Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Покрокова iнструкцiя збереження саджанцiв до посадки весною

Найпоширеніше запитання, яке нам ставлять покупці навесні — як зберегти саджанці до посадки.

Адже як буває — посилка прийшла, а садити ще рано. Рослини в теплі проростають, витрачають дорогоцінні сили на ріст листя.

Що робити в таких випадках? Звичайно, зберігати, але все потрібно робити правильно і не вигадувати зайвих складнощів.

збереження саджанцiв до посадки весною

Як зберегти до посадки саджанці дерев і кущів

Плодово-ягідні, троянди, виноград і декоративні рослини, які приходять з кореневою системою, упакованою в ґрунтовий субстрат, зберегти можна двома способами.

Перший — найпростіший (годиться для короткочасного зберігання — не більше 2-3 тижнів)

 1. Розпакуйте посилку і зробіть кілька проколів на плівковому упакуванні, що огортає коріння.
 2. Оцініть вологість земляної грудки і якщо вона виявиться пересохлою — зволожте її.
 3. Помістіть саджанець в прохолодне місце на зберігання, не розгортаючи упаковку і не роблячи більше жодних дій.

Головне — не кладіть рослини в тепло і не проробляйте зайвих маніпуляцій, які можуть більше нашкодити, ніж допомогти. Зберігайте саджанці на балконі (лоджії, гаражі, веранді, погребі), забезпечте доступ повітря до коріння (отвори в плівці), і тримайте земляну грудку злегка зволоженою. У такому вигляді рослина дочекається сприятливого часу для посадки і не постраждає.

Другий спосіб — професійніший і дозволяє зберігати саджанці довше.

 1. Розпакуйте саджанець, огляньте кореневу систему, підріжте корінці.
 2. Візьміть велику ємність, насипте ґрунт і помістіть туди рослину, прикопавши коріння.
 3. Полийте, але не перестарайтеся! Земля повинна бути вологою, але не мокрою.
 4. Приберіть ємність в прохолодне місце, заховайте від прямих сонячних променів — це обов'язкова умова.

Можна зберегти саджанці до посадки по-іншому, якщо ні горщика, ні ґрунту в квартирі немає, а на дачу їхати поки немає часу. Огорніть кореневу систему саджанця вологою ганчіркою, потім поліетиленовим пакетом і сховайте рослину в прохолодне напівтемне місце, щоб на неї не потрапляли прямі сонячні промені. Тримайте рослини в такому стані, поки не зможете вибратися на ділянку і прикопати саджанець за всіма правилами.

Контейнерні саджанці зовсім не потребують додаткових маніпуляцій. Полийте їх після отримання і залиште прокидатися в кімнатних умовах або спустіть на зберігання в льох, але тільки в тому випадку, якщо у них не почало рости листя! Рослині, що прокинулась, потрібне світло, тому ставте на підвіконня, нехай починає рости.

Слідкуйте за помірною вологістю ґрунту — перелив смертельно небезпечний для рослини, адже корінці ще не прокинулися і воду з ґрунту не тягнуть, а ось загнити можуть.

Місця зберігання: підвал, погріб, холодильник

До питання про зберігання — в цій справі важлива не тільки упаковка, але і мікроклімат, тобто підтримка певної вологості і температури в приміщенні, де зберігаються саджанці до посадки. Зазвичай оптимальну температуру і вологість у місці, призначеному для зберігання саджанців, можна знайти на нижній полиці холодильника. Звичайно, великі саджанці ми туди не помістимо, але створити оптимальні умови частими провітрювання того ж льоху цілком можемо. Підтримуючи температуру близько нуля, ми продовжуємо природний спокій саджанців, який триватиме буде до періоду висадки.

У період зберігання важлива турбота про саджанці. Так, наприклад, яблуню із задоволенням можуть погризти миші, тому в погребі бажано розкидати отруту або розставити мишоловки. Ну а саджанці краще зайвий раз не турбувати, з ними навряд чи щось може трапитися, можна лише іноді перевіряти стан бруньок, не розмотуючи пакування.

Дуже великі саджанці, такі як яблуні, груші, вишню і сливу, найпростіше зберігати в підвалі, не закутуючи в плівку, а прикопавши їх кореневу систему у вологу тирсу. Для них оптимальною температурою може бути і невелика плюсова +2+3°С.

Зберігання цибулин квітів до посадки навесні

Бульби та цибулини квітів приходять в перфорованих, дихаючих пакетах. Якщо садити в землю їх ще рано — покладіть цибулини в холодильник (в нижній відсік для овочів). Так посадковий матеріал збережеться до дати посадки і не постраждає. Альо є обов'язковий захід перед закладкою цибулин у холодильник - їх потрібно протравити, продезінфікувати, щоб виключити інфікування. Все ж холодильник з овочами для них не найкраще місце для зберігання.

Чим протравити? Препаратами Максим або Фітоспорин. Дійте за інструкцією зі зворотного боку пачки — там докладно розписано алгоритм дій.

Додатково перед закладкою на зберігання огляньте весь посадковий матеріал — якщо є бліді паростки, то краще відразу посадити цибулини в горщик і помістити в прохолодне місце, щоб уповільнити зростання.

як зберегти саджанцi до посадки весною

Як зберегти кореневища багаторічників

Кореневища багаторічників (флоксів, хости, гейхер, міскантусу та інших) приходять в пакетах з перфорацією, поміщені в сухий поживний субстрат. Часто в теплі за час пересилки у них набухають бруньки і з'являються паростки. Що з ними потрібно зробити після отримання:

 1. Розкрити упаковку і дати кореневищам «подихати», при природній температурі.
 2. Якщо коріння витримуються в приміщенні при температурі понад 20°С, то їх потрібно висадити в ґрунт не пізніше, ніж через добу.

Рекомендуємо використовувати для посадки контейнери і квіткові горщики — це не страшно. Кореневищні багаторічні прекрасно переносять численні пересадки і до моменту переселення в сад встигнуть дати хороший приріст.


Потрібно взяти горщик невеликого діаметру, на дно насипати трохи торфу, посадковий матеріал поставити вертикально і акуратно розправити коріння, присипати торфом, трохи ущільнити і зволожити. Горщик прибрати в сухе приміщення з температурою не вище трьох градусів.


Саме за таких умов почне розвиватися коренева система рослини. В кінці березня — на початку квітня ви можете сміливо виставляти горщики в тепле світле приміщення для того, щоб у травні висадити рослину, що підросла, на постійне місце. Так ви збережете від псування кореневища, і дасте рослині більше часу на ріст і розвиток.


Зверніть увагу: Рослини з тонким корінням, такі як флокси, краще посадити відразу (незалежно від величини бруньок). При тривалому зберіганні вони можуть пересохнути і стати нежиттєздатними.


Після посадки всі рослини (півонії, флокси і ін.) краще поставити в прохолодне світле місце. Лоджія відмінно підійде. Але на підлогу ставити категорично не можна! Там світла недостатньо. Підніміть вище рослини, хоча б на табурет.


Важливо! Отримані кореневища можна помістити в холодильник (температура -1-3 С) і витримувати стільки часу, скільки потрібно до посадки навесні. Це актуально, якщо ви отримали міцні і здорові кореневища без ознак проростання.

Як зберегти саджанці розсади Фріго до посадки на грядки

Саджанці полуниці після отримання посилки не можна поміщати на зберігання в холодильник. Ми висилаємо розсаду Фріго А+, яка вже зберігалася в холодильних камерах і піддавати її повторному заморожуванню не потрібно. Рекомендуємо:

 • розпакувати посилку і звільнити саджанці від упаковки;
 • дати рослинам «подихати»;
 • висадити їх у тимчасові торф'яні горщики, якщо для посадок в саду ще занадто холодно;
 • ємності перемістити в прохолодне і напівтемне місце, де на них не будуть потрапляти прямі сонячні промені;
 • ґрунт у горщиках поливати дуже помірно — перелив небезпечний, тому краще нехай земля буде трохи сухуватою, ніж мокрою на дотик.
 • Виставляти на світло після 1-2 тижнів карантину в прохолоді і напівтемряві, за цей час встигнуть нарости молоді корінці, суниця адаптується і саджанці збережуться до посадки.

Після настання тепла вкорінені рослини можна пересадити на постійне місце, просто переваливши земляну грудку у лунку. Це дозволить зберегти саджанці до весняної посадки полуниці і не втратити жодного кореня.

збереження саджанцiв до посадки весною 2

Хвойні рослини

Хвойні рослини поставляються в контейнері. До посадки у відкритий ґрунт їх можна просто потримати на вікні. Але рекомендуємо не виставляти їх на південні підвіконня, де сонце через скло буде обпалювати хвою. Краще вибрати для перетримки північні вікна, де хвойники будуть відчувати себе комфортно.

Ключовий момент у всіх наших рекомендаціях — прохолода і помірна вологість. Прохолода сповільнить вегетацію, а від великої кількості води корінці можуть загинути. Адже вони ще не прокинулись як слід.

Наостанок хочеться зазначити, що багато садівників у своєму прагненні отримати величезний сад, саджають дерева без розбору, не враховуючи їх висоти, відстані між окремими стовбурами, сумісність дерев та чагарників. Для того, щоб уникнути подібних помилок, ми створили спеціальну таблицю сумісності дерев в саду. Дуже сподіваємося, що вона вам стане у пригоді.

Опубліковано: 26 лют 2021
Переглядів: 11628
(Голосів: 2, Рейтинг: 3.0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Виноград
  • Колоновидні дерева
  • Новинки 2022
  • Плодові дерева
  • Сад Здоров’я
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  • Ягідні чагарники
  Акція
  Новинки
  Комплект Урожайна парочка з 2 саджанців зображення 1
  0 відгуків
  Комплект Урожайна парочка з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  389 грн 608 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців зображення 2
  0 відгуків
  Комплект Смачний дует з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  349 грн 548 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Солодка парочка з 2 саджанців зображення 3
  0 відгуків
  Комплект Солодка парочка з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  339 грн 548 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Фруктовий мікс з 2 саджанців зображення 4
  0 відгуків
  Комплект Фруктовий мікс з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  259 грн 428 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект Мрія гурмана з 2 саджанців зображення 5
  0 відгуків
  Комплект Мрія гурмана з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  409 грн 638 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект винограду Український Велетень з 4 сортів зображення 6
  0 відгуків
  Комплект винограду Український Велетень з 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  469 грн 676 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект винограду Цукровий щербет з 4 сортів зображення 7
  0 відгуків
  Комплект винограду Цукровий щербет з 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  469 грн 676 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект винограду Шардоне з 4 сортів зображення 8
  0 відгуків
  Комплект винограду Шардоне з 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  469 грн 676 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект винограду Рожеве вино з 2 сортiв зображення 9
  0 відгуків
  Комплект винограду Рожеве вино з 2 сортiв
  К-сть в упаковці: 2 садж
  249 грн 338 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект винограду Рубінова лоза з 4 сортів зображення 10
  0 відгуків
  Комплект винограду Рубінова лоза з 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  469 грн 676 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект винограду Сибірське здоров'я з 4 сортів зображення 11
  0 відгуків
  Комплект винограду Сибірське здоров'я з 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  469 грн 676 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект винограду Совіньйон з 4 сортів зображення 12
  0 відгуків
  Комплект винограду Совіньйон з 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  469 грн 676 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.