Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

ТОП-12 важливих справ садівника до початку зими

Добігає кінця сезон садово-городніх робіт. Залишилося лише найменше – привести ділянку в порядок, щоб навесні багаторічники знову почали рости, а земля була готова до саджання нових культур. Щоб правильно і повністю завершити сезон необхідно виконати ряд робіт.

1. Видалення бур'янів й перекопування грядок

Це першочерговий вид робіт на ділянці під час її  підготовки до холодного періоду. Після видалення бур'янів землю на грядках слід злегка розпушити і внести в неї добрива. Під час перекопування ґрунту біля багаторічних рослин краще використовувати вила. Не рекомендується мульчувати ґрунт стружкою, так як вона приваблює гризунів.

2. Полив багаторічників

Цей вид робіт особливо важливий після спекотного і сухого літа, адже якщо залишити дерева і чагарники на зиму зневодненими, культури можуть постраждати від морозів. Оптимальним часом для передзимового поливу вважається кінець жовтня, до настання перших заморозків. Перед поливом по периметру кожної рослини слід зробити дрібні канавки, куди і залити воду. Після того як вона вбереться, канавки слід засипати. Обсяг поливу – 2  відра води на кожен рік життя культури.

3. Очищення території від опалого листя та хвої

прибирання листя

Зібрати опале листя необхідно до першого снігу, так як після його випадання в листі можуть ховатися гризуни, що вкрай небажано для будь-якої ділянки. Хвою можна використовувати в якості мульчі для присипки приштамбових кіл дерев. З опалого здорового листя вийде відмінний компост. Хворе листя слід зібрати і спалити, бажано за межами ділянки, щоб не заражати рослини надалі.

4. Профілактика захворювань і підживлення садових культур

Цей етап робіт бажано виконати в кінці жовтня – на початку листопада. Для захисту крони багаторічників від парші можна застосовувати 5-7% розчин сечовини. Під сливи і вишні варто додати по піввідра золи, попередньо змішаної з ґрунтом. Фосфорні добрива перемішують  з компостом і заливаються в канавки глибиною до 30 см, вириті біля дерев і чагарників.

5. Захист саду від гризунів

захист від гризунів

Хімічні приманки можна помістити всередину пластикових пляшок з обрізаною шийкою і дном. Пляшки треба прикрити соломою. Якщо Ви противник хімії, приманку можна зробити із суміші борошна, цукру та гіпсу. Миші не люблять запах пижмо  і бузини. Гілочки цих рослин потрібно розкласти в місцях, де найчастіше облаштовуються гризуни – біля хліву і в компостній ямі. Для захисту дерев від зайців їх штамби можна обв'язати ялиновим гіллям, гілками вниз.

6. Обрізка дерев і чагарників

Цей вид робіт виконується пізньою осінню, після зупинки сокоруху. Під час проріджування  слід видалити всі висохлі, зламані або хворі гілки. Якщо цього не зробити, то подальший ріст культури може припинитися.

7. Захист багаторічників від морозу

Побілка штамбів і частини нижніх гілок дорослих дерев вбереже їх від морозних опіків. Молоді деревця можна обмотати мішковиною. Це не тільки вбереже їх від морозу, але і захистить від гризунів. До настання морозів слід укрити троянди, виноград і гортензії ялиновим гіллям. Ялинове гілля можна замінити декількома листами картону і обмотаною поверх нього плівкою. Основи дерев слід присипати перегноєм.

8. Підготовка полуниці до зими

догляд за полуницею восени

Підготовку полуниці можна починати в листопаді. Для цього слід видалити вусики, що з'явилися і зів'яле листя. Обрізати молоде листя потрібно тільки в тому випадку, якщо на ньому є кліщ або бурі плями. Ґрунт під кущами слід удобрити золою і комплексним мінеральним добривом. Самі рослини слід вкрити опалим листям або шаром сухого торфу.

9. Захист крупномірів від сильних снігопадів

Роботи здійснюються  в кінці листопада. Широкі кущі слід зібрати і обв'язати мотузками. Малину пригнути до землі і зафіксувати в такому положенні, це вбереже пагони від замерзання. Для захисту від вітрів можна спорудити з плівки або щільної тканини спеціальні екрани і поставити їх з найбільш вітряної сторони.

10. Проведення підзимових посівів

Перед настанням зими можна посадити барбарис і глід, посіяти насіння обліпихи. За півтори – дві  декади до настання заморозків висаджуються цибулинні квіти – тюльпани  і нарциси. З городніх культур можна висаджувати часник, салат, кріп, петрушку та іншу зелень.

11. Підвішування годівниць для птахів

Якщо Ви в холодний період подбаєте про птахів, весь теплий період вони будуть знищувати комах-шкідників на Вашій ділянці. Такий природний захист допоможе зберегти урожай і самі культури.

12. Повний огляд ділянки

годівниці для птахівПісля проведення всіх передзимових робіт слід оглянути ще раз всю територію і:

  • прибрати на зиму техніку і садове обладнання;
  • злити залишки води з усіх ємкостей і шлангів, щоб їх не розірвало під час морозу;
  • прибрати все сміття, щоб воно не приваблювало гризунів.

Успішного зимового сезону!

Опубліковано: 10 жов 2016
Переглядів: 2575
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.