Весняна обрізка троянд - найважливіша обрізка в році, робити її обов'язково. Ще вона називається санітарною. У процесі обрізки ми видаляємо всі сухі гілки, які підмерзли за зиму, всі хворі і непродуктивні пагони.
Детальне відео - внизу статті!
Як правильно обрізати: не залишаємо великих «пеньків» і робимо зріз трошки навскоси.
Три важливі моменти санітарної обрізки:

- Коли обрізаємо пагони - дивимося на зріз. Серцевина повинна бути білою. Якщо коричнева - обрізаємо нижче, до здорової частини пагону.
- Видаляємо зовсім тоненькі гілочки. Гарної квітки на такий гілці не виросте - тому нам потрібно позбутися її.
- Початківці розоводи шкодують різати троянди. Не варто боятися - троянда наростить нові пагони, грамотна обрізка принесе їй тільки користь, і ніякої шкоди.
Далі виробляємо формуючу обрізку
Існують три можливі обрізки пагонів: можемо обрізати сильно (залишаємо не більш третини висоти), помірно (залишаємо половину) або слабо (обрізаємо не більш третини).
На що це впливає:
- Якщо обрізаємо сильно - стимулюємо ріст пагонів від основи. Використовуємо, якщо троянда слабка і потрібно стимулювати її зростання (не варто зловживати і не робити такого з року в рік - це послабить рослину). Також чинять і при посадці троянди.
- Якщо обрізаємо помірно - троянда видасть бічні пагони, що зробить кущ об'ємним. Бічні гілки при цьому будуть більш тонкі і самі квіти троянди - дрібніше.
Чи можна обрізати всі пагони на одній висоті або варто на різній.
Якщо обрізати на одній висоті - всі бутони дружно зацвітуть (майже одночасно), а потім буде перерва в цвітінні. Троянда буде набиратися сил перед другим цвітінням.
Якщо обрізаємо на різній висоті - розтягнемо період цвітіння, цвітіння буде практично безперервне, але і не масове. Вибирайте самі, який з варіантів підходить Вам більше.
Ще одне правило: потужні паростки обрізаємо слабо, а слабкі пагони - сильно.
Дивіться докладний відео: