Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Посадка і догляд за шовковицею від А до Я

Важливі особливості тутового дерева

Більшість сортів характеризуються дводомним запиленням. Це означає, що одне дерево володіє або чоловічими, або жіночими квітками та потребує пари. Одне чоловіче може запилювати кілька жіночих. Стать можна визначити не раніше, ніж на 4-му році життя рослини. Тому рекомендуємо купувати саджанці однодомних сортів.

Родити шовковиця починає з п'ятого року життя. Плоди можуть бути їстівні або декоративні. Рослина добре піддається формувальній обрізці та створенню дивовижних фігурних композицій.

Як посадити шовковицю

Тутове дерево можна висаджувати навесні та восени. Місце обирають освітлене і закрите від вітру і протягу.

Шовковиця воліє рости на родючому і добре дренованому ґрунті. Ділянки з близьким заляганням ґрунтових вод їй не підходять. Між коренями та водою має бути відстань мінімум в 1,5 м.

Лунку під саджанець готують заздалегідь: для весняних посадок — з осені, для осінніх — не пізніше як за 14 днів до посадки. Її розміри залежать від розмірів кореневої системи саджанця. Корінню має бути в ній просторо. Мінімальний розмір зазвичай складає 0,5х0,5 м.

На ділянках з поганим ґрунтом доведеться збільшити глибину лунки, щоб вмістити на дні суміш зі жменьки суперфосфату з ½ відра прілого гною. Далі насипають тонкий шар ґрунту і встановлюють саджанець.

Схема посадки досить проста:

 • саджанець розміщують посередині лунки і розправляють його корені;
 • поруч встановлюють опорний кілочок і відразу ж його прив'язують;
 • лунку засипають ґрунтом, трохи утрамбовуючи її;
 • місце посадки потрібно рясно полити — у вас повинно піти близько 2 відер води.

Догляд за шовковицею

Шовковицю не дарма назвали деревом для ледачих — догляд за нею потрібен мінімальний. Він включає полив, обрізання і сезонне обприскування проти шкідників. Розглянемо кожен з пунктів детальніше.

Полив і підгодівля

Готувати шовковицю до майбутніх холодів потрібно ще з початку літа. Для цього рослину аж до початку липня рясно поливають, підживлюють органічними та мінеральними добривами.

Обрізка

Шовковицю обрізають, коли рослина перебуває в стані спокою. Навесні — в квітні-травні, восени — після листопаду.

Формувальна обрізка проводиться навесні. Видаляються всі пошкоджені пагони, які загущуют крону. Основні теж підрізають, щоб контролювати їх зростання.

Восени проводять санітарну обрізку. Вона полягає у видаленні всіх сухих, хворих і слабких гілок.

Обприскування

Боротьба з комахами та профілактика хвороб - важливий етап у вирощуванні шовковиці. Проводять його у квітні та в жовтні. Обробляють зазвичай і дерево, і пристовбурні кола.

Для обприскування вибирають такі препарати як Нітрофен і всі йому подібні. Непогано впорається розчин сечовини (7%) і бордоська рідина.

Який сорт обрати для вирощування в саду

При виборі сорту орієнтуйтеся, в першу чергу, на зимостійкість. Хоча для жителів південних регіонів України це неактуально — зими там м'які.

Серед найпопулярніших сортів шовковиці рекомендуємо звернути увагу на наступні:

 • Чорний принц — ранньостиглий самоплідний сорт з солодко-кислими ягодами та високою стійкістю до хвороб. За сезон з одного дерева можна зібрати близько центнера плодів.
 • Рожева Принцеса — ще один ранньостиглий сорт. Невибагливий ні до висвітлення, ні до ґрунту. З одного дерева можна зібрати близько 16 кг рум'яних ягідок.
 • Біла медова — самозапилювальний сорт, з солодкими та соковитими світлими ягодами. Його вибирають за декоративність і високий урожай — до 100 кг з одного дерева.

Якість посадкового матеріалу також відіграє велику роль у вирощуванні шовковиці. Придбати хороші саджанці з найкращих розплідників можна в інтернет-магазині Дім і Сад. У нас здорові рослини, зберігаюча упаковка і гарантія — 90 днів з моменту отримання посилки.

Автор: Наталя Паламарчук
Опубліковано: 05 лис 2020
Переглядів: 2901
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Плодові дерева
  • Сад Здоров’я
  • Суперпропозиції!
  Шовковиця Чорний Принц зображення 1
  1 відгук
  Шовковиця Чорний Принц
  К-сть в упаковці: 1 садж
  369 грн
  Купити
  Шовковиця Біла медова зображення 2
  1 відгук
  Шовковиця Біла медова
  К-сть в упаковці: 1 садж
  369 грн
  Купити
  Акція
  Комплект шовковиць з 2 саджанців зображення 3
  0 відгуків
  Комплект шовковиць з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  699 грн 738 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.