Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Що потрібно зробити в саду восени після збирання врожаю

Літо добігло кінця, урожай зібраний і прибраний на зберігання. Здавалося б, ось зараз можна і відпочити, але розслаблятися рано. Попереду ще чекає цілий комплекс кропітких робіт, які потрібно виконати обов'язково до настання морозів. Основні заходи після збору врожаю полягають в догляді. Перелік робіт повинен включати обробку, обрізку, підгодівлі й інші супутні процедури.

Наводимо чистоту

Отже, в саду крім рослинних залишків нічого не залишилося, значить настав час провести генеральне прибирання. Бур'яни, падалиця, опале листя, сухе бадилля - ідеальне середовище для розмноження інфекцій і шкідників. Хвороботворні спори грибів швидко визрівають на гниючих залишках заражаючи землю, а дощі та тумани тільки погіршують ситуацію. Обов'язково все зберіть і спаліть. Приберіть опори, шпагати, різні підв'язки, садове начиння - земля повинна бути чистою.

подготовка сада к зиме

Підвищуємо родючість ґрунту

Найпоширеніший спосіб підвищення родючості ґрунту - внесення мінеральних підгодівель під перекопування. Робиться це досить просто - добрива рівномірно розсипають по ділянці, після чого землю перекопують. Ефективно використовувати мінеральні та органічні добрива разом. Щоб плодовий сад успішно перезимував на кожен квадратний метр вносять 5 кг перегною і по 100 г суперфосфату і калію. Використовувати азотні добрива восени не можна - азот ускладнює визрівання кори та провокує ріст пагонів.

При осінній посадці дерев і чагарників підгодівлі насипають на дно посадкової ями та змішують з ґрунтом, так щоб вийшов шар не менше 10 см.

Проводимо обрізку

У плодових дерев восени акцент робиться саме на санітарному обрізуванні. Детально про обрізку плодових ми розповідали тут. Необхідно видалити всі хворі і пошкоджені гілки. Заражені деревні залишки не можна залишати в саду, краще спалити або зовсім прибрати з ділянки, щоб уникнути поширення інфекції.

Особливу увагу варто приділити ягідникам. У аґрусу і смородини видаляють всі слабкі гілки, старі та ті, що ростуть усередину. У малини і ожини вирізають пагони, що відплодоносили, при необхідності проріджують посадки.

Заряджаємо ґрунт вологою

Осінні вологозарядні поливи мають важливе значення, особливо для ділянок де рівень ґрунтових вод глибше ніж 1,5 метри. Коренева система після цієї процедури заповнює водний дефіцит, стійкість рослин до низьких температур підвищується. Поливи проводять після збору врожаю в 2 прийоми з перервою в тиждень, глибина пролитого ґрунту не повинна бути менше ніж 1 метр. Вологозарядні поливи проводять навіть коли йдуть дощі і закінчують до середини жовтня. Норма води для кожної садової культури різна:

 • чагарники - 2-3 відра. в залежності від розміру;
 • молоді плодові дерева - 3-5 відер води;
 • дерева старше 10 років - витрата рахується від розміру крони, на кожен квадратний метр 4 відра.

Забезпечуємо захист

Мабуть, найбільший і найважливіший пункт у підготовці саду до зимівлі.

 1. Білимо дерева. Не дивуйтеся, саме восени ця процедура принесе найбільше користі - захистить стовбури і скелетні гілки від перепаду температур і сонячних опіків. Займайтеся побілкою в суху і сонячну погоду, використовуйте вапняні розчини з додаванням мідного купоросу.
 2. Знімаємо і спалюємо муміфіковані плоди. У них часто зимують шкідники, тому так важливо своєчасно прибирати рослинні залишки, не допускаючи подальшого їх розмноження.
 3. Обробляємо рослини від шкідників і захворювань. У більшості випадків допоможуть обприскування 1% розчином бордоської рідини. Позбутися від зимуючих комах можна за допомогою перекопування ґрунту в пристовбурних колах. На дерева потрібно встановити ловчі пояси.
 4. Боремося з гризунами. Не тільки молоді дерева можуть постраждати від навали мишей і зайців, а й повністю сформовані дорослі екземпляри. Об'їдаючи кору біля основи, вони завдають непоправної шкоди. Тому так важливо заздалегідь подбати про захисні заходи. Застосовуйте відлякуючі засоби - навколо штамба розкладайте ялиновий лапник, засипайте гострий шлак, рідини з різким запахом. Ефективні й отруйні речовини, але тільки в тому випадку якщо немає домашніх тварин.
 5. Вкриваємо від морозів. Деякі рослини, наприклад, троянди, виноград не зможуть зимувати під товщею снігу в регіонах з суворими зимами без додаткового захисту. Якщо ще тримається плюсова температура, то з укриттям не поспішайте, головне закінчити утеплення до того, як температура повітря знизиться до -15 градусів.

Займаючись своєчасними агротехнічними заходами пам'ятайте, що дерева вміють бути вдячними. Допоможіть їм відновиться після плодоношення і в наступному сезоні ви побачите результат у вигляді багатого і здорового врожаю!

Автор статті: Оксана Артеменко
Опубліковано: 10 вер 2016
Переглядів: 1154
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіння овочів
  • Плодові дерева
  Акція
  Яблуня Білий налив зображення 1
  1 відгук
  Яблуня Білий налив
  К-сть в упаковці: 1 садж
  99 грн 169 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.