо вона буде вирощуватися на ділянці – тоді просто в більшу ємність.

dihondra v gorshke

Більш простий спосіб розмноження багаторічника – стебловими відростками. Оптимальна довжина відрізка – п'ять-шість сантиметрів. Живці укорінюють в мінітепличці, а після вкорінення пересаджують.

Ще можна розмножити ліану відводками. При цьому пагони притискають до вологого ґрунту в декількох місцях, укорінення відбувається протягом 7-10 днів. Коли з'являться справжні корінці, пагони можна відокремити від материнського куща.

Захворювання ліани

В цілому багаторічник дуже стійкий до хвороб і до навалів комах. Небезпеку для нього представляють нематоди – черв'яки, що призводять до загибелі рослини, та іноді попелиці та блішки.

Діхондра – прекрасний варіант для новачків і тих квітникарів, хто любить ніжні ампелі.

Ще більше цікавих статей про домашні рослини ви можете знайти в нашій рубриці «Кімнатні рослини».

Опубліковано: 26 лип 2020
Переглядів: 2104
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.