Прийом замовлень
0 (800) 60-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 60-32-42
0

Секрети великих урожаїв картоплі

картопляКартопля містить в собі велику кількість корисних речовин. Вона багата на фосфор і калій, завдяки яким відновлюється правильний обмін речовин і знижується тиск. Але популярність їй приносить, швидше, не користь, а висока поживна цінність. Ми додаємо бульби у більшість основних блюд, використовуємо картоплю практично у будь-якому вигляді. Не даремно в народі говорять: картопля – другий хліб.

В Україні картоплю вирощують всюди, оскільки культура невибаглива і вимагає до себе уваги усього тричі за сезон: в моменти посадки, прополки і підгортання. Хоча при такому скромному догляді й урожай невеликий. Його вистачає, у кращому разі, на те, щоб поласувати свіжою картоплею влітку, та залишити декілька мішків на зиму. А ось при правильному догляді навіть з невеликої ділянки можна зібрати високий урожай.

Посадковий матеріал

На сьогодні лідером по збору високих урожаїв є Голландія. Деякі напрацювання зарубіжних городників цілком застосовні і в наших кліматичних умовах.

Перед вибором і купівлею насінневої картоплі необхідно визначитися з сортом. Оптимальними є сорти, адаптовані до наших погодних умов. Дуже добре себе зарекомендували сорти Ласунок і Удача, які відрізняються високою врожайністю і відмінним смаком.

Важливу роль при виборі насінної картоплі грає не лише сорт, але також вид і розміри самих бульб. Хворі, дрібні, пошкоджені бульби не дадуть хорошого врожаю навіть при дотриманні усіх правил по їх вирощуванню. Найвдалішими для посадки вважаються плоди, розміром з яйце курки, з пророслими паростками, не довшими за два сантиметри. Довші паростки при посадці можуть обламуватися, що істотно понизить врожайність.

сівозміна картопліСівозміна

Картопля, як і інші культури, небажано вирощувати більше трьох-чотирьох сезонів на одній ділянці. У великих господарствах це питання вирішується досить просто, а ось в невеликих присадибних ділянках доводиться старатися, щоб знаходити час від часу нове місце для посадки картоплі. Найкращими попередниками картоплі вважаються:

Підготовка ґрунту

Ґрунт під посадку картоплі бажано підготувати ще з осені, щоб усі внесені добрива встигли засвоїтися. Але якщо Ви не зробили цього заздалегідь, додайте добриво прямо в посадочну ямку. Можна використати:

 • нітроамофоску (4-5 г/лунку);
 • коров'ячий гній, що перепрів;
 • суміш із попелу, курячого посліду і піску.
Важливо! Добрива, які вносяться в посадочну ямку, слід насипати поверх бульби. Так картопля не випускатиме довгих додаткових корінців глибоко в ґрунт, а сформує гніздо відразу під поверхнею, де у момент підгортання буде сформований вал з ґрунту.

Посадка картоплі

посадка картопліПерше, на що слід звернути увагу при посадці, - це густина. При купчастій посадці кущі закриватимуть один одному сонце, забиратимуть поживні речовини і не зможуть нормально розвиватися. Необхідний інтервал між посадочними лунками - не менше десятка сантиметрів, а оптимальний інтервал між рядками - 60-70 см. При посадці картоплі за такою схемою його буде зручно обробляти. Глибина посадки бульб повинна складати від шести до десяти сантиметрів.

Час посадки картоплі сильно залежить від кліматичних умов регіону. Бажано, щоб культура починала рости на талих весняних водах, але і не підмерзла при цьому.

Агротехніка

Картопля не вимагає до себе постійної підвищеної уваги, проте деяких заходів по догляду не уникнути.

 1. Регулярний полив при бутонізації і цвітінні. Особливо це стосується посушливих і жарких періодів.
 2. Розпушування (аерація) ґрунту. Без достатнього доступу повітря до бульб, вони виростають набагато дрібнішими.
 3. Підгортання допомагає добитися правильного формування картопляних гнізд, в яких бульби лежатимуть щільно один до одного.
 4. Мульчування різаною соломою. Цей вид робіт допомагає зберегти ґрунт вологим і уповільнити ріст бур'янів, які послабляють основну культуру.
 5. При перших появах картопляної молі або попелюхи, рослини необхідно обробити інсектицидними препаратами.
 6. Збільшити урожай допоможуть такі фунгіциди, як «Курзат», «Фітоспорин», «Танос». Ці засоби дуже згодяться, якщо в період вегетації картопля захворіла фітофторою, ризоктонією або фомозом. Грядки краще обробляти не менше трьох-чотирьох разів.
Важливо! Між обробкою картоплі будь-якими інсектицидами і викопуванням бульб повинно пройти не менше чотирнадцяти днів. Тому графік обприскувань слід скласти заздалегідь, щоб не вживати картоплю із залишками хімікатів.
Опубліковано: 20 кві 2017
Переглядів: 5404
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіннєва картопля
  • Насіння овочів
  • Новинки 2021
  • Топ продажів
  Топ продажів
  Новинки
  Акція
  Картопля Удача
  1 відгук
  Картопля Удача
  К-сть в упаковці: 1 кг
  79 грн 99 грн
  Купити
  Новинки
  Акція
  Картопля Каменський
  2 відгуки
  Картопля Каменський
  К-сть в упаковці: 1 кг
  79 грн 99 грн
  Купити
  Новинки
  Картопля Синьоочка
  0 відгуків
  Картопля Синьоочка
  К-сть в упаковці: 1 кг
  129 грн
  Купити
  Новинки
  Картопля Гурман
  3 відгуки
  Картопля Гурман
  К-сть в упаковці: 1 кг
  199 грн
  Купити
  Топ продажів
  Новинки
  Акція
  Картопля Імпала
  1 відгук
  Картопля Імпала
  К-сть в упаковці: 1 кг
  79 грн 99 грн
  Купити
  Новинки
  Акція
  Картопля Ласунок
  8 відгуків
  Картопля Ласунок
  К-сть в упаковці: 1 кг
  79 грн 99 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.